Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk Shanks'le en iyi ünvanını almak için mi şavaşıyordu?
benim düşüncem o yönde çünkü mihawk kılıç ustası zaten,shanks ile olan rekabeti bittikten sonra en iyi kılıç ustası ünvanını alıyor.Bu demektirki mihawk shanks ile rekabet etmeden önce en iyi kılıç ustası ünvanına sahip değildi.Bir kılıç ustasının amacı ne olmalı en iyisi olmak dimi,bundan ötürü shanks ile olan rekabeti boşuna olmamalı yani.

Franky The Cyborg

shanks kılıç ustası değil doğru dürüst kılıç tekniği bile bilmiyordur bence mihawk ile shanksın rekabeti en iyi kılıç ustası olma uğruna değildi bence nedensiz ya da ufak nedenli büyük bir rekabetti onlarınki roger ve shiki gibi

Yanlız her kılıç ustasının amacı en iyi olmak değildir,iyi bir kılıç ustası olmaktır.Zoronun ustasına kılıç ustası değil demezsiniz artık :D ben o adam da hiç en iyi olma düşüncesi sezmedim yada Kaku da.

shanks kılıç ustası değil doğru dürüst kılıç tekniği bile bilmiyordur bence mihawk ile shanksın rekabeti en iyi kılıç ustası olma uğruna değildi bence nedensiz ya da ufak nedenli büyük bir rekabetti onlarınki roger ve shiki gibi
aralarındaki rekabet nedensiz ya da ufak nedenli olsaydı o kadar uzun sürmezdi.Adamlar gençlik yıllarından beri rekabet içerisindelermiş üstelik wb bile shanks'a mihawk ile olan aranızdaki rekabetin ne olduğunu merak ediyorum diye soruyor.

Yanlız Marco-san wikia ile dalga geçiyorsun madem cevirilerinizde kaynak olarak orayı göstermeyin o zaman biz de her okuduğumuza inanmayalım :)
Wiki'nin çok yararlı olduğu yerler var, örneğin jozu'nun kolu gibi, jozunun kolsuz kaldığını oradan öğrenmiştik, yani bunu mangadan yada sbs den öğrenemezsin, ancak wiki manga ve sbs dahilinde bilgileri topluyor gerisi oraya yazanın keyfi , istediği gibi yazar, blogcu gibi düşün,
o açıdan dalga geçilecek yerleride var, swordsmenleri tek bir başlık altında toplaması gibi, her eline kılıç alanı ve kılıçustalarını tek başlıkta toplamış gerçekten komik.Bunun haricindede hatırlamadığım vardır yanlışı

Haklısın bir yerde ama bence kılıçları da herkes eline almıyor. Yani ben kılıç taşıyorsam kullanırım değil mi ?

Coby var mesela listede. Oha ne alaka diyeceksin de Bogart gibi Garp'ın yanında 27 yıldan fazladır çalışan bir kılıç ustası var -daha genç göründüğünün farkındayım- ondan eğitim almış olmaları onları kılıç kullanıcısı yapmaz mı?

Hem swordsmen kılıç ustası anlamına da gelmez ki? Çeviri hatası yapmıyor musun?

Haklısın bir yerde ama bence kılıçları da herkes eline almıyor. Yani ben kılıç taşıyorsam kullanırım değil mi ?

Coby var mesela listede. Oha ne alaka diyeceksin de Bogart gibi Garp'ın yanında 27 yıldan fazladır çalışan bir kılıç ustası var -daha genç göründüğünün farkındayım- ondan eğitim almış olmaları onları kılıç kullanıcısı yapmaz mı?

Hem swordsmen kılıç ustası anlamına da gelmez ki? Çeviri hatası yapmıyor musun?
Çeviriyi ben yapmadım zaten yanlış yere geldin :D
sözlükten aratırsak şunlar çıkıyor ;
swordsmen swordsmans
swordsman eskrimci
swordsman iyi kılıç kullanan kimse
swordsman kılıç ustası
swordsman silâhşör
swordsman kılıç kullanmakta usta olan kimse
sen çoğul anlamında mı yanlış var diyosun anlamadım yoksa :D

Çeviriyi ben yapmadım zaten yanlış yere geldin :D
sözlükten aratırsak şunlar çıkıyor ;
swordsmen swordsmans

Konuyu takip etmiyordum. Yukarıdan birileri "Wiki'yle dalga geçiyorsunuz çevirileri oradan yapmıyor musunuz?" demiş ona gözüm takıldı baktım biraz.

Ben de sesli sözlüğe baktım da yani ne bileyim. Adamlar daha iyi bilir tabii ama bence "kılıç kullanan kimseler"'dir swordsmen. Yani öyle gözüküyor. Biliyorsundur zaten bazen bilmediğin kelimeleri diğer kelimelerden çıkarmaya çalışıyor insan.

Wiki'nin çok yararlı olduğu yerler var, örneğin jozu'nun kolu gibi, jozunun kolsuz kaldığını oradan öğrenmiştik, yani bunu mangadan yada sbs den öğrenemezsin, ancak wiki manga ve sbs dahilinde bilgileri topluyor gerisi oraya yazanın keyfi , istediği gibi yazar, blogcu gibi düşün,
o açıdan dalga geçilecek yerleride var, swordsmenleri tek bir başlık altında toplaması gibi, her eline kılıç alanı ve kılıçustalarını tek başlıkta toplamış gerçekten komik.Bunun haricindede hatırlamadığım vardır yanlışı
Tamam ama neredeyse wiki'nin bu yanlışı yüzünden kılıç ustası değilmiş diyorsun üstat.Ayrıca kılıç ustası ise mihawk shanksten güçlü olur demişsin şimdi bu durumlarda şaibeli bunların karşılaşmalarını en son ne zaman yaptıkları ,shanks'in o zaman ki haki ye hakimiyeti bilinmeyen şeyler rekabetleri süresince shanks'in yonkou olduğunu sanmıyorum zaten wb dün gibi demesi gençliklerinde oldukları anlamına geliyor ayrıca adamın zaten ünvan alma gibi derdi olsaydı korsan kral olurdu

Tamam ama neredeyse wiki'nin bu yanlışı yüzünden kılıç ustası değilmiş diyorsun üstat.Ayrıca kılıç ustası ise mihawk shanksten güçlü olur demişsin şimdi bu durumlarda şaibeli bunların karşılaşmalarını en son ne zaman yaptıkları ,shanks'in o zaman ki haki ye hakimiyeti bilinmeyen şeyler rekabetleri süresince shanks'in yonkou olduğunu sanmıyorum zaten wb dün gibi demesi gençliklerinde oldukları anlamına geliyor ayrıca adamın zaten ünvan alma gibi derdi olsaydı korsan kral olurdu
Mihawk ile shanks arasındaki güç uçurumunun farkında değil misin ?
shanks kılıçustası olsaydı emin ol mihawk'a kimse dünyanın en iyisi diyemezdi olay bu kadar basit
bir yonkou için bütün güçler toplanıyor, bu toplanan güçler arasında shicihibukaimız mihawkta bulunuyor
shanksta bir yonkou bu arada tekrar hatırlatayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık