Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kira Haklı mıydı?

Haklı mıydı, haksız mıydı?

• Kullanılan toplam oy
    42
Öyle bir defter gerçekte varolsa bile sağlam research yapman lazım.Trump kötü yazayım olmuyor.Oraya bir tane kukla başkan koyarlar halledince bir başkasını.O kadar basit de olmaz.
Tabii öldüreyim diye öldürmek doğru olmaz. İşin aslı bence Raito gibi suçlu öldürmek de anlamsız. Daha stratejik kullanmak gerek. Gerçi günümüzde seni beni üç günde enselerler :D Ama Raito olsa bir şekilde yapardı, adam üst insan. Doğru bir yol bulup Dünya'yı değiştirebilirdi.

Tabii öldüreyim diye öldürmek doğru olmaz. İşin aslı bence Raito gibi suçlu öldürmek de anlamsız. Daha stratejik kullanmak gerek. Gerçi günümüzde seni beni üç günde enselerler :D Ama Raito olsa bir şekilde yapardı, adam üst insan. Doğru bir yol bulup Dünya'yı değiştirebilirdi.
Misa’nın gözleri ve mantıklı sebeplerle dikkat çekmezdi aslında Sherlock gibi adamlar için.Ama öyle hepsine kalp krizi yazmayacaksın tabii halk tesadüf dese de üst akıl demez.

Kira şu beyaz saçlı oğlanın adı mı? Eğer Yagami yenildiyse ki yazdıklarınıza bakılınca yenilmiş, Allah'a şükür 25. bölümde L ölünce seri benim içim bitti diyip bırakmışım.
Bu arada L fanı olduğum için değil sonradan çıkan şu iki çocuğun gereksiz olduğunu ve animenin boşa uzatıldığını düşündüğüm için bırakmıştım.

Kira şu beyaz saçlı oğlanın adı mı? Eğer Yagami yenildiyse ki yazdıklarınıza bakılınca yenilmiş, Allah'a şükür 25. bölümde L ölünce seri benim içim bitti diyip bırakmışım.
Bu arada L fanı olduğum için değil sonradan çıkan şu iki çocuğun gereksiz olduğunu ve animenin boşa uzatıldığını düşündüğüm için bırakmıştım.
Kira = Yagami Raito. Yagami çeşitli oyunlar sonucu mat oldu. O iki oğlan biz tek tek L ile kıyas edilemeyiz ama ikimiz birlikte L'den bile üstünüz diyerek Raito'yu yendiler. Raito'nun kaybı mantık çerçevesi içinde olsa da zorlamaydı. Normal şartlarda yapmayacağı hatalar yaptı ve kaybetti.

Kira = Yagami Raito. Yagami çeşitli oyunlar sonucu mat oldu. O iki oğlan biz tek tek L ile kıyas edilemeyiz ama ikimiz birlikte L'den bile üstünüz diyerek Raito'yu yendiler. Raito'nun kaybı mantık çerçevesi içinde olsa da zorlamaydı. Normal şartlarda yapmayacağı hatalar yaptı ve kaybetti.
Ha hatırladım Katil nicki Kira idi ama yenilmesine de üzülmedim değil neyse zaten izlemezdim şimdi hiç izlemicem kalanını.

Aslında burda sorulan soru şuydu:

"Kötülükleri yok edersek iyi bir dünya elde edebilir miyiz?"

Benim buna cevabım hayır olacak. Ryuk'u bile "İnsanları öldürmen nedeniyle asıl kötü sensin" tarzında bir cümle kuruyordu ki bana göre cevapta bu cümlede saklı. Kötü olan her şeyi yok etsen bile insanların "Kötü'ye" olan eğilimi söz konusu olduğu için kötülük hiçbir zaman bitmeyecekti. Yagami ne kadar insan öldürürse öldürürsün asla elde ettiği dünyayı elde edemeyecekti. Yani bir nevi bu onu kısır bir döngüye sokacaktı. Dikkat ederseniz Yagami Japonya'da ki çoğu suçluyu öldürdüğü halde haberlerde sadece "Kötülük yapma oranı azaldı" gibi bir haber mevcuttu. Kira'nın öldürdüğü insanlar nedeniyle Japonya'nın tüm suç oranını bitirdi mi? Hayır sadece azalış yaşandı.

Hali hazırda hiç kimse kötü falan doğmaz hepimiz iyi doğarız doğduktan ve dünyayı anlamlandırdıktan sonra ya kötülük yaparız ya da yapmayız. İşte sorunda burdan başlıyor ya bizim asıl sorunumuz.

"Kötülüğe sebeb olan nedir?" Kira bu soruya "insan" diye cevap veriyor ve nedenini ortadan kaldırırsam kötülüğü de ortadan kaldırabilirim diye düşünüyor ve işe başlıyor. Aslında burda kötülüğe sebeb olan biz değil bizim ona olan eğilimimizden kaynaklanıyor.

Aslında burda şöyle bir sorun çıkacaktır "Tamam iyi hoş kötülüğün sebebi insan değil eğilimi ise o zaman biz insanları kötülük yaptı diye suçlayamayız". Evet doğru ve yerinde bir soru olacak ama insan kendi şeylerinden de sorumlu olduğu için insan ne kadar kötülüğün sebebi olmasa da yaptıkları şeylerden sorumludur. Hali hazırda insanlar irade ve rasyonel düşünebilme gibi bir özelliğe sahib bu yüzden insan kötülük yapabilir ama kötülüğü kendi iradesiyle de engelleyebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık