Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kimler SWORD Üyesi Çıkar?

Kimler SWORD Üyesi Çıkar?

• Kullanılan toplam oy
    90
  • Their name, SWORD, contrasts them with CP-0, whose full name is Cipher Pol Aigis Zero. The word, Aigis, comes from the Aegis, a shield in ancient Greek mythology.
Vaay güzelmiş.

edit: CP-0'nun isminde geçen Aigis, Yunan mitolojisinde geçen Aegis adlı bir kalkandan geliyor. Sword, yani kılıç, ismi de bununla tezat oluşturuyor.

Bunu düşününce Akainu'nun işin içinde olması daha olası gibi geldi.
Kılıç ve kalkan tezattan ziyade birbirini tamamlayan şeyler aslında.

Aslında bu doğru. :hoo: ama başta kalkan diye bir oluşum varken sonradan kılıç diye bir oluşumun önümüze çıkması kalkanı delmek için kılıcın kullanılacağını düşünüdürtüyor. Öyleyse de SPEAR daha güzel bir yakıştırma olurdu gerçi. :/ Bilemedim.
Biri saldırı biri savunma aracı olduğu için tezat gibi görünüyorlar ama bazen saldırı savunma amacı, savunma da saldırı amacı içeriyor. Bu yüzden zıtlıktan ziyade birbirini tamamlayan iki şey olarak daha uygun geliyor bana bu ikili.

• Their name, SWORD, contrasts them with CP-0, whose full name is Cipher Pol Aigis Zero. The word, Aigis, comes from the Aegis, a shield in ancient Greek mythology.
Vaay güzelmiş.

edit: CP-0'nun isminde geçen Aigis, Yunan mitolojisinde geçen Aegis adlı bir kalkandan geliyor. Sword, yani kılıç, ismi de bununla tezat oluşturuyor.

Bunu düşününce Akainu'nun işin içinde olması daha olası gibi geldi.
Bunu daha önce görmüştüm ve Kılıç+Kalkan Dünya Hükümetinin gizli/pis işlerini yapan ekip mi acaba diye aklıma gelmişti.
Ancak ben Kılıç Timi'nin Dünya Hükümeti karşıtı bir oluşum olmasını umduğum için hemen kafamdan sildim bu düşünceyi : ))

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık