Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Laugh Tale, Joy Boy ve Im Benzetmesi ve Zoro

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere 1 teori 1 benzetmeden bahsedeceğim. Umarım çok saçmalamam .

• İlk olarak Zoro Wanolu olduğunu duymadım söylemedi. Tokiyi ilk gördüğümüzde Toki bir ada da bir grup korsan ile çevrelenmişken zaman atlaması yapacakken Oden geldi. Toki orada 26 yaşında olduğunu fakat 800 yıldır yaşadığını söyledi. Wanoyu aradığını çünkü ailesinin ona Wanolu olduklarını söylediklerini belirtti. Şimdi Zoroya gelecek olursak Zoro korsanlardan nefret ediyor ve bu bizim tahminlerimiz Wanolu olduğunu tahmin ediyoruz. Bence Toki ile Zoro kardeş ve geçmişten günümüze bir zaman atlaması yapılmıştır diye düşündüm.
  • Şimdi en sallama bölümüne gelecek olursak Raftel, Im ve Joy Boyo değinmeden bazı medeniyetler hakkında kısa bilgiler sunmaya çalışacağım. Bunlar Sümer Tabletleri, Niburu Gezegeni, Hindistan’ın Mahabarata destanı ve son olarak günümüz teorislerinin dilinden düşürmediği Oyuk Dünya teorisi.
İlk olarak Roğer oyuk dünya teorisinde Essa-7 adlı uydu görüntüsünde kadim medeniyetlerin kutup bölgesinden dünyanın iç kemsine yolculuk yapıldığını hatta Amiral Byrd günlüğü de bize bu konuda ışık tutmakta. Kuzey kutup noktasında dünyanın iç merkezine bir giriş bulunduğu uzaya gitmeyen olası teknoloji gelişmesi ve bunun sonucunda çıkacak savaşı engellemek amacıyla Dünyada kaldıklarını dile getiriyorlar.

Bilinen bir gerçek var ki geçmişte çok gelişmiş medeniyetlere Dünya ev sahipliği yaptı. Bunlar belki bizim dünyamızın gelişen teknolojisiydi veya dışarıdan gelen gelişmiş canlıların getirdiği teknolojiydi. Güneş sisteminde Niburu adında bir gezegen çıktı çok ilginç ki bu gezegen 3600 yılda tamamlıyor tam dönüşünü. Bu da tesadüf mü bilinmez ama Sümerler, Aztekler gibi bir çok medeniyetin gelişim gösterdiği ve hala açıklanamayan teknolojilerinin olduğu döneme geliyor. Tabi bunlar sadece tahminlerden ibaret. Niburu gezegenini en büyük kurucusu Tanrıları ilan ettikleri Anu ve onun iki oğlu Eni, Enki vardır. Bunlar kendi Gezegenlerinin kurtuluşu için bizim gezegenimizde koloni kurmuş ve bizimde gelişmemize yardımcı olmuşlardır. Sümer tabletlerini ayrıntılı okursanız bunlar ayrıntılı anlatılmış. Konuyu toplayacak olursak en ilginç yeri burada başlıyor. Sümer tabletleri 13-14 de 2 kardeş olan Eni ve Enki tarafları arasında bir savaş olduğundan bahsediliyor. Bu savaşlarda kullanılan teknolojileri çok ilginç tabir ediliyor. Burada devam etmeden aç parantez yapıyorum. Hindistan’ın en uzun ve köklü destanı olan Mahabarata destanında da çok ilginç ki iki grup arasında yine ortalama günümüzden 12-30 (tahmini veriler kesinlik yok) bin yıl önce olan bir savaşı anlatıyor. Bu iki savaşta da ortak özellik silahlar hakkında şu tabirler ifadeler kullanıyorlar.Gelişmiş medeniyetler gökten gelenler bazı antik silah kullanıyorlardı. Bunlar ışıksız ok(lazer), her yeri sallayan bir alet ve tanrıların bile korkup kurtulamayacağı bir silahtan bahsedilmiştir. Şimdi gelelim Raftel, Joy Boy, Im’e. Roger Son adaya geldiğinde sevinmiş fakat seyir belirleyiciler sabitlenmemiş Roger son bir ada daha ada olduğu anlamıştır. Bu ada yer altında veya yer altında bulunulan bazı bilgiler ile Uzay arc gerçekleşir.

Bu bahsettiğim kadim medeniyetlere konu olmuş kişileri. One Piecedeki Joy Boy ve Im'e benzetiyorum. Joy boy ve Im ise kadim medeniyetlerde adı geçen sümer tabletlerinde bahsedilen ve maharabarata destanına konu alan Eni,Enkidir diye düşünüyorum. Joy boy dünyanın iyiliği huzur ve kardeşçe yaşanması gerektiğini savunurken, İm ise insan halkının köleleştirimesini savunmuştur. Im dünyada iken Joy boy ya Son ada olan dünyanın içinde ya da orada bulunun bilgi ile Niburuda veya ona benzetilen dış bir gezegendir diye düşündüm.

Bunlar benim görüşlerim Teorimi benzetmemi isim veremedim. Ama bana çok mantıklı geldi doğrusu benzerliklerde çok fazla var. E.Oda çok akıllı bilgili birisi söz oyunları ne kadar seviyorlarsa bize gerçekte olan birçok konu hakkında da alttan alta mesaj veriyor. Mesela bu devlet mafya muhabbetinde Denizciler ve Shichibukai benzer. Hatta Balık adam adasında Kral Neptün Noah korunmalı o gün geldiğinde bizi taşıyacak gibi bir şey söylemişti. Noahın yapılış amacına ne işe yaracağına günümüzde Nuhun gemisinin kullanılma durumundaki benzerliğe çok güzel değinmiş ki zaten Sümer tabletlerini okursanız da bu tarzda bir tufan olayını okursunuz tavsiye ederim okumayan varsa şayet yukarıda saydığım medeniyet destan ve tabletleri okumanızı öneririm.

Burada sizlerden bir yardımda bulunacağım kafama takılan Roger son adaya gittiğinde Joy Boy bu hazine bırakılır mı ? diyor. Başka bir ada var veya bu tarzda bir durum belli etmemiştir. Gerçekten başka bir ada değil de gelişmemiş en eski çağda yaşayan bir medeniyet mi acaba sadece.

Eksiklerimi ve yanlış bildiklerimi düzeltirseniz çok sevinirim İyi Forumlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yazını imla açısından gözden geçirirsen iyi olur. Ne demek istediğin zor anlaşılıyor, bazı yerlerde ise hiç anlaşmıyor.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere 1 teori 1 benzetmeden bahsedeceğim. Umarım çok saçmalamam .

• İlk olarak Zoro Wanolu olduğunu duymadım söylemedi. Tokiyi ilk gördüğümüzde Toki bir ada da bir grup korsan ile çevrelenmişken zaman atlaması yapacakken Oden geldi. Toki orada 26 yaşında olduğunu fakat 800 yıldır yaşadığını söyledi. Wanoyu aradığını çünkü ailesinin ona Wanolu olduklarını söylediklerini belirtti. Şimdi Zoroya gelecek olursak Zoro korsanlardan nefret ediyor ve bu bizim tahminlerimiz Wanolu olduğunu tahmin ediyoruz. Bence Toki ile Zoro kardeş ve geçmişten günümüze bir zaman atlaması yapılmıştır diye düşündüm.
  • Şimdi en sallama bölümüne gelecek olursak Raftel, Im ve Joy Boyo değinmeden bazı medeniyetler hakkında kısa bilgiler sunmaya çalışacağım. Bunlar Sümer Tabletleri, Niburu Gezegeni, Hindistan’ın Mahabarata destanı ve son olarak günümüz teorislerinin dilinden düşürmediği Oyuk Dünya teorisi.
İlk olarak Roğer oyuk dünya teorisinde Essa-7 adlı uydu görüntüsünde kadim medeniyetlerin kutup bölgesinden dünyanın iç kemsine yolculuk yapıldığını hatta Amiral Byrd günlüğü de bize bu konuda ışık tutmakta. Kuzey kutup noktasında dünyanın iç merkezine bir giriş bulunduğu uzaya gitmeyen olası teknoloji gelişmesi ve bunun sonucunda çıkacak savaşı engellemek amacıyla Dünyada kaldıklarını dile getiriyorlar.

Bilinen bir gerçek var ki geçmişte çok gelişmiş medeniyetlere Dünya ev sahipliği yaptı. Bunlar belki bizim dünyamızın gelişen teknolojisiydi veya dışarıdan gelen gelişmiş canlıların getirdiği teknolojiydi. Güneş sisteminde Niburu adında bir gezegen çıktı çok ilginç ki bu gezegen 3600 yılda tamamlıyor tam dönüşünü. Bu da tesadüf mü bilinmez ama Sümerler, Aztekler gibi bir çok medeniyetin gelişim gösterdiği ve hala açıklanamayan teknolojilerinin olduğu döneme geliyor. Tabi bunlar sadece tahminlerden ibaret. Niburu gezegenini en büyük kurucusu Tanrıları ilan ettikleri Anu ve onun iki oğlu Eni, Enki vardır. Bunlar kendi Gezegenlerinin kurtuluşu için bizim gezegenimizde koloni kurmuş ve bizimde gelişmemize yardımcı olmuşlardır. Sümer tabletlerini ayrıntılı okursanız bunlar ayrıntılı anlatılmış. Konuyu toplayacak olursak en ilginç yeri burada başlıyor. Sümer tabletleri 13-14 de 2 kardeş olan Eni ve Enki tarafları arasında bir savaş olduğundan bahsediliyor. Bu savaşlarda kullanılan teknolojileri çok ilginç tabir ediliyor. Burada devam etmeden aç parantez yapıyorum. Hindistan’ın en uzun ve köklü destanı olan Mahabarata destanında da çok ilginç ki iki grup arasında yine ortalama günümüzden 12-30 (tahmini veriler kesinlik yok) bin yıl önce olan bir savaşı anlatıyor. Bu iki savaşta da ortak özellik silahlar hakkında şu tabirler ifadeler kullanıyorlar.Gelişmiş medeniyetler gökten gelenler bazı antik silah kullanıyorlardı. Bunlar ışıksız ok(lazer), her yeri sallayan bir alet ve tanrıların bile korkup kurtulamayacağı bir silahtan bahsedilmiştir. Şimdi gelelim Raftel, Joy Boy, Im’e. Roger Son adaya geldiğinde sevinmiş fakat seyir belirleyiciler sabitlenmemiş Roger son bir ada daha ada olduğu anlamıştır. Bu ada yer altında veya yer altında bulunulan bazı bilgiler ile Uzay arc gerçekleşir. Joy boy ve Im ise kadim medeniyetlerdeki Eni,Enkidir diye düşünüyorum. Im dünyada iken Joy boy ya Son ada olan dünyanın içinde ya da orada bulunun bilgi ile Niburuda veya ona benzetilen dış bir gezegendir diye düşündüm.

Bunlar benim görüşlerim Teorimi benzetmemi isim veremedim. Ama bana çok mantıklı geldi doğrusu benzerliklerde çok fazla var. E.Oda çok akıllı bilgili birisi söz oyunları ne kadar seviyorlarsa bize gerçekte olan birçok konu hakkında da alttan alta mesaj veriyor. Mesela bu devlet mafya muhabbetinde Denizciler ve Shichibukai benzer. Hatta Balık adam adasında Kral Neptün Noah korunmalı o gün geldiğinde bizi taşıyacak gibi bir şey söylemişti. Noahın yapılış amacına ne işe yaracağına günümüzde Nuhun gemisinin kullanılma durumundaki benzerliğe çok güzel değinmiş ki zaten Sümer tabletlerini okursanız da bu tarzda bir tufan olayını okursunuz tavsiye ederim okumayan varsa şayet yukarıda saydığım medeniyet destan ve tabletleri okumanızı öneririm.

Burada sizlerden bir yardımda bulunacağım kafama takılan Roger son adaya gittiğinde Joy Boy bu hazine bırakılır mı ? diyor. Başka bir ada var veya bu tarzda bir durum belli etmemiştir. Gerçekten başka bir ada değil de gelişmemiş en eski çağda yaşayan bir medeniyet mi acaba sadece.

Eksiklerimi ve yanlış bildiklerimi düzeltirseniz çok sevinirim İyi Forumlar. Şimdiden teşekkür ederim.
Kusura bakma kardeşim ama sanki biraz olmamış ya... üzgünüm.. özellikle zoro nun ki olmamış.. ama tutarsa seni bulurum yemek ısmarlarım... :D

Bu ara Oda Sense gök yüzü ve diger gezegenler ile birleştirip asıl mevzulara gelecek.. unutmayın... HXH nin son sahnesinde Gai miydi bizim oglanın babası adını hatırlayamadım... Bu ağaç daha küçük bir tomurcuk fidan , daha ilerisi yukarısı var ve asıl güç orada '' diyordu.. amacı orasıydı... sanki biraz bizim oğlanın gidişatı da o tarafa doğru.. Enel Reisi boşa cizmez bizim ki , keşke b u arc gökten bir yıldırımla düşse de gelse Kami-sama....

Yine bir yerden Zoro'ya bağlanmış konu. :ehe:

Bu da benim teorim.

Laugh Tale'de hazinenin içinde Zoro'nun resmi varmış. Roger ve ekibi resime bakıp ''puhahahaha bu tip ne'' diye gülmüşler ve adanın adı bu yüzden Laugh Tale olmuş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık