Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kenbunshoku Haki vs Hız

Kısa bir süredir bu konuyu düşünüyordum konuyu açarak sizlerinde görüşünü alayım dedim.

Soru şu : Gözlemci haki kullanan biri bu gücü hangi seviyedeki hızlı saldıralara karşı savunma olarak kullanabilir veya bu savunma hangi hızda ki saldırılarda etkisizdir.

Kenbunshoku Haki (Gözlemcinin Ruhu)

Mantra olarakta bilinir, Mantora, Skypiea'da anlamı "Zihin İpi" dir.

Bu haki kullanıcıya canlıların varlığını hissedebilmesini sağlar. Bu çeşit haki kullanırken, rakibin hareketini yapmadan önce tahmin edebilir. Bu kullanıcıya önsezi olarak yansır, kullanıcının zihin gözünde bu tahmini hareket canlanır, ve kullanıcı nerdeyse darbeyi yediğindeki acıyı dahi tahmin edebilir.
Düşmanın ne kadar öldürme içgüdüsü varsa kullanıcının tahmin etme gücü o kadar artar. Mesafesi, yeri ve düşmanın öbür hedefi hepsi tahmin edilebilir.[alıntı Mfaruk]

Yukarda açıklandığı üzere mesafesini ve yerini tahmin edebilir ama karşıdan gelen saldırının hızını ele alırsak nasıl bir sonuç ortaya çıkar.

Hızlı saldırılar(veya yapan kişiler)grafiği yaparsak sanırım şöyle olur:

Amiral Kizaru

Gear Second(2. Vites)

Soru Tekniği

Galiba Kizaru taicho dan sonra Enel'in gelmesi lazımdı şuan ay'da takıldığı için es geçiyorum. Shanks, Lucky Roo gibi veya şuanda aklıma gelmeyen ve hızlı olan karakterlerin hız seviyelerini henüz bilmediğimiz için ekleyemiyorum.

Amiral Kizaru

Kizaru Pika Pika no Mi'yi yemiştir. Pika parıltı ya da ışık anlamına gelir. Logia tipi bir meyvedir. Bir Logia kullanıcısı olarak bedenini enerji partiküllerine bölebilir ve tekrar birleştirebilir. Işık hızında hareket eder. Bütün saldırılarını kendi elementi ışığı kullanarak yapar. Parmaklarıdan yada ayaklarından çıkan enerji patlamalara sebep olur. Gücü sayesinde koca bir binayı kolaylıkla yıkabilir. Kendini yansıtarak hareket ettiği için dünyanın en hızlı adamıdır. Çünkü ışık hızından daha hızlı birşey olamaz.

Kizaru'nun hızını ve saldırılarını ele alalım.

Kizaru vs supernovalar

Burda YATA NO KAGAMI saldırısını Scratchman Apoo "Ne" diyene kadar gerçekleştirmiş tekmeyi ensesinin köküne vurmuştur. O kargaşa arasında X. Drake'e saldırmıştır aynı şekilde oda bir anlığınada olsa farketmiş ama gözünü kırpamadan Kizaru'nun artistik tekmesini yemiştir. Bu saldırısında Drake'e , Apoo gibi havada olmadığı için veya engeli olmadığı için yansımadan saldırmışta olabilir saldırmamışta olabilir.

Burda ise aynı saldırıyı Rayleigh durdurmuştur. Burda atağı kullanabilmesi için zamana ihtiyacı olduğu belli, ki aksi olsa sanırım Kizaru über olurdu. Ayrıca kendiside aylak olduğundan biraz yavaş davranıyor ve gideceği istikametide hesaplama var, ilk saldırıda da gözüyle etrafı sezerek yapmıştır. Belkide bu şekilde Rayleigh anlayıp saldırıyı engelleyebilmiştir. Yada daha öncesinde karşılaşmışlardır.

Burda da luffy tekme yemeden anlığına farketmiştir ama engelleyecek zaman yoktur.

Son olarak ise Kizaru ışığı enerji patlamalarıyla silah olarak kullanır ve uzaktan istediği bir hedefi rahatlıkla vurabilir. Hatta saldırılarının tam gücünü bilmesekte ayağıyla gönderdiği saldırıyla dev patlamalar yapabilir. Bu tip bir saldırıyı PX Luffy'e karşı kullanmış ancak bu saldırı Luffy için yavaş kalmıştır. Ben bu durumu şöyle yorumluyorum PX'ler ile Kizaru'nun kullanımı arasında ki farktır, çünkü Kizaru bu saldırıyı amele gibi kullanmaz rakibe karşı kullandığında ise kesinlikle vurmuştur. En iyiler savaşında Kizaru WB'ye saldırdığında Marco bütün saldırıları üstüne almıştır. Bunu ya ışık hızı saldırılarını Wb'nin karşılayamayacağından yada hedef saptırmak için yapmıştır.

27. Korudaki dev ağaca biraz ışık takviyesi yaparken.

Işık okları

Luffy'nin anahtarını vururken.

Kizaru'yu baya açmamın nedeni konuda başlı başına kendisi başı çektiği için.

Geçelim Tekniklere

Gear Second(2.Vites)

Gear Second (Gia Sekando): Bu teknikte Luffy bacaklarını kullanarak vücuduna daha hızlı kan pompalar. Gear Second'un aktive olabilmesi için vücutta besin biriktirmek gerekmektedir. Bu teknikte Luffy'nin kalp atışları inanılmaz derecede hızlanır. Normal bir insan bunu yaparsa bedeni patlar. Ancak meyve Luffy'nin damarlarınıda lastik yaptığından Luffy buna dayanabilir. Luffy bu formu ile daha hızlı ve daha güçlü olur. Rokushiki'nin Soru tekniğini bu formuna uygulayarak çok yüksek hızlara çıkmayı başarmıştır. Luffy bu tekniği 7. filmde şans eseri bulmuştur. Teknik her açıdan mükemmele yakın olsada Lucci bu tekniğin Luffy'nin ömrümden yediğini söylemiştir.

Luffy'yi g2 ye geçmeden önce dizginleyen Sandersonia ve Marigold Luffy G2yi geçtikten sonra nerden ve nasıl saldıracağını bilselerde engelleyememişlerdir.

Soru

Soru, Dünya Hükümeti'nin üst düzey ajanlarının kullandığı bir dövüş tekniğidir. İlk defa CP9 ajanları kullanırken görülmüştür, daha sonrasında ise Garp'ın eğittiği Coby bu tekniği Luffy'ye karşı kullanmıştır. Bu teknik dövüşçünün muhteşem bir hıza sahip olmasıdır. Ayrıca, Luffy, CP9 ajanlarından gördüğü bu teknikten etkilenerek İkinci Düzen-Gear Second tekniğini geliştirmiştir.[onepiece wiki]

Kullanırken gösterilen kişiler: CP9 üyeleri, Coby, Koramiral Momonga, Dalmatian

Koramiral Momonga'nın kullanması ile Garp, Sengoku ve Amirallerin'de bu tekniğe veya daha gelişmiş bir tekniğe veya kendilerine özgü bir hıza sahip olduklarını düşünüyorum. Şuan için bu tekniği en iyi kullanan kişi Rob Lucci sanırım. CP9'nın gelmiş geçmiş en güçlü üyesi olmasından dolayı öyle düşünüyorum.

CP9'dan Rokushiki teknikleri :

Sizce Gözlemci Hakili birinin savunmasını geçmek için gelişmiş bir soru tekniği veya 2.vites tekniği yeterlimidir yada sadece Kizaru'nun meyve gücüyle mi aşılabilir diğer bir seçenekse Kizaru meyve gücü bile yetersizmidir?

veya

Gözlemci Haki'sinin seviyesine göre teknikler yetersiz olabilir mi ve son seviyedeki bir haki kullanıcısının Kizaru karşısında ki şansı nedir ?

Son düzenleme:
Baya güzel konu olmuş dostum.
Haki seviyesine göredir kanımca. Ben kizaru nun ışık hızında haraket edebildiğini sanmıyorum hızlıdır ama ışık hızında değildir.Op de ışık hızı yavaştır veya.Eğer hakinin seviyesine göre olmasaydı bu adamın yenilmesi çok zor olurdu.Neredeyse imkansız hatta.Naptığını kimse görmezken nasıl yenilebilir ki bu adam.

Baya güzel konu olmuş dostum.
Haki seviyesine göredir kanımca. Ben kizaru nun ışık hızında haraket edebildiğini sanmıyorum hızlıdır ama ışık hızında değildir.Op de ışık hızı yavaştır veya.Eğer hakinin seviyesine göre olmasaydı bu adamın yenilmesi çok zor olurdu.Neredeyse imkansız hatta.Naptığını kimse görmezken nasıl yenilebilir ki bu adam.
Sağol dostum.
Ben kararsız kaldım özellikle Apoo'ya attığı tekmeden sonra X. Drake ha demeden indirdi ilk olarakta Rayleigh'le gösterilmesi vs. arada bıraktı ama bir şekilde yenilmesi gerekir diye düşünmeden edemiyorum.

Güzel konu eline sağlık.Ben hız konusunda enel-kizaru-g2 luffy-lucci diyorum.Daha hızlısı çıkıncaya kadar en hızlısı enel.Tak diye çıkar karşına.Kizaru ışınlanma muhabbeti var ya da kısa mesafe anlık ama enel e göre kısa.Şu an ki luffy eski g2 li luffy ye göre daha hızlıdır.Lucci cp9 ın en hızlısı ama diğer 3 karakteri geçemez bence.Şıklarda enel yok o yüzden kizaru.

Güzel konu eline sağlık.Ben hız konusunda enel-kizaru-g2 luffy-lucci diyorum.Daha hızlısı çıkıncaya kadar en hızlısı enel.Tak diye çıkar karşına.Kizaru ışınlanma muhabbeti var ya da kısa mesafe anlık ama enel e göre kısa.Şu an ki luffy eski g2 li luffy ye göre daha hızlıdır.Lucci cp9 ın en hızlısı ama diğer 3 karakteri geçemez bence.Şıklarda enel yok o yüzden kizaru.
Sağol. Sıralaman benimkiyle aynı. Enel'i oda sildi diye eklemedim.

Hocam gerçekten çok iyi hazırlamışsın. Emek vermişsin belli. Ne zamandır böyle bir vs konusu görmemiştim.
Şuan vaktin ilerlemesiyle birlikte kafam biraz dağınık. Kıytırık bir cevap vererek konuna haksızlık yapacağımı düşünüyorum.
Ondan ben bunu sabah sakin kafa ile cevaplayayım.
Tekrardan tebrikler bu güzel konu hazırlanışı için.

Hocam gerçekten çok iyi hazırlamışsın. Emek vermişsin belli. Ne zamandır böyle bir vs konusu görmemiştim.
Şuan vaktin ilerlemesiyle birlikte kafam biraz dağınık. Kıytırık bir cevap vererek konuna haksızlık yapacağımı düşünüyorum.
Ondan ben bunu sabah sakin kafa ile cevaplayayım.
Tekrardan tebrikler bu güzel konu hazırlanışı için.
Sağol, eksiksiz olması için uğraştım kafamda böyle bir sürü teori var bunun gibi ama konunun tutulup tutulmayacağı düşüncesi hakim.Yorum attığın için teşekkürler cevabını bekliyorum.

Son düzenleme:
'k. haki vs. hız' bu iki gücün şu ana kadar mangadaki en iyi temsilcileri 'enelin mantrası vs kizarunun meyvesi' idi sanırım. Bunun üzerinden giderek konuşmak gerekirse sanırım enelin mantrası yani yüksek seviye k. haki üstün gelmeli. Anında görüntü alıyosun çünkü gerçek dünyadaki ışık hızından da hızlı olmalı. Son seviye haki nası olur bilmem bu yüzden haki seviyesine göre diyebilirim.

'k. haki vs. hız' bu iki gücün şu ana kadar mangadaki en iyi temsilcileri 'enelin mantrası vs kizarunun meyvesi' idi sanırım. Bunun üzerinden giderek konuşmak gerekirse sanırım enelin mantrası yani yüksek seviye k. haki üstün gelmeli. Anında görüntü alıyosun çünkü gerçek dünyadaki ışık hızından da hızlı olmalı. Son seviye haki nası olur bilmem bu yüzden haki seviyesine göre diyebilirim.
Yorumun için sağol. Sandersonia'nın yenilmesininde naptığını biliyorum ama erişemiyorum demişti Luffy'nin hızlı olması ama onun hakisinin güçsüz olması olabilir mi?

Yorumun için sağol.Sandersonia'nın yenilmesininde naptığını biliyorum ama erişemiyorum demişti Luffy'nin hızlı olması ama onun hakisinin güçsüz olması olabilir mi?
Elbette.. Bu haki denen şeyin bi seviyesi var. Ama son seviye haki nası bişey? Tüm dünyada olan bitenimi duyuyosun vs. veya tüm evren?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık