Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy Kime Yenilse Zorunuza Gitmezdi?

Haki sahibi :DDD Beyazsakalla dövüşmüş Crocodile’ı yenmesi de mi çok net ;)
Beyazsakalla dövüşmüş Croco'yu da Kaido ile dövüşmüş Moria'yı da yendi.Hatta o Moria ile dalga geçen Doffy'i de yendi.Mangaka ana karakterine gelince tutarlılık aramıyor hiçbir şekilde.

Sonra da bosslarıma zayıf demişler diye kızıyor.Önce bir dönüp kendine bakması lazım aslında.

Luffy'nin gerçekten bileğinin hakkıyla aldığı bossların çoğu doğu mavide kaldı.Birde onun dışında arc bossu olmayanlar var işte Bellamy,Chinjao falan diye gidiyor.Onları bileğinin hakkıyla alıyor diyebiliriz.

Yıl olmuş 2019 hala Enel konuşanlar var. Millet meyve üstünlüğünden dolayı adam öldürüyor, meyve antiliği sayesinde amiral karşısında ayakta kalıyor; bizimkiler çıkmış meyve antisi mi olurmuş caaanım diyor. Ne diyelim....

Yıl olmuş 2019 hala Enel konuşanlar var. Millet meyve üstünlüğünden dolayı adam öldürüyor, meyve antiliği sayesinde amiral karşısında ayakta kalıyor; bizimkiler çıkmış meyve antisi mi olurmuş caaanım diyor. Ne diyelim....
Aynen reis bende bunu anlamıyorum. Meyvelerın amacı zaten ustunluk saglamak degıl mı bı kere? Adamlar mera mera ya bıle bır ulkeyı tek basına fetheder dıyor. Bunlar meyvenın meyveye ustunlugune karsı cıkıyor.

Antilik sökmez ki Enel'e. Yüz milyon volt yıldırımı kafasına değil yanına indirse yine buharlaşması lazım Luffy'nin.

Croco
Enel
Katakuri
O ayrı bir konu. Ben mesela o şekil olmasaydı oldukça normal karşılardım öyle baktım olaya. :D

Hepsi zoruma giderdi.Reis o kadar dayak atmış hepsine,atarken o kadar uğraşmış birde yenilseydi çok zoruma giderdi.

Aynen reis bende bunu anlamıyorum. Meyvelerın amacı zaten ustunluk saglamak degıl mı bı kere? Adamlar mera mera ya bıle bır ulkeyı tek basına fetheder dıyor. Bunlar meyvenın meyveye ustunlugune karsı cıkıyor.
Onların amaçları farklı. Sen çok takılma onlara.:)

Antilik sökmez ki Enel'e. Yüz milyon volt yıldırımı kafasına değil yanına indirse yine buharlaşması lazım Luffy'nin.
Bildiğimiz fizik kuralları şeklinde düşünmemek lazım. Yoksa ateş-magma olayını da senin dediğin şeklinde yorumlasak şimdi bambaşka şeyler konuşuyor olurduk.

@Res Bana göre de Enel olayı çok normal bir şey. Benim açımdan sıkıntı yok da bazı insanlar sanki tek olay Luffy'nin olayıymış gibi yorum yapıyor malesef.

Onların amaçları farklı. Sen çok takılma onlara.:)

Bildiğimiz fizik kuralları şeklinde düşünmemek lazım. Yoksa ateş-magma olayını da senin dediğin şeklinde yorumlasak şimdi bambaşka şeyler konuşuyor olurduk.

@Res Bana göre de Enel olayı çok normal bir şey. Benim açımdan sıkıntı yok da bazı insanlar sanki tek olay Luffy'nin olayıymış gibi yorum yapıyor malesef.
Evet orası öyle. Ama demek istediğim plot armor gerçeği var her shounen ana karakterinde. Luffy ile alakalı bir durum değil yani sadece. Şans tanrısı(!) Luffy'nin yanında. Ama tabii Luffy'nin her galibiyeti kek demek de yanlış. Hepsinde olağanüstü bir çaba ve irade ortaya koydu. O açıdan sıkıntım yok.

Üye silindi 1004

Beyazsakalla dövüşmüş Croco'yu da Kaido ile dövüşmüş Moria'yı da yendi.Hatta o Moria ile dalga geçen Doffy'i de yendi.Mangaka ana karakterine gelince tutarlılık aramıyor hiçbir şekilde.

Sonra da bosslarıma zayıf demişler diye kızıyor.Önce bir dönüp kendine bakması lazım aslında.

Luffy'nin gerçekten bileğinin hakkıyla aldığı bossların çoğu doğu mavide kaldı.Birde onun dışında arc bossu olmayanlar var işte Bellamy,Chinjao falan diye gidiyor.Onları bileğinin hakkıyla alıyor diyebiliriz.
Cidden öyle bir mevzu var. Bosslara zayıf dedikleri için gurur yapıyormuş. Kahkaha atmamak için zor tuttum kendimi.

Bi Enel’i yenmesini kabul edebiliyorum, onun da sebebi Enel bütün gün alem yapıp yatıyormuş. Enel’in dövüş geçmişi 0 yani. Gerçi onda bile nasıl zorlandı.

Bence bosslarda sıkıntı yok. Luffy sıkıntılı. Dövüşler daha epik gözüksün diye eziği güçsüz bırakıyor. Davud ile Golyat mevzusunun bokunu çıkartıyor. Enel, Croco, Dof ya da ne bileyim Moria olsun Luffy’le dövüşürken Beyazsakal boyunda oluyorlar. Sonra adamların boyu küçülüyor.

Luffy gibi bir eziğin Croco’yu yenmesi imkansız. En suni, en aptal zaferlere sahip Luffy. Narutosundan İchigosuna Gokusuna kadar hepsi Luffy’den daha tutarlı zaferler kazanıyor. Neymiş irade gücüyle yenmiş. Saçmalık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık