Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kozuki Oden ve Kaido Arasındaki Güç Dengesi

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    210
Sözde NET güçlü olan Oden olayı dansözlük yapmadan anında bitirebilirdi.
Bunun güç ile alakası yok adamlar wano halkını öldürmekten bahsediyor. Oden Kaido'yu kesse ne değişecek.

Kaldı ki Oden gemiyi ne zaman vereceksin deyip Kaido'ya gitmeyi de hedefliyor.

Luffy veya Luffyler. Sonuç olarak o grup adam toplama derdine düştü mü? Evet. Yani aynı arkta aynı senaryo iki defa işlenmesine ve Oda'nın sözlerine rağmen hala kabul ettiremiyouz.:) Arlong örneği anlamsız çünkü yaptığın benzetmeler arasında benzerlik durumu yok. Arlong'un adada rakibi olmasına rağmen beklemeyip direkt rakibini indirme durumu olsaydı o örneği dikkate alırdım. Kaido'nun beklemesi lazım çünkü sayıca eksik. Eksik haliyle Oden'i yendi diyelim. Ama kendisi de ölümcül bir yara aldı. Ama hiç elemanı kalmadı. Karşıda ise Oden ortadan kalkmasına rağmen kalburüstü adam sayılabilecek kınlar ve yakuza elemanları falan filan var. Ne olacak? Kaido'da da, elemanları da ölü. Ne anlamı kaldı saldırının? Kaido bunların hepsini düşünerek hareket ediyor ki haklı bu konuda.

Sana realist geliyorum, çünkü olayları dışardan bir göz olarak değil OP'taki karakterlerin penceresinden düşünmeye çalışıyorum. Olay sadece basit bir dövüş değil yani.

Luffy'nin ya da Kaido'nun şöyle şöyle güçleri var, şunu şunu yapsa böyle böyle olurdu kısmına girmeyeceğim. Daha olanda anlaşamıyoruz, bir de olmayan şeyleri tartışırsak vay halimize.
Adam topladılar da ne oldu, düşmanın yarısı bile değiller ona rağmen savaşıyorlar. Demek ki her şey sayı değilmiş. Gerek bu bölümde gerekse bir önceki bölümler de vurguladığım şeyi defalarca gördük. King "Momonosuke'yi öldürün, samuraylar savaşma isteğini kaybeder" diyor. Marineford'da Beyazsakal ölüyor, Ace ölüyor korsanlar savaşma amacını kaybediyor mental olarak çöküyorlar. Oden'i ortadan kaldırsa samuraylar amacını yitirecek. Arlong olayı anlamsız değil, doğru yere bakarsan aradaki bağlantıyı kurabilirsin. Arlong istediği gibi at koşturdu çünkü rakibi yoktu (öyle diyorsun) Kaido 5 yıl bekledi çünkü kendi gücünün yetersiz olduğunu düşündü ve kitlesini arttırdı. Halbuki korktuğu samuray kitlesi çöpten ibaret. Kaido Oden'i yendi de nasıl yendi? Luffy vs. Katakuri'de Luffy'nin aldığı haksız darbeyi savunursunuz lakin aynı şey Odene yapıldığın da Kaido yendi dersiniz pek samimi gelmiyor bana. Kaido o işin matematiğini yapsa kendi adamlarını öldürmez, adamın defalarca kendi adamlarını öldürdüğünü gördük. Allah aşkına kalburüstü dediğimiz adamlar Kaido'ya ne yapabilirdi ki? Sen inanıyor musun kınların ya da yakuzaların Kaidoyu devireceğine.

OP'un penceresinden baksan illa ki hemfikir oluruz dostum.

En güçlü formuna gerek kalmamış ki, herif tek yedi. 9 kın savaşında bile daha fazla teknik gördük malum :oops: . Ayrıca bin tana çöpe karşı enerjisi tükeniyorsa bu işi hiç yapmasın zaten. 50 bin tanesini sağ kol ayarında değilken dokunmadan deviren gençlere yol versin. Gerçi öyle oldu zaten :D.
Bir üstteki yorumunu oku sonra bu yorumunu oku dostum. Bak sana gene diyorum, Kaido'da Oden gibi dikkatini başka yere versin, Oden emin ol kafasını gövdesinden ayırır, kalbini deler geçer. Yapar bunu demiyorum, karakterine yediremeyip belki yapmaz lakin yaparsa öldürür, tek atmayı bırak direk nefesini keser. Sen diyorsun ki Kaido tek attı Oden yara açtı arada klasman farkı var. Bende diyorum ki Oden'in saldırısını ejderha gibi efsanevi zoan meyvesi yemiş ve ejderha formundaki Kaido görerek, hissederek, duyarak alıyor. Oden ise oğlunun taklidi yapılarak dikkati dağıtılıyor o sırada gafil avlanıyor. Sen şimdi buna klasman farkı diyorsun. :oops: Aynen klasman farkı. Biri karı gibi katakulliyle iş yapar diğeri adam gibi önden önden kuşbaşı doğrama yapar.

Adam topladılar da ne oldu, düşmanın yarısı bile değiller ona rağmen savaşıyorlar. Demek ki her şey sayı değilmiş. Gerek bu bölümde gerekse bir önceki bölümler de vurguladığım şeyi defalarca gördük. King "Momonosuke'yi öldürün, samuraylar savaşma isteğini kaybeder" diyor. Marineford'da Beyazsakal ölüyor, Ace ölüyor korsanlar savaşma amacını kaybediyor mental olarak çöküyorlar. Oden'i ortadan kaldırsa samuraylar amacını yitirecek. Arlong olayı anlamsız değil, doğru yere bakarsan aradaki bağlantıyı kurabilirsin. Arlong istediği gibi at koşturdu çünkü rakibi yoktu (öyle diyorsun) Kaido 5 yıl bekledi çünkü kendi gücünün yetersiz olduğunu düşündü ve kitlesini arttırdı. Halbuki korktuğu samuray kitlesi çöpten ibaret. Kaido Oden'i yendi de nasıl yendi? Luffy vs. Katakuri'de Luffy'nin aldığı haksız darbeyi savunursunuz lakin aynı şey Odene yapıldığın da Kaido yendi dersiniz pek samimi gelmiyor bana. Kaido o işin matematiğini yapsa kendi adamlarını öldürmez, adamın defalarca kendi adamlarını öldürdüğünü gördük. Allah aşkına kalburüstü dediğimiz adamlar Kaido'ya ne yapabilirdi ki? Sen inanıyor musun kınların ya da yakuzaların Kaidoyu devireceğine.

OP'un penceresinden baksan illa ki hemfikir oluruz dostum.
Dostum konumuz 5 yıl muhabbetiyken taa nerelere geldik. 100 tane alakasız şey yazıyorsun. Hangisini cevaplayayım şimdi? :)

Bir üstteki yorumunu oku sonra bu yorumunu oku dostum. Bak sana gene diyorum, Kaido'da Oden gibi dikkatini başka yere versin, Oden emin ol kafasını gövdesinden ayırır, kalbini deler geçer. Yapar bunu demiyorum, karakterine yediremeyip belki yapmaz lakin yaparsa öldürür, tek atmayı bırak direk nefesini keser. Sen diyorsun ki Kaido tek attı Oden yara açtı arada klasman farkı var. Bende diyorum ki Oden'in saldırısını ejderha gibi efsanevi zoan meyvesi yemiş ve ejderha formundaki Kaido görerek, hissederek, duyarak alıyor. Oden ise oğlunun taklidi yapılarak dikkati dağıtılıyor o sırada gafil avlanıyor. Sen şimdi buna klasman farkı diyorsun. :oops: Aynen klasman farkı. Biri karı gibi katakulliyle iş yapar diğeri adam gibi önden önden kuşbaşı doğrama yapar.
Hakili bir balyoz darbesiyle Luffy'e yaptığı gibi teklendi. Daha dayanıklı olsa veya gözlem hakisi kullansa kurtulabilir miydi? evet. Beyazsakalın şeytan meyveli yumruğuna dayanan karakter gördük. Benzer şey Kaido'nun başına gelse Oden de öldürebilirdi. Kılıçla birini öldürmek çok daha kolay zaten. Peki Kaido insan formuna döndüğünde Kaido'nun hilesiz bir şekilde kazanamayacağının garantisi var mıdır? Savaş içinde başka teknikler göstermeyeceğini ne malum? Dediğim gibi Luffy savaşında Kaido'nun gücünü çok daha net göreceğiz.
Ayrıca benim gözümde bu sahne aradaki farkı çok net belli ediyor.
Mevcut durumdaki Yonkoular Beyazsakal ve Roger'ı yenemeseler bile tek saldırıda 10 metre uçmazlardı. Shanks ve Wb kılıç çarpışması, Roger'ın Big Mom'a bulaşmadan Poneglyph'i kopyalaması, Geçmişte aynı tayfada bulunmaları ve yonkouların kılıç çarpıştırınca gökyüzünün ikiye bölünmesi gibi ayrıntılar önemli.

Oden Ashura Doji ile ilk savaşında da kan revan içindeydi ama Odenin gelişimi çok hızlı oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık