Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Lastik Meyvesi

Dört ay demedim yav. Luffy zaten olağanüstü hızla gelişiyor, kimseden o performansı beklemiyorum.
Bir de çocukluk yıllarını hesaba katıp şu kadar senede ancak kullanmayı öğrendi demek bana doğru gelmiyor, çünkü adı üstünde "çocuk". Yetişkin biri Luffy'nin çocuk haline kıyasla daha hızlı bir şekilde yumruk, tekme falan atabilmeye başlardı muhtemelen.
Pekâlâ ben kendi mesajlarımı biraz okuyunca tetiklendiğimi fark ettim boş yere. O yüzden tartışmayı burada bitirelim derim, iyi geceler iyi forumlar efendim.

Monkey D. Luffy: Aileden torpilli, aslanlar gibi güçlü, küçüklüğünden beri kavgaların içinde ve kavgadan kavgaya koştuğu olaylı korsanlık kariyerinden daha fazla süre tarihin gördüğü en güçlü insanlardan (Dark King, Yumruk Garp) eğitim aldı.

Meyvede Gear 4 açması: 6 yaşında yediği ve üstünde eğitimden eğitime gittiği meyveden tam 13 yıl sonra gerçekleşiyor .d
Ve sen diyorsun ki bunu herkes yapabilirdi... Yani evet seni Dark King ve Garp eğitirse ve o meyveyle yıllar boyu eğitim alırsan belki açabilirsin .d

He onun yerine Mera Mera ya da Gura Gura yersin aynı yıkıcılık seviyesine 3 dakikada ulaşırsın ahaha bu da bir ihtimal.

İleri silahlanma ile neden Enel'in meyvesi önemsiz olsun yahu .s Buz, ışık, ateş vasat meyveler mi... Agam bunlar nasıl sözler böyle emin misin bu söylediklerinde sen ahahaha Neyse dostum az önce 2 amirali hiç ettin benim için bu tartışma anlamlı olmaktan çok uzaklaştı.
Şuanki serinin gidişatı hakiye kayıyor ve hiçbir yonkou veya yonkou adayında logia yok farkındaysan. Logia kısıtlayıcı bir meyve hasar açısından kesinlikle iyi ancak başka artısı yok gibi şu aşamada. Bazı logialar var güzel kesinlikle. Akainunki crocodile , yami yami no mi , belki enelin ki.

Ancak luffydeki gomu gomu , kaido daki meyve , Law daki meyve , bigmomda ki meyve bunların hepsi başlangıçta zayıf meyveler. İleri aşamada ise çok OP oluyorlar. Logia lar böyle değil işte.

Şimdi dürüst olalım kaido gibi biri haki ve meyvesinde zirve biri , buz meyvesi mi yese daha güçlüydü yoksa şuan ki hali mi ,

Bana kalırsa her halükarda şuanki hali , hortum , ateş , yıldırım saldırısı yapıyor. Devasa boyuta ulaşıyor , uçuyor ada taşıyor hangi amiral yapabilir , hangi logia yapabilir bunları.

Kaidoyu 2 amiralin bile indirebileceğini düşünmüyorum ben şahsen şuan.

Ne olursa olsun kendi fikrim olmakla beraber serinin şuanki güç unsuru sağlayan meyvelerin başında

Zoan ve paramecia > logia
He yami yami ayrı sayılabilir. Oda zaten normal logia lar gibi değil.

Şuanki serinin gidişatı hakiye kayıyor ve hiçbir yonkou veya yonkou adayında logia yok farkındaysan. Logia kısıtlayıcı bir meyve hasar açısından kesinlikle iyi ancak başka artısı yok gibi şu aşamada. Bazı logialar var güzel kesinlikle. Akainunki crocodile , yami yami no mi , belki enelin ki.

Ancak luffydeki gomu gomu , kaido daki meyve , Law daki meyve , bigmomda ki meyve bunların hepsi başlangıçta zayıf meyveler. İleri aşamada ise çok OP oluyorlar. Logia lar böyle değil işte.

Şimdi dürüst olalım kaido gibi biri haki ve meyvesinde zirve biri , buz meyvesi mi yese daha güçlüydü yoksa şuan ki hali mi ,

Bana kalırsa her halükarda şuanki hali , hortum , ateş , yıldırım saldırısı yapıyor. Devasa boyuta ulaşıyor , uçuyor ada taşıyor hangi amiral yapabilir , hangi logia yapabilir bunları.

Kaidoyu 2 amiralin bile indirebileceğini düşünmüyorum ben şahsen şuan.

Ne olursa olsun kendi fikrim olmakla beraber serinin şuanki güç unsuru sağlayan meyvelerin başında

Zoan ve paramecia > logia
He yami yami ayrı sayılabilir. Oda zaten normal logia lar gibi değil.
Sana katılıyorum lakin her Zoan ve Paramecia, Logia'lardan iyi değil. Mesela hiçbir Antik Zoan, Logia meyveleri içinde Akainu'nun, Kizaru'nun, Aokiji'nin, Teach'ın, Sabo'nun ve Crocodile'nin meyvesinden iyi değildir.

Bu konuda sınıflama tam olarak şu şekildedir;

Mistik Zoan>Logia>Paramecia>Antik Zoan>Normal Zoan

Kizaruda bu konuda bir şey söylemişti Marco ile kapışırken; "Logia'lardan bile daha ender bulunan Mistik Zoan" demişti. Kimin kimden daha üstün olduğu konusu ancak meyveler arasında söylenebilir. Kaido'nun meyvesi şu anda Zirvede bence. Her çeşit elementi kullanabiliyor. Zaten buna Dünya Hükümeti'nin tepkisi de delil olarak gösterilebilir. Vegapunk'tan bu meyvenin aynısını klonlamasını istiyorlar.

Meyveler içinde "En Güçlü 10 Meyve" diye bir liste yapayım en azından aklımdan geçenleri aktarmış olurum. Bu arada ileride çıkacak meyveler listede değişiklik yapabilir.

1) Kaido'nun meyvesi
2) Fujitora'nın meyvesi
3) Shirohige'nin meyvesi
4) Big Mom'un meyvesi
5) Trafalgar Law'ın meyvesi
6) Enel'in meyvesi
7) Kizaru'nun meyvesi
8) Aokiji'nin meyvesi
9) Akainu'nun meyvesi
10) Sabo'nun meyvesi

Teach gibi bir beden sahibi değilseniz Yami Yami'yi kullanmanız pek mümkün değil. Yoksa ilk 10'da olması lazım. Sabo'nun meyvesi de çok sağlam. Ya da Ceasar'ın meyvesi mesela havadaki oksijeni yokedip rakibi alt edebilir ya da Magellan'ın meyvesi. Altın Aslan Shiki'nin meyvesi mesela. Bir de bu bölümle birlikte Luffy'nin meyvesi. Bakalım Luffy'nin meyvesinin altından ne çıkacak?

İyi bir sıralama olmuş. Zaten genel konuştum. Tabiki her zoan logialardan üstün olamaz. Ancak ileri silahlanma bilen biriyse ve kötü bir antik zoan sahibiyse bile
Yinede uzun süren bir savaşta Akainu gibi birini bile indirebilir. Sonuçta bu meyveler hayvani yenilenmeleri ile öne çıkıyor. Akainu öyle rahat tekleyemez. Akainunun aksine ufak yaraları sürekli iyileşecek ve logia kullanıcısı gitgide zayiflayacak.
Ha antik zoan tarafı hasar açısından zayıf kalabilir. Ancak gardını indirmez ise uzun süren bir savaşta alabilir diye düşünüyorum
. Zoan ve paramecia katagorisini iyi yapan bir unsur ise zorunlu haki gerektirmeleri. Hakiyi öğrenmeleri şart. Logialarin çok ters rakipler olmadığı müddetçe gerekmiyor ancak paramecia ve zoan kullanıcıları bunu öğrenmek zorunda ve hakilerini güçlendirmeye daha erken başlıyorlar. Bir bakıma Kaido, Bigmom WB gibi kişilerin hakilerinin bu kadar uçuk olmasının sebebi bu olabilir.

Luffy gear 2 icat etmiş ve vücuda yan etkileri var. Üstüne fiziksel olarak kendini o kadar geliştirmiş. Yine de smoker duman olup luffy’le aynı hızda geziyordu:

Logialar vücutlarını elemente dönüştürüp hızlı gezebiliyor yani. Katakuri de defalarca insan formunda luffy’den hızlı hareket etti. Ama luffy’nin hakisi bitince onun arkasından mochi formunda geliyordu. O bile mochi formunda daha hızlıydı yani muhtemelen.

Aynı şekilde akainu magma formunda kovalıyordu. Aokiji kendi koltuğunun ordan wb’nin arkasına bi anda gitti.

Logialar da gayet hız veriyor yani. Üstüne bi de hareket özgürlüğü çok fazla. Göğsün önden giderken kolun düşmanın arkasından gelebiliyor.

_____

Uzak mesafe saldırısı desen onu da yapıyorlar. Smoker mesela kolunu dumana dönüştürürken elini insan formunda bırakıp uzaktan yumruk atabiliyordu.
______

Gear 3’e kıyasla da hasar daha iyi. Yumruğa element ekleyebiliyorsun. Ace’in mesela yumruğundan çıkan ateş bile tek başına 5 geminin içinden geçiyor. Normal hakili yumruğun rakibin hakisini aşsa ve suratında bu hikeni patlatsan mahvolur adam.
______

Ortalama üstü bi meyve sadece. O da luffy’nin 13 yıllık tecrübesi sayesinde. Tek avantajı gear 4 oldu o da kısa süren bi güç. Diğer güçlerinin çok daha iyisini veriyor logialar.

Gura Gura şu ana kadar gösterildiği kadarıyla tek yönlü bir güç sağlıyor. Zirve karakterlerin dövüşünde de meyve o kadar büyük bir faktör olmaktan çıkıyor gibi. En azından Oda öyle kurguluyor, misal biri kaybedecekse bu meyveden ötürü olmaz hissi oluştu bende.

Karasakal'ın saldırı gücü açığını kapatır. Ancak Kaido'nun meyvesi çok daha iyi duruyor. Zoan meyvesinin tüm getirileri hatta daha üst seviyesi var. Üstüne element saldırıları, sağladığı mobilite... Kesinlikle en iyi meyveye aday.
1v1 için hasar gücü olarak da Aka'nın meyvesi Gura'dan daha iyi diye düşünüyorum.

Sonuç: Gura Gura aşırı abartılıyor.

Gura Gura şu ana kadar gösterildiği kadarıyla tek yönlü bir güç sağlıyor. Zirve karakterlerin dövüşünde de meyve o kadar büyük bir faktör olmaktan çıkıyor gibi. En azından Oda öyle kurguluyor, misal biri kaybedecekse bu meyveden ötürü olmaz hissi oluştu bende.

Karasakal'ın saldırı gücü açığını kapatır. Ancak Kaido'nun meyvesi çok daha iyi duruyor. Zoan meyvesinin tüm getirileri hatta daha üst seviyesi var. Üstüne element saldırıları, sağladığı mobilite... Kesinlikle en iyi meyveye aday.
1v1 için hasar gücü olarak da Aka'nın meyvesi Gura'dan daha iyi diye düşünüyorum.

Sonuç: Gura Gura aşırı abartılıyor.
Guranın gücü verilmiyor ki animede,mangada adam gücünü kısmış meyvenin yoksa ne yeryüzü bırakır,ne gökyüzü. Savaşaçak yer bulamazsın. Yıkıcılıkta bir numara gura gura yoksa herkes emin ol denizin içine düşüp geberiyordur : D Bireysel olarak en güçlü meyve tabii ki kaidonun derim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık