Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kuzan'ın Dondurma Saldırısından Kurtulabilecek Kişiler

Kimler kurtulur?

• Kullanılan toplam oy
    104
Korsanfan kütüphande, @Smoker ''Buz'' diye çevirmiş, bilgileri ordan aldım.

Bilemiyorum. Benim aklıma direkt meyve üstünlüğü geldi. 2 yıl önceki Luffy'ler donmuştu, ölmeye yakındılar. Onlarda bütün vücut donmuştu diye hatırlıyorum.
Hie soğuk, serinlik manası taşıyor.
Dediğim gibi gördüğümüz örnekler ısınmayla kutuluyorsa Monete çok kolay olur.
Aokiji'nin meyvesi çok sıkıntı. Dediğin gibi serinlik meyvesi olması asıl olayı. Yani sadece suyu dondurmuyor. Moleküllerin sıcaklığını düşürerek onları hareketsizleştiriyor. Titreşimin donmaması da moleküllere hareket verilmesi ile ilgili. Gaz veya sıvı olanlar özellikle sıkıntı çeker Aokiji karşısında. Ancak elmas gibi sert bir katıyı da dondurabilmiş olması önemli. Öyle ki donduramayacağı bir şey yok gibi görünüyor. Z filminde dağdan akan lavları anında donduruyordu. Filler diye düşünsek bile bu sahne normalde de olabilir. Lavın sıcaklığı 2500 derece miydi neydi (salladım) ama Aokiji karşısında önemi yok. Adam 0 derecelik buz ile dondurmuyor onu. 2500 derece olan sıcaklığını düşürüyor, bir nevi atom içindeki kinetik enerjisini emiyor. Yani 0 derece olan, zaten katı olan bir şeyi de dondurması normal olur. -273'e kadar yolu var ;)
Gördüğümüz saldırılar üzerinden karşılaştırdım zaten sınırını bilmediğimiz için. Luffy ısınarak Dof falan belki titreşimle kurtuluyorsa Monet de kurtulur ondan bence.
Öte yandan onun zıttı Oveni unutmayın. Isı meyvesi cidden büyük işer yaptırılabilecek bi meyve. Logia özelliği olsa tam Aokiji ile karşılıklı antiler derdik hatta. Bi amirale falan bile verilip sağlamca işlenebilecek bi meyve gibi geliyor.

Oven bu arada en rahat kurtulanlardan olur.

Hie soğuk, serinlik manası taşıyor.
Dediğim gibi gördüğümüz örnekler ısınmayla kutuluyorsa Monete çok kolay olur.

Gördüğümüz saldırılar üzerinden karşılaştırdım zaten sınırını bilmediğimiz için. Luffy ısınarak Dof falan belki titreşimle kurtuluyorsa Monet de kurtulur ondan bence.
Öte yandan onun zıttı Oveni unutmayın. Isı meyvesi cidden büyük işer yaptırılabilecek bi meyve. Logia özelliği olsa tam Aokiji ile karşılıklı antiler derdik hatta. Bi amirale falan bile verilip sağlamca işlenebilecek bi meyve gibi geliyor.

Oven bu arada en rahat kurtulanlardan olur.
Ace yanıyorsa, Monet de donar. Sonuçta meyvesi hiyerarşik olarak altta.

Ace yanıyorsa, Monet de donar. Sonuçta meyvesi hiyerarşik olarak altta.
Hiç meyve olmadan da kurtulabiliyorlar ama bu saldırıdan, dediğim o. Meyve güçleriyle de rahatlıkla çıkanlar var. Mağmanın eritip kül etmesi gibi değil bu saldırı. Ayrıca Monet Aokiji ile aynı elementi kullanıyor, lav-ateş ilişkisinden daha yakın birbirine. Bir de Monet -buzla karşılaştırıyorsak- buz yapabiliyor zaten meyvesiyle. Ateşten lav yapamazsın ama kardan buz olur.

kisacasi buzun ne kadar dondurucu gucu olursa olsun op evreninde bir anlami yok, o secenkteki adamlarin hepsi cikar. Daha alt seviye adamlar seceneklere konulmasi lazim. Soruda buzdan kimler cikabilir degilde kimler cikamaz olsaydi en azindan sadece diger sikkina tiklayabilirdik.
Kizaru ile Enel'in özellikleri azalmış.

Çok sert lastikler olsa da bizim gözümüzdeki lastiğe göre Luffy'nin özellikleri artmış.

Kuzan için kesin bir şey diyemiyorum. Gemi parçalayan buzları düşününce zayıflamış kalıyor ama Jozu'yu düşününce ise artmış gözüküyor.

Kuzan vs WB sahnelerinde Haki kelimesi geçti birkaç kez. Buna rağmen WB'nin kurtulması titreşime bağlandı. Dediğine katılmıyorum. En bitirici meyvelerden biri bence.

O kadar karakter arasından anket seçeneklerini öylesine koydum. O kadar da önemli değil. Böyle geniş bir konuda fikri yazarak anlatmak daha iyi bence.

Hiç meyve olmadan da kurtulabiliyorlar ama bu saldırıdan, dediğim o. Meyve güçleriyle de rahatlıkla çıkanlar var. Mağmanın eritip kül etmesi gibi değil bu saldırı. Ayrıca Monet Aokiji ile aynı elementi kullanıyor, lav-ateş ilişkisinden daha yakın birbirine. Bir de Monet -buzla karşılaştırıyorsak- buz yapabiliyor zaten meyvesiyle. Ateşten lav yapamazsın ama kardan buz olur.
Donması şaşırtıcı olmaz demek istiyorum.

Doflamingo' nun buzdan nasıl kurtulduğu önemli bir kıstas bence burada. Eğer hakiyle kurtulduysa(Jozu kurtulamadığından H.Haki diye tahmin ediyorum) işin rengi değişir diye düşünüyorum.

Kizaru ile Enel'in özellikleri azalmış.

Çok sert lastikler olsa da bizim gözümüzdeki lastiğe göre Luffy'nin özellikleri artmış.

Kuzan için kesin bir şey diyemiyorum. Gemi parçalayan buzları düşününce zayıflamış kalıyor ama Jozu'yu düşününce ise artmış gözüküyor.

Kuzan vs WB sahnelerinde Haki kelimesi geçti birkaç kez. Buna rağmen WB'nin kurtulması titreşime bağlandı. Dediğine katılmıyorum. En bitirici meyvelerden biri bence.

O kadar karakter arasından anket seçeneklerini öylesine koydum. O kadar da önemli değil. Böyle geniş bir konuda fikri yazarak anlatmak daha iyi bence.
Demek istedigim meyve gucu ne kadar iyi olursa olsun bir yere kadar, burada guclu olan kuzan meyve degil soyle anlatiyim, ayni anketi enel icin yap bakalim tepkiler ne olacak 100 m volt ile kimler carpilsa ölmez, secenkleri ayni kisileri koysak sonuc hic kimse olmez secenegi olur, sonuc olarak meyvenin gucu ile karakterin gucu de orantili gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık