Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba

Manga final vermiş. Nasıldı sizce? Bu kadar iyi satışları varken aceleyle final yapmasını çok garipsedim ben. One Piece lobisi adamın fişini çekti demek......
Aksiyonu bol tutuyordu sürekli. Muhtemelen bu kadar tutmasının nedeni de bu. En azından ben daha çok bu yüzden okudum. Fazla uzatmaması da iyi olmuş çünkü bu kadar aksiyonu bize verdikten sonra uzatması için bundan kısması gerekirdi, bu da okuyucu kaybı demek olabilir. Çok sağlam bir manga olmasa da okurlara istedikleri aksiyonu verdi.

Manga final vermiş. Nasıldı sizce? Bu kadar iyi satışları varken aceleyle final yapmasını çok garipsedim ben. One Piece lobisi adamın fişini çekti demek......
Potansiyelini hiç eden bir seri oldu. Finali çok kötüydü, son savaş daha da kötüydü her 3 vuruştan sonra "Yav aslında şurada biz buna zehir bastık o yüzden güçten düşüyor." bahanesini 3-4 kez kullandı (Sadece Muzan savaşı da değil, 2. Ay'da da aynı olay oldu.). Tanjiro'nun o olayda nasıl ölmediğinin en ufak açıklaması yok, aynı şekilde Nezuko'nun neden güneşe çıkabildiği de hiçbir zaman açıklanmadı (Güneş Nefesi soyu falan demeyin Kokuşibo da Güneş Nefesi kullabilen Yoruiçi'nin kardeşi ve paraleli olan Ay Nefesi kullanıyor), finalde Sütunların 2-3 tamesi dışında hepsi ölmek için öldü (Taş Sütunu zaten öleceğini söyleyip diğerlerine yardım edin demesine rağmen sıhhiye ekibi 3 metre ötedeki 2 Sütunun yanına gitmeyip boş boş izliyor.), Muzan'ın motivi güneşi fethetmekten bir anda Sütunların hepsini öldürmeye dönüştü. Yüksek Ay'lar tamamen hayal kırıklığı, Akaza güzel yazılmış olsa da Kokuşibo'nun geçmişi çok çok daha iyi olabilirdi, 2. Ay rezil rüsva bir şeydi zaten. Neredeyse her karakterin geçmişi birbirinin karbon kopyası gibi. En büyük problemi ise dram kasabilmek adına illa birini öldürmesi, birini öldürmeden dram kasmıyor ya da kasamıyor.

One Piece’i de çok uzun bir seri olarak tasarlamamıştı Oda ama isteyince nasıl uzattığını gördük. Muzan’ın kalan komutanlarını tek arc içinde harcadı mangaka. Oysa ayrı bir arc yazılacak kadar sağlam karakterler vardı. Yazık oldu.
OP çok geniş bir evren potansiyeli sayesinde devam edebildi, KnY'de bu yok zaten her şey aşırı sınırlıydı.

Böyle güzel bir seri böyle bir son haketmiyordu. Reenkarnasyon nedir? Modern Çağ nedir? Adamlar taş çağından modern çağa geçtiler de modern çağdan banane? Diğerlerinin sonuna ne oldu belirsiz. Aceleye falan getirilmiş neden getirilmiş anlaşılması güç. Sonda hiçbirisini tanıyamadım. Bir Ubayasaki gorundu ondan sonrasi bende yok.

Edit:Bittiğine üzüldüm açık konuşayım. Bir animesi gelsin de yad ederiz bölümleri.:DAnimesi hep ilk studyoyla devam ederse son bolum haricinde tadindan yenmeyecektir.

Son düzenleme:
Bu arada Günes Nefesinin 13. Formasyonu da göremedik.

Yoruchi 80 yaşında olduğu halde bile belki de serinin en güçlü 3. kişisini 2 hamle de yenecek kadar güçlü olması da hakikaten çok ilginç. Muzan bile çizik atamadıysa Yoruchi>all doğru mudur :D

Son düzenleme:
Potansiyelini hiç eden bir seri oldu. Finali çok kötüydü, son savaş daha da kötüydü her 3 vuruştan sonra "Yav aslında şurada biz buna zehir bastık o yüzden güçten düşüyor." bahanesini 3-4 kez kullandı (Sadece Muzan savaşı da değil, 2. Ay'da da aynı olay oldu.). Tanjiro'nun o olayda nasıl ölmediğinin en ufak açıklaması yok, aynı şekilde Nezuko'nun neden güneşe çıkabildiği de hiçbir zaman açıklanmadı (Güneş Nefesi soyu falan demeyin Kokuşibo da Güneş Nefesi kullabilen Yoruiçi'nin kardeşi ve paraleli olan Ay Nefesi kullanıyor), finalde Sütunların 2-3 tamesi dışında hepsi ölmek için öldü (Taş Sütunu zaten öleceğini söyleyip diğerlerine yardım edin demesine rağmen sıhhiye ekibi 3 metre ötedeki 2 Sütunun yanına gitmeyip boş boş izliyor.), Muzan'ın motivi güneşi fethetmekten bir anda Sütunların hepsini öldürmeye dönüştü. Yüksek Ay'lar tamamen hayal kırıklığı, Akaza güzel yazılmış olsa da Kokuşibo'nun geçmişi çok çok daha iyi olabilirdi, 2. Ay rezil rüsva bir şeydi zaten. Neredeyse her karakterin geçmişi birbirinin karbon kopyası gibi. En büyük problemi ise dram kasabilmek adına illa birini öldürmesi, birini öldürmeden dram kasmıyor ya da kasamıyor.
Bildiğim kadarıyla Güneş Nefesinin bir paraleli yoktu. Hepsi güneş nefesinin türeviydi.

Hangi olay?

Bildiğim kadarıyla Güneş Nefesinin bir paraleli yoktu. Hepsi güneş nefesinin türeviydi.

Hangi olay?
Paralelden kastım Güneş Nefesi yerine Ay Nefesi kullanıyor konseptine uysun diye. Fakat sonuçta Güneş Nefesi kullanabilen bir soya sahip.

Bahsettiğim olay da Tanjiro'nun Muzan'dan çok fazla kan alıp ölmemesi.

Paralelden kastım Güneş Nefesi yerine Ay Nefesi kullanıyor konseptine uysun diye. Fakat sonuçta Güneş Nefesi kullanabilen bir soya sahip.

Bahsettiğim olay da Tanjiro'nun Muzan'dan çok fazla kan alıp ölmemesi.
Aklımda bu konuyla alakalı 2 ihtimal var.

1.

Muzan kan verme olayını Tanjiro'nun yaşamasına göre ayarlamış olamaz mı?

2.

Tanjiro çoktan ölmüştü ve muzan'ın kan vermesi sayesinde tekrar hayata döndü. Içinde Muzan'ın iradesini taşıyor.(Ve bunu bastırıyor)

Bana 2. Ihtimal daha ağırlıklı geliyor.

Aklımda bu konuyla alakalı 2 ihtimal var.

1.

Muzan kan verme olayını Tanjiro'nun yaşamasına göre ayarlamış olamaz mı?

2.

Tanjiro çoktan ölmüştü ve muzan'ın kan vermesi sayesinde tekrar hayata döndü. Içinde Muzan'ın iradesini taşıyor.(Ve bunu bastırıyor)

Bana 2. Ihtimal daha ağırlıklı geliyor.
Muzan orada açıkça "Çok fazla kan verdim bu seni şeytan yapmaz, öldürür." diyor ilk ihtimal patlıyor o yüzden. Tek açıklama irade ama KnY, OP'taki gibi her yerde iradeyi öne çıkaran bir seri değil, tek bir sahne için iradeye bağlaması yine kötü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık