Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Law Neden Savaşa Geldi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öyle olsa önce Luffy için değil Ace için gelirdi.
Law yola çıktığında luffy'nin de orda olduğunu biliyordu. Law wb'ye büyük bir saygı duyuyor,tahminimce kücüklüğünde marinelerle tatsız bir olaylar yaşadı ve aynı luffy gibi onun direk kişiliğini etkileyen bir korsanla tanıştı. Bu yüzden marine ve wg'den nefret ediyor ama akıllı bir adam olduğu için gurur yapmıyor ileriyi planlıyor-karaktere kalmış bir şey-. Savaşa gelme sebepleri bana göre kendini gösterme ve derin saygı duyduğu korsan wb'ye bir ihtimal yardım edebilme de olabilir. Çıplak gözle izlemeye gitmedi herhalde.

supernovaların hepsi acıklardaydı,hiçbiri karısmak istemedi aslında kendilerini riske atmalarıda gereksizdi.yinede law hamle yaptı.büyük ihtimal kendini göstermek istedi,üstelik dikkat edersek,shicbukai olma durumunu bize e.oda gösterdi;adamları yeni dünyaya gidelim derken uygun bir koltukla oraya gidicem demişti yanlıs hatırlamıyorsam.yani teach gibi herseyi planlı olarak hareket ediyor.

bence savastan en büyük artısı,ismini duyurmak oldu.buda shicbukai koltugunu almasını sagladı,cevirileri yanlıs anlamadıysam,zaten shicbukailege basvuran law ve gönderdigi kalplerle gücünü kanıtlayıp kabul edilme durumu olmus.şimdide daha büyük bir plan üzerinden hareket ediyor sadece ;)

D. hakkında söylediği sözler benim kafamı karıştırdı D. hakkında ayrıntılı bişeyler biliyor mu acaba?

Law'ın bu son bölümlerde yaptıklarına bakarsak. Kalpler üzerinde ihtisatı olduğunu görebiliriz. Bİnanın içinde kalbi alınmış onlarca korsan vardı ve son bölümde de gördüğümüz üzere Smoker'in kalbini aldı.
Law'ın meyve yeteneği ile bazı kişilerin kaplerini alıp, sonra onları istediği gibi yönlendirebilme yeteneğine benzer bir yeteneği var gibi. Boşuna buzların içinde o kişileri saklamıyordur.

Savaşa gelme olayını bu söylediğim şeyleri baz alarak düşünürsek. Aynı Bb gibi savaştan birşeyler ele geçirmek için geldiğini çıkartabiliriz. Bb geldi Wb'nin deprem gücünü aldı gitti. Law'ın da böyle birşeyler alma peşinde olduğunu varsayabiliriz. Moria ise savaş alanında onlarca gölge almıştı. Bazı meyve yetenekleri için bulunmaz bir mekan diyebiliriz bu savaş alanına.
Law'ın da bu adamlar gibi bir düşünce ile savaş alanında olduğunu düşünüyorum. Savaş alanında birçok güçlü ve meyve sahibi kişi var. Bunlardan yaralananlar ve ölenler de vardır. Law' da bu kişilerin kalplerini ve vucutlarını alıp, bir şekilde ameliyat masasında kendi işine göre düzenleme yapacaktır. Bu şekilde kalp toplamak için savaş alanına gelmiştir. Geldiği anda olayların seyri onun planladığından daha farklı olduğu aşikar. Geldiğinde Luffy'i alması onun için büyük ikramiyeden farksız diyebiliriz. Koskoca savaş alanında kaç tane D. olan kişi toplayabilecekti ki.

Yani savaş alanına gelme olayı, Oradan olabildiğince kişi ve kapllerini toplamaktır. Karşısına Luffy çıkınca da bayram etti.

bence başından beri devrimciydi, ivankov daha impel down dan çıkarken dragon a haber vermiş ve dragon da her ihtimale karşılık gizli bir şekilde (denizaltı) law ın olası bir duruma müdahale etmesi için yollamış olabilir. Law bütün savaşı denizden görebildiği kadar izledi ve en uygun anda da luffy i alıp kaçtı, diye düşünüyorum ben. Sch olması da yine kuma olayına bağlanıyor gibi. Eğer law devrimci değilse yeni bir gizli oluşum görebiliriz.

Bende law'ın devrimci olduğunu düşünüyorum.Korsanların kalplerini alacak kadar acımasız birisi olduğunu hiç kimse tahmin edemezdi.Bunu luffy'i kurtarmasından anlayabiliriz.Denizcilere sızmak için shici ünvanını kabul ettiğini düşünüyorum.
O da one piece'i bulmak isteyen kişilerden birisi diye hatırlıyorum.Halbuki meyvesi çok güçlü ve 2 yıl aradan sonra ne kadar ustalaştığını gördük.Yani kk olmak için shici ünvanına gerek yok.Kendisi ve tayfası sayesinde bunu başarabileceğine inanıyorum,üstelik epey zeki birisi.
Üstelik D.hakkında birşeyler bildiği de kesin.Bunu Dragon'dan başka kimden öğrenebilir ki?

Law'ın Dragon'la bir bağlantısı olabilir fakat devrimci olduğunu sanmıyorum. O adamda kk olma yolunda Luffy'le başa baş gidecek yetenek var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık