Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Kuzan

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 254 90.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 26 9.3%

• Kullanılan toplam oy
    280
Yahu Sengoku Aokiji olmalı diyor hükümet başkasına atama yapıyor. Aokiji bunu kabul etmediği için Aka ile savaşıyor diye biliyorum.
Denizciler ve hükümet Akainu olmalı diyor,Sengoku Aokiji diyor.Eğer Aokiji tek başına baş kaldirsa karşısına tüm denizcileri ve hükümeti almak zorunda kalır.Herkes savaşın sonucunu beklemiş acaba kim başa geçecek diye.Buradan çıkaracağımız sonuç denizcilerin mevzuyu kendi içinde çözdüğü.O zaman da hükümet anca fikir belirtiyor durumu ortaya çıkar.

Denizciler ve hükümet Akainu olmalı diyor,Sengoku Aokiji diyor.Eğer Aokiji tek başına baş kaldirsa karşısına tüm denizcileri ve hükümeti almak zorunda kalır.Herkes savaşın sonucunu beklemiş acaba kim başa geçecek diye.Buradan çıkaracağımız sonuç denizcilerin mevzuyu kendi içinde çözdüğü.O zaman da hükümet anca fikir belirtiyor durumu ortaya çıkar.
Sengoku zaten denizcileri temsil etmiyor mu ?

Bu durum biraz zorlama geliyor bana. Sadece şöyle bir anlam çıkabilir bana göre:

Hükümet genel olarak atama yapma yetkisine sahip ama güçlü bir aday daha varsa bu 2 adayın kendi arasında seçim yapmasına olanak tanıyor. Hükümetin denizcilerin iç işlerine müdahale etme yetkisine sahip olduğu anlaşılabilir. Özerk bir yapı değil tamamıyla bağımlı bir kurum olarak bakıyorum.

Sengoku zaten denizcileri temsil etmiyor mu ?

Bu durum biraz zorlama geliyor bana. Sadece şöyle bir anlam çıkabilir bana göre:

Hükümet genel olarak atama yapma yetkisine sahip ama güçlü bir aday daha varsa bu 2 adayın kendi arasında seçim yapmasına olanak tanıyor.
Sengoku kendi yerine Aokijiyi tavsiye ediyor.O geçmeli başa diyor.Hükümet ise Akainuyu destekliyor.Bu düelloda kaybeden gider diye bir şey yok.Aokiji,Akainunun altında çalışmam diye istifa ediyor.Eğer hükümet istediğini atayabilse idi savaşmada istifa ederdi değil mi.

dur bölümü atayım sen oku.

https://manga4life.com/read-online/One-Piece-chapter-650.html

Çok yanlış bir bakış açısıyla yaklaşıyorsun
Tamam da Aokiji ne yapmışta Akainu'yu öldürebilirdi diyorsun onu anlamadım? :D Akainu'nun yaptıkları belli. Robin'in adasında masum insanları katlettiği,savaşa girmek istemeyen eri acımasızca ısıyla öldürdüğü bir adamdan bahsediyoruz burda. Akainu neden Aokiji'yi öldürmedi diye sormalı ve nedenlerini araştırmalıyız bence.

Akainu Aokiji'yi neden öldürmeyerek korsanlara büyük bir güç kazandırmıştır? Akainu bunca zaman adalet adalet adalet diye gezip teker teker korsanları katletmeye giderken neden gelecekte korsan olacak bir kişiyi salarak kendi düşünceleriyle ters düşmüştür? Bunları da sorabiliriz tabi :D

Tamam da Aokiji ne yapmışta Akainu'yu öldürebilirdi diyorsun onu anlamadım? :D Akainu'nun yaptıkları belli. Robin'in adasında masum insanları katlettiği,savaşa girmek istemeyen eri acımasızca ısıyla öldürdüğü bir adamdan bahsediyoruz burda. Akainu neden Aokiji'yi öldürmedi diye sormalı ve nedenlerini araştırmalıyız bence.

Akainu Aokiji'yi neden öldürmeyerek korsanlara büyük bir güç kazandırmıştır? Akainu bunca zaman adalet adalet adalet diye gezip teker teker korsanları katletmeye giderken neden gelecekte korsan olacak bir kişiyi salarak kendi düşünceleriyle ters düşmüştür? Bunları da sorabiliriz tabi :D
Saka'nin Aokiji öldürmeme sebebi arkadaş olmalarından kaynaklanıyor. Jimbei bile bunu diyordu sanki Akainu ne kadar acımasızca olsa arkadaşını öldürmedi ama Aokiji onun yöntemlerini beğenmiyordu ve istifa etti.

Akainu nerden bilsin aokijinin korsanlara katılacağını.

Bunu hesaplaması gerekmez miydi? Aokiji'nin denizciden ayrılmasıyla beraber korsanlar için güçlü bir adam cezbedici değil midir ?
İyi de Aokiji dediğin koca Amiral.Yıllarını Denizcilere vermiş biri.Neden gidip Teach'le ittifak yapsın.Türkiye'ye onyıllarca hizmet edip istifa eden bir orgeneralin PKK'ya katılması kadar saçma hatta daha saçması.

İyi de Aokiji dediğin koca Amiral.Yıllarını Denizcilere vermiş biri.Neden gidip Teach'le ittifak yapsın.Türkiye'ye onyıllarca hizmet edip istifa eden bir orgeneralin PKK'ya katılması kadar saçma hatta daha saçması.
CIA için çalışanlar bir dönem sonrası KGB içinde çalışyordu. Tarihte de bu duruma çokca rastlanır. Fransız ünlü bir general Kral'dan istediği rütbeyi alamadığı için Avusturya ordusuna katılmıştı ve Osmanlı devletinin çöküşünü hazırlamıştı. Tarihte böyle olay yaşandıysa bugün de yaşanacağı anlamına gelebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık