Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Katakuri'nin 10 saatte yapamadığını, Luffy 2 saat 15 dakikada yapmış o zaman.
Bound mandan bahsediyorum. Hani luffy’nin yemek yiyip tam güçteyken açtığı ve dayak yediği gear 4.

Kata da zaten 10 saat dövmedi luffy’i. Öyle bi algı yapılmış ki sitede ben de 10 saat dövüp indiremedi sanıyordum. Luffy’nin yemek yiyip iyileşmesinden sonra 2 saat gear 4’ü dövüyor. Bound man’a da düzgün hasar verilemiyor zaten. Ardından mola veriliyor.

6’da mola veriyorlar. Luffy saat 9’a yakınken dönüyor. Saat 10’a gelirken mızrak yiyor. 12’de snake man açıyor. 12:40’ta snake man bitiyor.

Luffy iyileştikten sonra Toplamda luffy’nin normal halini 3 saatten biraz fazla dövmüş adam. Bunun 2 saatinde luffy’nin kenbunshokusu var.

Son vuruştan sonra Katakuri ayakta kalıp Luffy gelene kadar bekledi de haberimiz mi yok?
Gittim orjinal viz çevirisine baktım.

Katakuri'nin kendini bıraktı dediği yer için ''woobble'' ifadesi kullanılmış. O kelime sallanmak , sendelemek anlamlarına geliyor. Hala daha kendini yere bıraktı diyorlar.

:D

Gözlerinin beyazlaması bilinç kaybının göstergesinden çok g4'ten çıkışın göstergesi. Ağzından duman çıkıyor. İkisininde hareketsiz kaldığı kısım yan yana çizilmiş. Hemen de yanlarına saat konulmuş.

Burda da gözler beyaz, ağızdan duman çıkıyor ama bilinci açık. Yani her beyaz göz bilinç kaybı anlamına gelmez.

Hatta kalktığı sahneye de baktım. Katakuri'nin konuşmalarına bolca '' huff huff'' efektleri konmuş. Bunların anlamı derin ve sesli bir şekilde nefes alıp vermekmiş.

Yine Luffy'nin verdiği cevaptan sonra Katakuri'nin sahnesine ''wobble'' ifadesi eklenmiş ki ne anlama geldiğini yine söyledim.

Son düzenleme:
Gittim orjinal viz çevirisine baktım.

Katakuri'nin kendini bıraktı dediği yer için ''woobble'' ifadesi kullanılmış. O kelime sallanmak , sendelemek anlamlarına geliyor. Hala daha kendini yere bıraktı diyorlar.

:D

Gözlerinin beyazlaması bilinç kaybının göstergesinden çok g4'ten çıkışın göstergesi. Ağzından duman çıkıyor. İkisininde hareketsiz kaldığı kısım yan yana çizilmiş. Hemen de yanlarına saat konulmuş.

Burda da gözler beyaz, ağızdan duman çıkıyor ama bilinci açık. Yani her beyaz göz bilinç kaybı anlamına gelmez.
Luffynin bilinci kaybolmasa beyaz kalmazdı eski haline gelirdi. Üstte resmini attığın gibi :) Hala neyini savunuyorsunuz anlamıyorum ama daha fazla bu konuda tartışmaya niyetim yok.

Niye ayakta beklesin ki? Adam yorulmuş. Luffynin gözleri beyaz olup bilincini kaybederken, katakuri gözleri açıkken kendisi gözlerini kapatıyor. Bilinci kapanan adam gözlerini kendisi nasıl kapatsın?
Kusura bakma ama kendi hikayeni yazmışsın. Sen dinlenmek için uzanmak istesen kendini küt diye yere mi atarsın? Luffy'nin gözlerinin öyle çizilmesi, Katakuri'nin de ayakta zar zor durduğu gerçeğini değiştirmiyor. Gözleri bilinicini kaybederken gayet de kapanabilir. Luffy çukurdan çıkarken Kata hala yerde. Luffy tırmanmayı tamamladığında, Katakuri'de yenilgisine resmiyet katmak için son bir gayret ayağa kalkıyor ve Luffy'ye diyeceğini dedikten sonra bu sefer kendini sırtının üzerine bırakıyor. Asla sırtının yere gelmemesiyle nam saldığı için, yenilgisini ilan edercesine sırtının üzerine düşüyor. Luffy'nin ise hiç yere yıkılacak gibi bir hali yok. Hatta dövüşe hazır bir pozisyon alıyor. O son konuştukları sahnede Katakuri'nin suratının aldığı şekle bak. Adam gözlerini bile zor açıyor. Nefes alıp duruyor. Perişan halde resmen. Luffy öyle değil. İkisinin son konuşmadaki surat ifadelerini kıyasladığında bile gerçeği görebilirsin.

Luffynin bilinci kaybolmasa beyaz kalmazdı eski haline gelirdi. Üstte resmini attığın gibi :) Hala neyini savunuyorsunuz anlamıyorum ama daha fazla bu konuda tartışmaya niyetim yok.
Kendi istediklerini yazıyorsun. Efektlere bile bakmıyorsun. Bana Katakuri kendini bilerek yere bıraktı diyorsun. Mangaka bir sürü efekt eklemiş Katakuri'nin düşme ve konuşma sahnelerine. Sendeleme , yalpalama efektleri bile koymuş. Yani adam ayakta duramıyor , yalpalıyor demek istiyor Mangaka. İki sözünde bir huff huff diye zar zor nefes alma efektleri eklenmiş. Düşmeden önce wobble ( yalpalama ) efekti koymuş. Hemen düşerken kan öksürtmüş de yere düşürmüş.

Luffy'nin yürüdüğü sahnede de bunlar eklenmiş ama Luffy'i yürürken çizmeye devam ediyor. Katakuri'ye karşı direk gard alıyor zaten. Yani Katakuri devam edecek olsa Luffy yine sonuna kadar zorlamaya devam edecekti. Düştüğünü görünce gidiyor. Ama biraz sonra Luffy de yine yeniden bırakıyor kendini ki sonraki bölüm Pedro'nun sırtında gidiyor yolu.

Yani o efektleri boşuna çizmiyor Mangaka. Fiziksel olarak kıyıda eşikte olduklarını anlatıyor.

Luffy Katakuri'yi tam olarak yenmemiş bile kabul etsek bir sağ kol seviyesinde ya da yakın
Luffy en kötü ihtimal bir yonkonun bizim tayfadaki sanjisi konumunda olurdu ya da 2 sanjisinden biri konumunda
Beyazsakal ve Bigmom sağ kollarını hemen hemen gördük hiç biri bir Rayleigh ya da yakın bir seviyede değil heralde
Kaptanla olan ilişki yönünden zaten farklı Roger-Rayleigh ilişkisi
Marco-Beyazsakal ilişkisi oğul-baba tarzında
Katakuri-Bigmom ilişkisi köle oğul-ana tarzında
Kaido adamlarının ilişkisinde de hemen hemen ezici bir üstünlük var.Güce mecburen itaat durumu gibi bir şey var.Sağ kolları ve Orochi'yi görmedik.Bu kısım biraz farklı
Shanks adamlarıyla olan ilişki Korsanlar Kralından pek farklı değil gibi gözüküyor Adamlar bir plan dahilinde ilerliyolar bizim Luffy tayfası gibi değil

Ben de Kata dövüşü sonrası gelişti dedi sandım. Evet, Luffy Kata dövüşü içinde gelişti tabi ki. Ama buna rağmen gelişmiş hali yenildi. Bu yüzden sağ kol seviyesi değil ki diğer sağ kolları görüp Luffy'yi geriye dönük yani Kata dövüşüne göre değerlendirdiğimiz zaman geldiğinde "evet Luffy o zamanlar sağ kol seviyesi değilmiş" denilecek. Beckmann, Shiryuu, Marco diyorum. Bu adamlar öyle böyle adamlar değil.

Hay o kenardan bir ayağı kayamadi gitti beaa :p:gamyon:
Şimdi sence Lütfü'ye şimdiye kadar en büyük hasarı kim vermiştir :S Delme kesme falan hariç.

A- Meyve iptali sonrası Teach
B- Muhtemelen moddan çıkartan Kaido

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık