Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy Yüzünden Hakkının Yendiğini Düşündüğünüz Karakterler

Bu ve benzeri karakterin işlenmesinde seri sizce nasıl?

• Tüm karakterler kusursuz işlenmiş.

• Bazı karakterlerin daha iyi işlenmesini isterdim.

• Tüm karakterlerin daha iyi işlenmesini isterdim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bir de şu bayılttığı balık adamlar falan var işte, başka da çıkmaz.
Ts öncesi hemen hemen tüm rakiplerini hakkıyla yendi. Özellikle ilk 3 4 arctakilerin hepsini.
Ts sonrasında sorun olan rakiplerin çok ayrıntılı ve kaliteli işlenişiydi.
Cracker'a namiyle daldı çok ezildi vs denildi ama ana bedene ulaşınca adama tek attı. Ki cracker'ın verdiği ağırlığı king ve queen in toplamı veremedi. Queen'i bırak sol kol, komutan havası bile veremedi. Dino meyvesi yemiş franky gibi takılıyor. Chopper falan dövüyor. King desen izo silahını eline verdi.
Şunu kata ya yapmaya çalışsa o silahı izo'nun makatına monte ederdi.

Yani demek istediğim olay luffy'nin düşmanlarının düzgün işlenişinden kaynaklı. Diğer tayfa üyeleri de kaliteli düşmanlarla vs attığında onlarda da böyle saçma durumlar oluyor.
Örnek: Mr1 vs zoro

Ts öncesi hemen hemen tüm rakiplerini hakkıyla yendi. Özellikle ilk 3 4 arctakilerin hepsini.
Ts sonrasında sorun olan rakiplerin çok ayrıntılı ve kaliteli işlenişiydi.
Cracker'a namiyle daldı çok ezildi vs denildi ama ana bedene ulaşınca adama tek attı. Ki cracker'ın verdiği ağırlığı king ve queen in toplamı veremedi. Queen'i bırak sol kol, komutan havası bile veremedi. Dino meyvesi yemiş franky gibi takılıyor. Chopper falan dövüyor. King desen izo silahını eline verdi.
Şunu kata ya yapmaya çalışsa o silahı izo'nun makatına monte ederdi.

Yani demek istediğim olay luffy'nin düşmanlarının düzgün işlenişinden kaynaklı. Diğer tayfa üyeleri de kaliteli düşmanlarla vs attığında onlarda da böyle saçma durumlar oluyor.
Örnek: Mr1 vs zoro
Sadece Coroco Luffy'i iki üç sefer öbür tarafa gönderdi, hangi haktan bahsediyorsun.

Tutarlı bir şekilde yardım almadan kazandığı tek bir dövüşü yok. Bunun sebebi de Oda'nın anlamsız drama sevdası. Mesela Luffy'nin inanılmaz handikapları olmasına rağmen, rakiplerini bir şekilde alt edebiliyor. Yani bu adam rakibini bir şekilde yenecekse bu kadar handikap neden verirsin ki?! g3 biter, bilmem kaç dakika bebekleşir, g4 biter dakikalarca kendine gelemez. E kardeşim yetmiyor işte, madem rakiplerini her seferinde alt edecek Luffy, bu kadar handikap verme, sonra bi dünya eğip bükmek zorunda kalıyorsun. Sal ortaya Hulk gibi vura kıra saatlerce günlerce savaşsın biz de keyf alarak bi dövüş okuyalım ama yok, Luffy ölümden dönecek yardım gelecek p. up gelecek drama drama...

Savunulacak yanı yok şu savaşların.

Katakuri dövüşü bu tür tartışmalarda yanlış değerlendiriliyor. O sayılar boyunca ben de Luffy'nin bulunduğu mevcut seviyede Katakuri'yi asla yenememesi gerektiğini, bunun özellikle tayfa içi orantıya ciddi zarar vereceğini yazıyordum. Gelgelelim yendi ve Luffy böylesine büyük bir gelişim sağlamışken o arkta diğer tayfa üyelerinin onu takip etmemiş olmasının sonuçlarını şimdi görüyoruz. Sanji nasıl bir anda Queen'i helikopter yapabilmeye başladı belli değil. Kısacası Luffy power-up alınca hepsi almış sayıldı.

Bu bir kenara, Katakuri dövüşünün bal, plot armor gibi kavramlarla uzaktan yakından alakası yok. Luffy'nin en bileğinin hakkıyla aldığı dövüş dahi olabilir. Rakibine karşı herhangi bir avantajı yoktu, bir yardım da almadı. Tamamen adil bir şekilde kozlarını paylaştılar ve Luffy dövüş içinde güçlenerek o seviyeye çıktı. Bu dövüşerek güçlenme mantığı da o sayılardaki bir Rayleigh flashback sayfasıyla ilk kez evren içinde bir bağlama oturtuldu. Yani sonuçları itibariyle ana karakterlerin genel gelişim sürecine çok uygun düşmedi ama balla falan ilişkilendirilebilecek bir dövüş değil. Zaten onun ardından ben de artık adımların giderek büyüyeceğini düşündüm ve şu anda Onigashima'da tahmin ettiğim eşleşmeler oluyor.

Hangi ana karakter adam gibi kapışmış da luffy yi değerlendirelim. Anlık gazla kendisinden güçlüyü yenme hep var olan bisi...

Enel'den ziyade bence meyveye haksızlık yapıldı. Luffy'nin antisi diye bir tık yazık etti meyveye. Böyle olunca Enel karakterini de heba etmiş oluyor ama başka meyveyle karşımıza çıksaydı o arc. Benim çok umrumda olmazdı Enel karakteri.

Seri mantik oncelikli olsa Crocu yenemezdi. katayi yendigini dusunmuyorum, o dovus berabere idi. O bile kataya haksizlik ama neyse... Enel ise bir nebze haksizliga ugradi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık