Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

L mi Kira mı?

• Konbuyu başlatan buslu
  • Başlangıç tarihi

Soytarii26

Eldeki tabloya göre Raito açık ara lider. Zeka olarakta genel olarakta L'le kıyaslamak anlamsız. Mello da zeka ve yaratıcılık konusundaki açıklarını diğer alanlarla tamamlayıp toplamda hem L'i hem near'ı geride bırakıyomuş. Sırf zeka'ya bakarak mello'nun nasıl olur da L görevi bana bırakmaz tripleri çok saçma geldi ama genel toplama bakınca anlam kazanıyo.

Bu arada kimse L kötü detektifdir demiyo ama bi raito değil. Sonuçta bu adam dünyanın en iyisi ve müthiş zeki bi adam. Çözdüğü gerçekten çok önemli şeyler var ama elindeki imkanlar olmasaydı en fazla mello gibi üç günde geberir giderdi.
Bu tablodaki acaba L'in saçma sapan oturan hali mi yoksa normal zekası mı :D

O muhtemelen öyle oturan zekasıdır. Ama yinede oturma şekli normal olsa yarıya iniyordur düşünme şekli. Bu adam bir deha niye yalan söylesinki orada yalan söyleyecek bir durumu yok. Öyle oturmazsa zekası 4'e düşecek işte. Gene sosyal ve asosyal konusuna geleceğiz gibi :D
Yalan olarak değil kendi saplantısı olarak görmek lazım. L obsesif bi tipti. Oturma şekli, sürekli olarak karbonhidrat tüketmesi, kendisinden sonrası için sürekli hazırlık yapması, farklı isimlerle kendine rakip olması gibi saplantılı ve sorunlu biri. Daha önce de tesla örneği vermiştim. Tesla bana göre asrın en zeki insanıdır. Kendisi einstein için yanlış yolda olan ve intihal yapmaktan olan bi çocuk olarak tanımlamış. Ama tesla 40'lı yaşlarındayken cinsel hayatını kendisine engel olduğu için sonlandırmış. Gerçekten kendisine engel olduğunu sanmıyorum ama o buna inanmış ve uygulamış tıpkı L gibi.

Soytarii26

Yalan olarak değil kendi saplantısı olarak görmek lazım. L obsesif bi tipti. Oturma şekli, sürekli olarak karbonhidrat tüketmesi, kendisinden sonrası için sürekli hazırlık yapması, farklı isimlerle kendine rakip olması gibi saplantılı ve sorunlu biri. Daha önce de tesla örneği vermiştim. Tesla bana göre asrın en zeki insanıdır. Kendisi einstein için yanlış yolda olan ve intihal yapmaktan olan bi çocuk olarak tanımlamış. Ama tesla 40'lı yaşlarındayken cinsel hayatını kendisine engel olduğu için sonlandırmış. Gerçekten kendisine engel olduğunu sanmıyorum ama o buna inanmış ve uygulamış tıpkı L gibi.
Geçen de Tesla dedin diye açıp Tesla'nın biraz hayatını biraz yaptığı işleri okudum. Edison "Teorilerle uğraşma" demiş buna. Nasıl bi bilim adamı bi fikri olan birine bunu der anlamadım ben. Kendisi ampul için bilmem kaç deney yapmamış mı? Ona "Bu teorilerle uğraşma" diyenleri mi örnek aldı acaba? Neyse ben L konusuna döneyim :D Türk'ün aklı ya kaçarken ya mıçarken derler ya. O pozisyonda bi keramet var-dır belki :D

Geçen de Tesla dedin diye açıp Tesla'nın biraz hayatını biraz yaptığı işleri okudum. Edison "Teorilerle uğraşma" demiş buna. Nasıl bi bilim adamı bi fikri olan birine bunu der anlamadım ben. Kendisi ampul için bilmem kaç deney yapmamış mı? Ona "Bu teorilerle uğraşma" diyenleri mi örnek aldı acaba? Neyse ben L konusuna döneyim :D Türk'ün aklı ya kaçarken ya mıçarken derler ya. O pozisyonda bi keramet var-dır belki :D
Edison'a bilim adamı demek zor. 1800 deneme de bi haltı bulmak bana göre başarı değil rezilliktir. Esasen kendisinin para harcadığı verimsiz sistemi ortadan kaldıracağı için karşı çıkmış ve ortadan kaldırmaya çalışmış. L konusuna dönersek sırf o oturuşla bi yerlere varabiliyosa zaten yeterince zeki değil demektir :D

Şu oturma konusu epey ilginçleşmeye başladı, birde şu açıdan bakalım ya Kira'da malum pozisyonda otursaydı :D..?

Soytarii26

Aynen Edison ona destek verseydi kendi yaptıkları tamamen başarısızlık olarak görülücekti ya da çok sönük kalıcaktı. Ayrıca Edison 1800 kez denemişse cidden rezilliktir. Tesla o kadar planı o kadar uzun süre amelelik yaparken aklında tutuyor. Denemeye ihtiyaç duymuyor bile -ki deneyecek para olanak zaten yok- cidden müthiş bi yaratıcılığı varmış. L de orada otursun "Ben bu pozisyonda daha iyi düşünüyorum" desin :D

"Dahilik %1 ilham, %99 çalışmanın eseridir." diyebilen bi adam edison. Deha dediğin çalışmadan başaran adamdır. Eşek gibi çalışıp başarılı olmak dahilik olarak adlandırılamaz.

Peşpeşe deneylerin sürdüğü bir gün asistanı; Artık bu işten vazgeçsek deyiverdi.
-Niçin?
-Çünkü şu ana kadar iki bin deney yaptık ve hiçbir sonuç alamadık! Edison hemen itiraz etti:
Bu doğru değil...Evet, amacımıza ulaşamadık ama hiçbir netice elde edemediğimiz doğru değildir.Çünkü aradığımız şeyin yaptığımız şeyin yaptığımız bu iki bin deney içinde bulunmadığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Düşün adam 2000 kez denemiş. Ve hala devam edelim diyomuş. Bi görüşe göre edison daha önce ampulü gördüğü için o gördüğünü yapana kadar durmamış.

Soytarii26

"Dahilik %1 ilham, %99 çalışmanın eseridir." diyebilen bi adam edison. Deha dediğin çalışmadan başaran adamdır. Eşek gibi çalışıp başarılı olmak dahilik olarak adlandırılamaz.

Peşpeşe deneylerin sürdüğü bir gün asistanı; Artık bu işten vazgeçsek deyiverdi.
-Niçin?
-Çünkü şu ana kadar iki bin deney yaptık ve hiçbir sonuç alamadık! Edison hemen itiraz etti:
Bu doğru değil...Evet, amacımıza ulaşamadık ama hiçbir netice elde edemediğimiz doğru değildir.Çünkü aradığımız şeyin yaptığımız şeyin yaptığımız bu iki bin deney içinde bulunmadığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Düşün adam 2000 kez denemiş. Ve hala devam edelim diyomuş. Bi görüşe göre edison daha önce ampulü gördüğü için o gördüğünü yapana kadar durmamış.
Mantıklı daha önce görmüş olması. Görmediği bi şey için kimsenin o kadar uğraşacağını o kadar irade sahibi olacağını sanmıyorum.

Near baya zeki harbiden orada 100 tane ekran varken birden çat diye "bu herif" diyor. Sonra biraz faso fiso vahiy falan derken hooop çözdüm.
Ayrıca kira tam bir aptal, bir tane sayfa saklayamadı mikami'ye, defteri değiştirmeye çalışacaklarını bile bile. Kara günler için bir sayfa saklasaydı bunları konuşmazdık.
L'e de acıyorum sadece, sadece varsayımlar üzerinden konuşabildi garibim hiç bir şey bilmiyordu. Öğrendiğinde çok geç olmuştu.
Mello ergen zaten sal onu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık