Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Lastik Meyvesi

Monkey :D Luffy

luffy nin meyvesi ortalama bir meyve ama kesinlikle güçsüz değil fantastik dörtlü deki elemanda uzuyor kaçıyor atraksiyonu bol bir olay ve luffy bir logia olsaydı bu kadar eğlenceli olmazdı yani bence doğru seçim
kesilme konusunda eğer kesilmeye zaafı varsa aynı şekilde donmayada var o zaman mantık aynı çünkü luffye yumruklar işlemiyor ama baya hırpalanıyor ?

Şok dalgalarına karşı dayanıksız demek olaya nereden baktığınıza göre değişir.
Mesela meyvesiz luffy şok dalgasına 10 bar'lık bir basınçta hasar alıyorsa, meyveli olanın zarar alması için 10 bar'lık başınçtan daha fazla bir basınçta hasar alır diye düşünüyorum.
Lastik meyvesinin şok dalgasına karşı da belirli bir seviyede koruma sağlar diye düşünüyorum.

Bana kalırsa hiç bir meyvenin zayıflığı yoktur her meyve her yeteneği zaten veremez vermediği yeteneği de zayıflık olarak nitelendiremeyiz bence, meyvelerin verdiği tek zayıflık denizde çekiç olmaları, meyvelerin kendi içlerinde sadece karşı (anti) yetenek olayı mevcut diye düşünüyorum. Misal
Luffy'nin meyvesinin savunma bakımından Zoro karşısında bir avantajı yok, (Diable Jamblesiz) Sanji karşısında avantajı var yine Ace'in meyvesi Zoro ve Sanji'ye karşı avantajlıyken Kinemon karşısında bir avantajı yok bu Ace'in (meyvesinin) zayıflığından değil Kinemon'un tekniğinden kaynaklıdır ama meyve kullanıcıları arasında karşılaştırma yapacak olursak lastik (Gomu Gomu), elektrik (Goro Goro) meyvesinin antisiyken; Gomu Gomu'nun pek çok antisini sayabiliriz (Gura Gura Supa Supa Choki Choki Mera Mera Magu Magu Hie Hie) dahada vardır aklıma gelenler bunlar

_Özkan_

Ömür kısalmasıyla ilgili nasıl bir tepki bekliyorsun ?
Nefes alışı hızlanır zorlaşır ayakta duramaz hale gelir vs...Örneğin enerj streodlerinde olduğu gibi sonuçta shinigamiyle anlaşma yapmıyor hiçbirşey yokmuş gibi ömrü yavaş yavaş gdecek değil ya.

Ömrünün kısalması Lucci'nin tespitiydi bence Luffy G2 nin vücuduna verdiği hasardan et yiyerek kurtuluyor ben et yedikten sonra güçlenen başka bir karakter görmedim One Piece de :) Normal insan yese kilo alır adamın yediği vücuduna lastik olarak dönüyor buda Luffy'nin meyvesinin her geçen gün gerilime strese daha dayanıklı hale geldiğini göstermez mi ? Buda bence Gomu Gomu'nun bir avantajıdır.

Ben lastik meyvesinin fazla dezavantajını göremiyorum. Bana göre meyvenin en büyük dezavantajı Luffy'nin g2'yu kullanmasıdır. g2'nun Luffy'ye getirdiği artılar süper insan hızına geçişidir. Vuruş gücündeki değişiklikler de kan akışına bağlanabilir belki ama ben büyük oranda yüksek insan hızına geçişe bağlıyorum bunu yani güçlenmesi g2'nun direk bi etkisi değil süper insan hızıyla alakalı dolaylı etkisidir diyorum. Monkey D. Garp'ta ve Rayleigh'de (Rayleigh'in soru olabilir ya da süper insan hızı hakiyle alakalı olabilir) herhangi bir meyve gücü olmamasına rağmen onlar da süper insan hızına sahiptir. Luffy bence eğitimle birlikte süper insan hızına geçip saldırılarını geliştirebilirdi ömrünü kısaltmadan. Bu gelişme belki 10 sene kaybettirirdi ona ama en azından ömrü kısalmazdı. Belki de bundan sonra g2'ya geçmeden kendini hızlandırabilir haki'de gelişerek veya yeni teknikler öğrenerek izleyip göreceğiz.

Lastik meyvesi bence mükemmel bir meyve.

- Yıkıcı gücü kullanıcının kullanışına bağlı
- Exra dayanıklılık veriyor
- Diğer paramecia meyvelere avantajı mermilerden etkilenmiyor

Ve bence Gomu gomu da çoğu meyve gibi gücü kısılmış bir meyve. Luffy'nin lastik üretmesi olabilirdi mesela Magellan , Mr.3 gibi. Bu pek estetik görünmezdi belki ama sonuçta güzel bir güç olurdu.

Şimdiye kadar gomu gomu no mi hiç gura gura no mi ile karşılaşmadı.Dünya üzerinde depreme karşı en çok kullanılan yöntem herkes bilirki elastikiyettir.
Düşüncem o ki, Luffy BB karşısında, gura gura no mi' nin deprem dalgalarını biraz olsun etkisiz kılacaktır, kılmalıdır. Enel'in elektiriğini nötralize ettiği kadar etkili olmasa bile, elastikiyeti ölçüsünde ( kendi vücuduna yollanmış ) deprem dalgalarını yumuşatıp etkisiz kılabilmelidir.
Özetle gomu gomu no mi bana kalırsa gura gura ya karşı etkili bir meyve olabilir.

Şimdiye kadar gomu gomu no mi hiç gura gura no mi ile karşılaşmadı.Dünya üzerinde depreme karşı en çok kullanılan yöntem herkes bilirki elastikiyettir.
Düşüncem o ki, Luffy BB karşısında, gura gura no mi' nin deprem dalgalarını biraz olsun etkisiz kılacaktır, kılmalıdır. Enel'in elektiriğini nötralize ettiği kadar etkili olmasa bile, elastikiyeti ölçüsünde ( kendi vücuduna yollanmış ) deprem dalgalarını yumuşatıp etkisiz kılabilmelidir.
Özetle gomu gomu no mi bana kalırsa gura gura ya karşı etkili bir meyve olabilir.
Ama darbeyi lastik bedenide değil büyük ihtimalle öz bedenine alır. Tabi normalde haklısın Gura Gura titreşim meyvesi olduğu için elastik bir bedene zarar veremez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık