Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu, sanırım. Gerçi son sezonu biriksin diye izlemedim ama film için yaptıkları 7 bölümlük ara sezon bile muhteşemdi.

İnsanlar açısından bir sıkıntım yok, hani sitemim şey yüzündendi muhabbet ediyoruz falan araya şaaak diye seriye giydiriyorlar mesela bunu bazen yaşıyorum. Jujutsu spoiler konusuna eleman bir anda: “klişe” yazıp kaçmış. Garipsiyorum sadece kafaya taktığından değil.
Seni çok iyi anlıyorum dostum. Ben de bunu Boruto konusunda yaşıyorum. Tek başıma seriyi överken millet gelip topluca sayıp sövüyor ve garipsiyorum. Halbuki hep birlikte zevk alabilirdik.

İnsanlar açısından bir sıkıntım yok, hani sitemim şey yüzündendi muhabbet ediyoruz falan araya şaaak diye seriye giydiriyorlar mesela bunu bazen yaşıyorum. Jujutsu spoiler konusuna eleman bir anda: “klişe” yazıp kaçmış. Garipsiyorum sadece kafaya taktığından değil.
Tam da yan sekmede açtığım ama izlemediğim seriye denk geldi bak. Klişe mi hakikaten? :D
Bu arada bana gayet normal geldi mesela. Kötü niyetle milleti rahatsız edeyim diye yapmıyorsa biri klişe yazıp gitmesinde bir problem yok bence. Neyse konu uzar gider.
Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu, sanırım. Gerçi son sezonu biriksin diye izlemedim ama film için yaptıkları 7 bölümlük ara sezon bile muhteşemdi.

Seni çok iyi anlıyorum dostum. Ben de bunu Boruto konusunda yaşıyorum. Tek başıma seriyi överken millet gelip topluca sayıp sövüyor ve garipsiyorum. Halbuki hep birlikte zevk alabilirdik.
Bir zalım da ha bu Riful. :D Borutoyu daha ilk zamanlarından takip etmeme ve izleyin arada gider dememe, hatta konunun ilk yorumlarını da benim atmama rağmen o da sitemini bende söndürmüştü geçen sene. İzlemedim sanmış zalım. Nedir bu çektiğim a dostlar!? :D Hülasa bunlar normal şeyler, beğeniler ve yorumlar farklı olabilir, birileri sizin çok beğendiğiniz bir şeye burun kıvırabilir. Olur yani, takılmayın.

Eleştirebilir insanlar o konuda bir sıkıntım yok. Ben de gelip genel bir eleştiri yapıyorum mesela arada serinin durumunu garip bulursam falan. Ama o yaşadığım “klişe” yazıp kaçan eleman en garibiydi, cümle falan da yok dümdüz “klişe” yazıp gitmiş. Ne tür kafalar var anlamıyorum.

Tam da yan sekmede açtığım ama izlemediğim seriye denk geldi bak. Klişe mi hakikaten? :D
Bu arada bana gayet normal geldi mesela. Kötü niyetle milleti rahatsız edeyim diye yapmıyorsa biri klişe yazıp gitmesinde bir problem yok bence. Neyse konu uzar gider.

Bir zalım da ha bu Riful. :D Borutoyu daha ilk zamanlarından takip etmeme ve izleyin arada gider dememe, hatta konunun ilk yorumlarını da benim atmama rağmen o da sitemini bende söndürmüştü geçen sene. İzlemedim sanmış zalım. Nedir bu çektiğim a dostlar!? :D Hülasa bunlar normal şeyler, beğeniler ve yorumlar farklı olabilir, birileri sizin çok beğendiğiniz bir şeye burun kıvırabilir. Olur yani, takılmayın.
Sen hala gizli gizli izliyorsundur eminim. Gizli Boruto fanısın zaten :D

Jujutsu mu denk geldi? Onu diyorsan, klişe ögeler var tabii. Eninde sonunda bir battle shounen ve WSJ serisi, bunun dışında klişeleri iyi kullanıyor ilk sezonda, mangasında da Shibuya ile seriye farklı bir açı kazandırıyor. Animeye de mangaya da bir şans vermeni öneririm şahsi fikir olarak.

İtirazım yok cane. Yapsınlar. :D
Tepkim aslında sadece size değil. Genel bir tepki. Sizin yazdığınız sadece bunu tetikledi. Mangayı da okuduğum için seriye hakimim. Serinin yüzeysel olduğu konusunda genel bir fikir var ve ben de buna katılıyorum. Bu seriyi taşıyan ana unsurun animasyonları olduğu çok açık ama sadece buna bağlanmasını ben saçma buluyorum. Fate serisini de ufotable yaptı. O da baya popüler bir seri ama bu kadar ortalığı birbirine katmadı. Yine yakın dönemde çıkan Takt Op. Destiny adlı bir anime var. Mappa ve Madhouse beraber yaptı bu animeyi. Animasyonları çok iyi ama yine konuşulmadı. Yani demek istediğim mesele sadece animasyon ise Kimetsu no Yaiba kadar olmasa bile birçok iyi iş çıkarken bu seriler aynı etkiyi yapamadı. Bir serinin yüzeysel olması onu kötü yapmaz. Kimetsu no Yaiba'nın mangasını 2 günde okudum. Çok akıcı ve basit bir seri. Karakterleri bence iyi. Yani illa her seride derinlik olması, 5.bölümde olan bir olayın 250.bölümde bağlanması veya ortaya çıkması, 500 tane karaktere sahip olması gerekmez. Demek ki piyasada böyle bir açık varmış. Adamlarda ürünü doğru pazarlayıp sonucunu aldı. Bunu beğenmeyen kişilere de saygım var ama hem izleyip hem de b.k atılması bana komik geliyor. Ben beğenmediğim serileri bir yerde bırakıyorum. Neden beğenmediğim bir şeyi izleyeyim ? Bana garip geliyor açıkçası.

Tepkim aslında sadece size değil. Genel bir tepki. Sizin yazdığınız sadece bunu tetikledi. Mangayı da okuduğum için seriye hakimim. Serinin yüzeysel olduğu konusunda genel bir fikir var ve ben de buna katılıyorum. Bu seriyi taşıyan ana unsurun animasyonları olduğu çok açık ama sadece buna bağlanmasını ben saçma buluyorum. Fate serisini de ufotable yaptı. O da baya popüler bir seri ama bu kadar ortalığı birbirine katmadı. Yine yakın dönemde çıkan Takt Op. Destiny adlı bir anime var. Mappa ve Madhouse beraber yaptı bu animeyi. Animasyonları çok iyi ama yine konuşulmadı. Yani demek istediğim mesele sadece animasyon ise Kimetsu no Yaiba kadar olmasa bile birçok iyi iş çıkarken bu seriler aynı etkiyi yapamadı. Bir serinin yüzeysel olması onu kötü yapmaz. Kimetsu no Yaiba'nın mangasını 2 günde okudum. Çok akıcı ve basit bir seri. Karakterleri bence iyi. Yani illa her seride derinlik olması, 5.bölümde olan bir olayın 250.bölümde bağlanması veya ortaya çıkması, 500 tane karaktere sahip olması gerekmez. Demek ki piyasada böyle bir açık varmış. Adamlarda ürünü doğru pazarlayıp sonucunu aldı. Bunu beğenmeyen kişilere de saygım var ama hem izleyip hem de b.k atılması bana komik geliyor. Ben beğenmediğim serileri bir yerde bırakıyorum. Neden beğenmediğim bir şeyi izleyeyim ? Bana garip geliyor açıkçası.
Aslında iki şeyi söylemek lazım.
1) Popülerlik ve kalite her zaman birbiriyle tutarlı olmaz, olmasına gerek de yok.
2) Bazen çok kaliteli bulmadığınız bir işi güzel kafa dağıtıyor, vakit geçiyor diye veya başka bir sebeple takip edebilirsiniz. Bu da anormal değil. Sizin de bu şekilde izlediğiniz şeyler vardır belki.
Kny mangalarda kıtlık olan bir dönemde aslında ortalama bir ritmi ve kitlesinin popüler bulacağı bazı aksiyon ve tasarımlarıyla ticari başarı sağlamıştır. Ama bu bazı sığda kalan özelliklerini de değiştirmiyor. Biz eleştirdiğimiz beğenmediğimiz yönleri konuşmayalım dersek mesela bu foruma kilit vurup çıkalım. Nargilesever biraderler gibi “kralsın, hayır esas kral sensin” tarzı bir şeye döner böyle. Burada sırf birilerinin moralini bozayım niyetiyle serileri kötüleyeyim diyen garip birileri varsa onu bilemem, hüsnü zan ederek yoktur veya tek tüktür diyeyim ama gayet doğal bir şeydir ki biri izler, vakit öldürür ama hiç beğenmeyebilir. Türkiye’nin en çok izlenen filmi mesela hatta ilk üçü falan Recep İvedik sanırım. Ben de izledim bu filmi. E izledim, hatta güldüğüm de oldu ama üzerine konuşacak olsak çok eleştirilecek yerler de bulurum bu filmlerde.
Hayran olmayanlar, izleyip beğenmeyenler ya da beğenip eleştirmek isteyenler forumlarda çok konuşmasın diyorsak, bana uyar çok da umursamam ama bir anlamı da kalmaz böyle sanal platformların sanki.

Bence bunlar normaldir, insanlar benim ya da sizin çok beğendiğimiz bir kurguyu tenkit edebilir, burun kıvırabilir. Kurgular üzerinden gerçek insanlara şahsi sataşmalar yoksa, çok abes yerlere götürmüyorlarsa bu iyi bile olur bazı zaman. Özellikle internet üzerindeki konuşmalarda böyle şeylerden rahatsız olmamayı öğrenmek lazım, çünkü bu durumları engellemek mümkün değil. Tek yolu hiç böyle yerlere bakmamak.

Bu gün mangasini bitirdim. Açıkçası berserkten sonra heyecanla okuduğum güzel bir manga oldu. Daha fazla potansiyel varken mangala çok kasmamis kendini. Karakterlere iyi yoğunlaşmış ve gerçekten bazı karakterler çok güzeldi. Ama o potansiyeli çok kullanmadan tadında bırakmış
Özellikle ninja eleman çok hoşuma gitti.

Tam 110 sayı mangayı 2 günde okudum.İlk 95 sayıyı animesinden takip etmiştim.Her şeyin bir arada işlendiği güzel bir yapımdı, devamını beklemek istemediğimden mangasına saldırdım.Bu kulvardaki serilerden ilk 3’e oynar.Neden;
1-Saçma sapan uzatmadan her şeyi gerektiğince işlemiş.
2-Karakter tasarımları başarılı.
3-Hiç havada kalan karakter geçmişi yok.
4-Güç dengeleri ve karakter gelişimleri mantıklı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık