Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Eksikliği

Luffy kendisi belirtti . "İyi yemek yapamam , iyi gemi süremem , iyi şarkı da söyleyemem ama bunları yapacak dostlara sahibim." :T
Amaç bu zaten. Tayfa - Nakama ...
Luffy den dünyayı takip etmesini beklemenin mantığı nedir. :/ Onu yapacak dostlara sahip.
Sen ne olsun istiyorsun ki ?
Hiçbir eksiği yok diyen birisi olarak iddalı bi soru.
Yemek yapsın, ya da gemiyi sürsün demiyorum. Kaptansan sana verilen önemli bilgileri dinleyeceksin. Ne demek dünyayı takip etmesinin mantığı nedir? Rakiplerini tanımalı, rakiplerinin gücünü önceden kestirmeli. Robinden faydalanmalı. Sadece güç ile nereye kadar. Yeni Dünyada herkes birşeylerin peşinde.

Tek eksiği rakibini ciddiye almaması. Caesar den bile ilk başta dayak yedi. En baştan rakibiyle ciddi dövüşse daha iyi olur. Bi yonkouyla karşılaşsa şakaya gelmez aklını alır lufynin.

Hiçbir eksiği yok diyen birisi olarak iddalı bi soru.
Yemek yapsın, ya da gemiyi sürsün demiyorum. Kaptansan sana verilen önemli bilgileri dinleyeceksin. Ne demek dünyayı takip etmesinin mantığı nedir? Rakiplerini tanımalı, rakiplerinin gücünü önceden kestirmeli. Robinden faydalanmalı. Sadece güç ile nereye kadar. Yeni Dünyada herkes birşeylerin peşinde.
Mübarek senin dediğin gibi biri olsa Luffy, Luffy olmaz en başta.

Demişsin ''karakteri böyle demeyin'' diye. Ama sen asıl olayı kaçırıyorsun. Diyelim Luffy, gündemi takip eden biri olsun. Diğer korsanlardan ne farkı kalır?

Mübarek senin dediğin gibi biri olsa Luffy, Luffy olmaz en başta.

Demişsin ''karakteri böyle demeyin'' diye. Ama sen asıl olayı kaçırıyorsun. Diyelim Luffy, gündemi takip eden biri olsun. Diğer korsanlardan ne farkı kalır?
Konunun en başındaki notu okudun mu cidden? Olay kaçmasın diye öyle diyorum ben herifin bilgileri dinlememesini, ya da önemsememesini nasıl değerlendiriyonuz diye soruyom sen bana 'mübarek adam öyle' dersen, ya da 'farkı mı kalır' dersen sen kaçmış olursun.

Konunun en başındaki notu okudun mu cidden? Olay kaçmasın diye öyle diyorum ben herifin bilgileri dinlememesini, ya da önemsememesini nasıl değerlendiriyonuz diye soruyom sen bana 'mübarek adam öyle' dersen, ya da 'farkı mı kalır' dersen sen kaçmış olursun.
Ben notu yazmadan önce okumuştum metni. Cevap bölümü açıktı onu görmedim kusura bakma.

Luffy ne kadar safta olsa bazı şeylerin farkında olduğundan böyle rahat davranıyor olabilir. Tayfasında Robin var sonra Sanji gibi Nami gibi inasanlar var kısaca arkadaşlarına güveniyordur. Birde bu Luffy'nin kişiliği ile alakalı bir durum adam rahat bir insan, düşünmeyi sevmeyen bir varlık. Ve cidden salak bi kardeşimiz bunu bize bir çok yerde kanıtladı sağolsun:D

Adam hayatının %90'ını gomu gomu no baka olarak geçiriyor. Enelde hiç düşünmediği hali var ya o hesap. Ama luffy'i o haliyle seviyoruz o da ayrı mesele. Bence hakisi dışında bir eksiği yok garp kadar koka bilse zaten...

Eksikleri var evet ama işte çok sağlam arkadaşlar bulduğu için onlarla kapanıyor o eksiklik bu yüzden o dediklerin pek gözümüze batmıyor. Sonuçta kim zor duruma düşse şimdiye kadar hayatını ortaya koydu ve savaştı daha ne yapacak. Ama Mingo olaylarından sonra daha ciddiyet sahibi olacaklardır. Yonkou olaylarında özellikle...

Nasıl yemekler için Sanji'ye, rota için Nami'ye güveniyorsa bu tarz şeyler içinde Robin'e güveniyor ona bırakmış yani bütün olayı. Misal Dragon'un adını duyunca milletten gelen tepkiye bakıp Robin'e yöneliyor beni aydınlatsın diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık