Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] League of Legends (2009)

aynı paragrafı loldeki herhangibir samp için yazabilirim haldjslsns
Yazamazsın. Çünkü Yorick kadar teferruatı olan çar neredeyse yok, attığın her click bir önem taşıyor. şimdi düşününce sadece Heim geliyor aklıma. Oyunu tek başına oynamıyorsun, kendinle birlite karı ve dört çocuğu da sayarsan 6 kişiyi yönetmek zorundasın. Zorluk denince aklınıza sadece mekanik geliyor, ama o iş öyle değil. Yiyosa Geren için yaz bunları hadi :D

Son düzenleme:
adc jungle dan sonra belli bir seviyeye kadar en hızlı lig atlanacak rol. karşınıza gelen çoğu adc otofil. koridoru kazanmanız lazım bu yüzden. ve koridorda 2 kişiden aynı anda kill alabiliyorsunuz
Yanıldığın nokta şu. Bot lane i kazandıran adc değil destekdir. Oyunu destek yapar. Adc, desteğine uyar genelde. Genelde şu senaryo oluyor: Adc çok iyi ve desteği çok kötüyse büyük ihtimalle lane i kayıp ediyorlar. Ama adc kötü ve destek çok iyise genelde lane i kazanıyorlar. Oyun başı desteklerin hasarları çok fazla zaten, adc ler genelde farmlayıp uygun pozisyonda dalmak oluyor. O uygun pozisyonu destek oluşturuyor işte. Adc nin olayı oyun ilerledikçe temel eşyaları alınca ortaya çıkıyor. Aldığı pozisyon ve kite ile oyunu taşıyorlar. Destek adc yi, adc takımı taşır mantık budur aslında.

Mesela ben destek oynarken lane i çok nadiren kaybediyordum. Adc aşırı kötü olmadığı sürece kill aldırıyordum ona. Kastırdığın kötü adc tf lerde saçma sapan ölüp durunca tilt oluyorsun o başka, bu yüzden destek oynamıyorum zaten. Birde takımı çok iyi takip edebildiğinden insanların hatalarını daha iyi görüyordum bu da beni fazla tilt ediyordu. Destek de çok fazla iyimserlik gerekiyor kolay değil :)

Bende sıkıntı şu gelen adclerin %60ı falan otofil olduğu için hasarı da benim çıkartmam gerekiyor killeri de benim almam gerekiyor bu nedenlerden dolayı gerçek supportları oynayamıyorum. Sürekli zyra xerath brand falan almazsam ADC 10 dakikada 6 kez ölüyor. Bu beni support olarak kötü etkiliyor çünkü iyi bir adcnin yanında düzgün support alıp iyi performans sergileyemiyorum. Roam için de şunu söyleyebilirim roam atmayı her denediğimde adcem de midim de tepki veriyor
Karşındaki adc lerde %60 otofill işte. Senin adc kötüyse karşındaki adc de kötü. Bu oyunda hasar ve kda her şey değildir. Brand oynarsın 50k vurursun ama yeri gelir 5k damage vuran naut çok daha fazla iş yapar. Takılman gereken oynadığın şampiyonun ve rolün gerektirdiklerini yapıyor musun yapmıyor musun bu olmalı. Birde soloq da destek rolü oyundaki en çok çeşitliliğe sahip lanedir. Yüksek elo da bile çok farklı farklı herolarla destek oynuyorlar. O yüzden counter atma olayları çok fazla olabiliyor.

Birde takımlara uyumlu hero almaya çalış. Takımında hiç cc yoksa o açığı kapatcak engage yapcak hero almaya çalış. Karşıda çok fazla cc ve engage yapabilcek hero varsa. Tfleri onların başlatmasına izin verip disengage heroları almaya çalış. Nişancın ile uyumlu hero almak da önemli. Aslında bir dünya püf nokta var. Destek rolü görüldüğü kadar kolay değil bence.

Son düzenleme:
Yanıldığın nokta şu. Bot lane i kazandıran adc değil destekdir. Oyunu destek yapar. Adc, desteğine uyar genelde. Genelde şu senaryo oluyor: Adc çok iyi ve desteği çok kötüyse büyük ihtimalle lane i kayıp ediyorlar. Ama adc kötü ve destek çok iyise genelde lane i kazanıyorlar. Oyun başı desteklerin hasarları çok fazla zaten, adc ler genelde farmlayıp uygun pozisyonda dalmak oluyor. O uygun pozisyonu destek oluşturuyor işte. Adc nin olayı oyun ilerledikçe temel eşyaları alınca ortaya çıkıyor. Aldığı pozisyon ve kite ile oyunu taşıyorlar. Destek adc yi, adc takımı taşır mantık budur aslında.

Mesela ben destek oynarken lane i çok nadiren kaybediyordum. Adc aşırı kötü olmadığı sürece kill aldırıyordum ona. Kastırdığın kötü adc tf lerde saçma sapan ölüp durunca tilt oluyorsun o başka, bu yüzden destek oynamıyorum zaten. Birde takımı çok iyi takip edebildiğinden insanların hatalarını daha iyi görüyordum bu da beni fazla tilt ediyordu. Destek de çok fazla iyimserlik gerekiyor kolay değil :)
senin de yanıldığın nokta su . adc main otofil adc den fazla is yaptığı için kazanır. lane kazanmak her şey değil.geri olsa bile daha fazla is yapar eğer çok geri düşmediyse.

Yazamazsın. Çünkü Yorick kadar teferruatı olan çar neredeyse yok, attığın her click bir önem taşıyor. şimdi düşününce sadece Heim geliyor aklıma. Oyunu tek başına oynamıyorsun, kendinle birlite karı ve dört çocuğu da sayarsan 6 kişiyi yönetmek zorundasın. Zorluk denince aklınıza sadece mekanik geliyor, ama o iş öyle değil. Yiyosa Geren için yaz bunları hadi :D
yorick oynamasak inancaz sana da karşında eski yorick main duruyor ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 8)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık