Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşım bu wikide yazmıyor işte diyorum sana ya , okusana şu mesajları yeminle çıldırtırsın adamı !

ayrıca shanks vs mihawk'ı gördük mü ? görmedik, nasıl bu kadar kesin konuşuyorsunuz anlamak mümkün değil , shanks çıkacak bütün gücünü ortaya koyacak ama mihawk'ı yenemeyecek ?
shanks marineforda geldiğin mihawk hemen gitmişti, ardında BB gitti zaten, bu bile shanks ın mihawk'a üstünlük kurduğunu kanıtlar, bazıları mihawk arkadaşı olduğu için gitti, yoksa shanks ile orda eşit dövüşebilirdi hayaline inansada
o çeviriyi dün sen şöyle çevirmiştin bir zamanda mihawk en iyisi ünvanını aldı yanlışmıyım?abi böyle bir cümle olamaz ki,cümlenin en başında terslik olduğu belli zaten.Benim çevirime göre"bu noktada mihawk en iyisi ünvanını aldı"...sence hangisi daha mantıklı?Eğer translate'den çeviriyorsan o şekilde yazıyor doğru ama translate bazı cümleleri çok anlamsız ve saçma çeviriyor.Görünün köy kılavuz istemez diye bir laf vardır...eğer shanks zamanında mihawk'ı yenemediyse demekki ikiside aynı seviyedeler bunu kime sorarsan sor aynısını söyler.Anladığım kadarıyla sende abartılı şekilde shanks fanlığı var adam yonkou oldu diye herkesten güçlü görüyorsun.Ama geçmişinde mihawk ile olan vsleri var ve kimin galip çıktığıda belli değil ama shanks'ın kazanamadığını kesinlikle söyleyebilirim aynı şey mihawk içinde geçerli o yüzden aynı seviyedeler diyoruz ama sen bunu kabul etmiyorsun.Diyorsunki shanks gücünü tam olarak ortaya koyacak ama mihawk'ı yenemeyecek bende sana diyorumki niye aralarındaki rekabet bu kadar uzun sürmüş,çok kısa bir süre değil nerden baksan 5-6 yıldır süren bir rekabetmiş.Çünkü gençlik yıllarından beri mücadele ediyorlarmış birbirleriyle.

Güzel yazmışsın dostum.Shanks madem o kadar güçlüydü gençliğinde niye bb den yara aldı yüzüne? Şuan çift meyvesi varken meydan okuyor bb hazır değilim diye kaçıyor.Bu bile gençliğinde onunda zayıf olduğunun göstergesidir.

Eğer translate'den çeviriyorsan o şekilde yazıyor doğru ama translate bazı cümleleri çok anlamsız ve saçma çeviriyor..
arkadaşım o kadar saçmalıyosunki inan cevap yazmak durumunda kalıyorum ben translate yapacam ? benim çevirdiğim mangaların tümüne aç ta bak sayısını bilmiyorum ama bir kere translete kullanmadım hayatımda , resmen hakaret etmişsin bana bune pişkinlik ! , düzgün yorum yap !
sen doğru çevirdim diyosun ama şu sayfadaki arkadaşların yorumlarına bakmıyorsun sanırm,
bu arkadaşlar daha önce manga çevirmiş kişilerdir
http://www.korsanfan.com/forum/konu/7243-kilic-ustalarinda-haki/page25
senden başka doğru yok tabi

ayrıca bana shanks fanı demişsin, sanırım shanks'a en çok kıl olan kişileri saysan forumda cagdas gelir sonrada ben sanırım, haklı çıkmak için demeyeceğin şey yok senin bu yüzden tartışmaya devam etmeye gerek yok

burayı vadi sandınız heralde bizde translete çeviri yok ona göre yorumlarınızı yapın

Güzel yazmışsın dostum.Shanks madem o kadar güçlüydü gençliğinde niye bb den yara aldı yüzüne? Şuan çift meyvesi varken meydan okuyor bb hazır değilim diye kaçıyor.Bu bile gençliğinde onunda zayıf olduğunun göstergesidir.
Buna katılmıyorum.Olayın tam olarak ne olduğunu ve tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilmeden hakkında yorum yapmak ve zayıflık güçlülük olarak değerlendirmek yanlış.

arkadaşım o kadar saçmalıyosunki inan cevap yazmak durumunda kalıyorum ben translate yapacam ? benim çevirdiğim mangaların tümüne aç ta bak sayısını bilmiyorum ama bir kere translete kullanmadım hayatımda , resmen hakaret etmişsin bana bune pişkinlik ! , düzgün yorum yap !
sen doğru çevirdim diyosun ama şu sayfadaki arkadaşların yorumlarına bakmıyorsun sanırm,
bu arkadaşlar daha önce manga çevirmiş kişilerdir
http://www.korsanfan.com/forum/konu/7243-kilic-ustalarinda-haki/page25
senden başka doğru yok tabi

ayrıca bana shanks fanı demişsin, sanırım shanks'a en çok kıl olan kişileri saysan forumda cagdas gelir sonrada ben sanırım, haklı çıkmak için demeyeceğin şey yok senin bu yüzden tartışmaya devam etmeye gerek yok

burayı vadi sandınız heralde bizde translete çeviri yok ona göre yorumlarınızı yapın
al işte öncelikle sen düzgün yorum yap...ben sana eğer translete'den çeviriyorsan diye yazdım,artık ne şekilde anlaydıysan sen onu bilemicem.Sanki ben adama"sen kesin translate'den çevirdin o yüzden yanlış çeviriyorsun" gibi yorum yazdım tövbe tövbe neler görecez daha.Önce insanların yazdıklarını dikkatle oku ondan sonra ne cevap yazacağına karar ver.

al işte öncelikle sen düzgün yorum yap...ben sana eğer translete'den çeviriyorsan diye yazdım,artık ne şekilde anlaydıysan sen onu bilemicem.Sanki ben adama"sen kesin translate'den çevirdin o yüzden yanlış çeviriyorsun" gibi yorum yazdım tövbe tövbe neler görecez daha.Önce insanların yazdıklarını dikkatle oku ondan sonra ne cevap yazacağına karar ver.
sende kiminle tartıştığını iyi bil ona göre yaz, kalkıp bana burada translete ten çevirdiysen, yani ihtimalini söylemen bile terbiyesizliktir
madem kimle tartıştığını bilmiyorsun önce öğrenki böyle muameleye maruz kalma

Buna katılmıyorum.Olayın tam olarak ne olduğunu ve tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilmeden hakkında yorum yapmak ve zayıflık güçlülük olarak değerlendirmek yanlış.
Olayın nasıl gerçekleştiğini bilmeden yapılan yorumlara göre bence çok normal.Shanks wb ile konuşurken teachten nasıl bahsettiğini ,savaş sonunda olanları gördük.En basitinden 3 haki kullanıcısı olan luffy'nin 2 yıllık eğitimi sonunda onlar üzerinde tam hakimiyeti olamadığını da gördük robini bile fark edemedi.Yanlış hatırlamıyorsam ray-san luffy Shabondye girdiği zaman onu fark etmişti tekrar söylüyorum bunu yanlış hatırlamıyorsam burdan bile bakılacak olursa luffy bile kendi gücüne böylesine hakim değilken shanksinde bunun gibi olduğunu düşünüyorum.

sende kiminle tartıştığını iyi bil ona göre yaz, kalkıp bana burada translete ten çevirdiysen, yani ihtimalini söylemen bile terbiyesizliktir
madem kimle tartıştığını bilmiyorsun önce öğrenki böyle muameleye maruz kalma
tamam senin dediğin olsun...peki çevirdiğin cümlenin başında terslik varmı yokmu sadece onu söylemen yeterli benim için.

Konu yine amacından sapmış diyeceğimde zaten amacı aslında bu.:DE madem konu Zoro'da haki var yok olayına geldi ben de bu konuda altında kalıcı olması dileğiyle birşeyler yazayım.Zoro fanı olmamama rağmen bu karakterde de Luffy gibi 3 haki çeşitinin var olduğuna inanmaktayım.
Shanks'ın bakış attığı deniz kralı kaçar..
Burada Zoro önceden de dövmüş olduğu kişilerle karşılaşır.
Ray-sanında dediği gibi Coc genelde küresel ölçekte isim yapanlarda görülüyor.Tabi yapmamış birinde de var olma ihtimali yok değil..
Zoro da ün yapmış ve tanınan birisi.
Bu olayda Zoro adamları zaten pataklamıştı onun için normal bir korku diyenler olabilir herneyse.
Luffy Zoro'a hain bir plan hazırlar.
Ve sonuç.
Laf olsun diye yapılmış bir sahne diyenler olabilir.Defalarca yazmama rağmen bu örneği tekrar paylaşma gereği duydum.Eğer seriyi bir daha baştan sonra okusam mutlaka benzer şeyler çıkacaktır.
Bilindiği üzere Luffy ilk Coc belirtisini bize gösterildiği kadarı ile Duval'ın öküzü üzerinde gösterdi.Bu olayın öncesine gidelim ve neler olduğuna bakalım.Şimdiye kadar sürekli dövüş kavga serinin bu bölümlerine gelen Luffy,Tb arkının sonunda Kuma'nın yorgunluğunu ve darbelerin etkisi alarak Zoro'a yükledi.
Ve bu bölümlerin ardından Luffy Coc belirtileri gösterirken Zoro'nun yorgunluğu özellikle belirtilir.Neden acaba?
Ve bu olay vurgulanırken Luffy Duval'ın öküzünü bir sayı sonra bayıltır.
Fb olaylarına girilse de bu arkadaşların ne güçlere sahip oldukları gösterilse çok memnun olacağım.Zoro hakkında yazacağım bu kadar Mihawk olayına gelince...Neyse birşey yazmaya gerek yok.Tartışmalar serinin 2. yarısı ile birlikte bir açıklığa kavuşacaktır.
Ona da bir örnek verelimde içimizde kalmasın.
Luffy vs Mihawk..Burada Mihawk'ın dediklerine ve gözlerinin durumuna dikkat diyelim gerisi kalsın.
Zoro ün yapmış birisi demiştim hatta seri başında Luffyden çok Zoro tanınıyordu.Kendimden alıntı yaptım birileri okur dileği ile.:D
Burada 7. gelmiş diyor.Saydı mı ne etti de buldu?O zaman da tartışıldı bu olay.Var bir açıklaması.Birde bir önceki karede yok iken orası neden alev aldı.Merak ettim.Komedi amaçlı mı acaba.
Olayın nasıl gerçekleştiğini bilmeden yapılan yorumlara göre bence çok normal.Shanks wb ile konuşurken teachten nasıl bahsettiğini ,savaş sonunda olanları gördük.En basitinden 3 haki kullanıcısı olan luffy'nin 2 yıllık eğitimi sonunda onlar üzerinde tam hakimiyeti olamadığını da gördük robini bile fark edemedi.Yanlış hatırlamıyorsam ray-san luffy Shabondye girdiği zaman onu fark etmişti tekrar söylüyorum bunu yanlış hatırlamıyorsam burdan bile bakılacak olursa luffy bile kendi gücüne böylesine hakim değilken shanksinde bunun gibi olduğunu düşünüyorum.
Yani diyorsunki Shanks ta Ace gibi gücüne fazla güvendi dayak yedi.Ben olayın biraz daha farklı gerçekleştiğini düşünüyorum şahsen.Ama belirttiğim gibi şahsen.Neyse Fbler anlatılır birgün illaki gerçek ortaya çıkar.O zamana kadar tartışmak anlamsız.
Asıl konuya değinirsek Vista da oluyorda Zori ve Mihawkta neden olmuyor..Olması yada kullanması da hiçbirşeyi bozmaz.Uzun yıllar çalışan ve kendini geliştiren birinin haki kullanması gayet normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık