Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kayalar/Rocks/Rox Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sevgili dostum @fantastikceo ile tayfa buluşmasında bu konuya deyinmiştim. Eski yonko B.B şuanki yonkolardan B.M , Kaido , eski korsan Shakuyaku ve K.K roger'ın gençliğinde şimdiki luffy zoro kid law gibi supernova olduğunu ve bazılarının eskiden tayfa arkadaşı olacabileceğini tahmin etmiştim.
%99 B.M ile kaidonun aynı tayfada olduğu belli oldu. Bu kadar güçlü kişilerin gidip orta şekerli bir tayfa da olacağını da düşünmüyorum. O zamanların en güçlü tayfası olan Kayaların bir üyesiydiler diye tahmin yürütüyorum. Kaptanlarını kayıp ettiklerini ( öldüğünü) biliyoruz. Öyle bir oluşumu anca 2. kaptanları oluşturabilir. Aklımı karıştıran tek soru 907 Bölüm 7 sayfada hina'nın söylediği Kaptanlarını kaybetmelerine rağmen güçleri artıyor. Bunu acaba solo manada dedi yoksa şuan mevcut bir oluşum var mı ? @Smoker
Birazcık daha bilgi edindiğim zaman bu konu ile teori paylaşımında bulunacağım. :)

Kaptan Hakkında

Birinci ihtimal
Kaptan ölü. Hapisten kaçsaydı Hina, 'kaptanlarını kaybetmiş olmalarına rağmen' demezdi.

İkinci ihtimal
Kaptan Garp. Pis pis sırıtmasının sebebi bu.

Üçüncü ihtimal(epey absürt)
Kaptan Kaido. Linlin'e borcu olmasının sebebi buna dayanıyor. Kaido ölmek üzereyken Linlin tüm ruhunu alıp meyveye koymuş olabilir.

Oluşum Hakkında
Korsan oluşumu olduklarını sanmıyorum. Amaçları devrimcilere benzer bir amaç olabilir. Fakat onlardan farklı olarak kutsalları indirip yerine geçeceklerdi.
Garp bu oluşum bir aradayken dağıtamaz. Bu da oluşumun özerk bir yapısı olduğunu düşündürüyor. Yani genellikle bireysel takılıyorlardı.
Ayrıca kaptan oluşumdaki en güçlü olmayabilir. Denk bir noktada bulunup saygı duyulan biri olması ve cazip bir plana sahip olması kaptan olmasını sağlamıştır.
Hina'nın 'güçlenmeye devam ediyorlar' demesinin sebebi Linlin, Bakkin ve Kaido. Oluşumdaki diğerleri ya ölüdür ya da korsanlığı bırakmıştır.

Bu arafa bölüm linki
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/90/907/page/7
Bu nasıl bir tahmin yeteneğidir, yiğidim?
@Smoker Altın aslan Shiki'nin olabilitesi nedir sence.Yaşı uygun düşüyor mu?Zaten onu Garp yenmiş diyebiliriz.

Edit:Kütüphaneden bu düşüncemi destekleyecek bir bilgi bulamadım.
O da bunlardan çıktı.
Dedem bunların kaptanını delmiş burası kesin bence. Kaido'dan bir şeyler öğreniriz o bahseder biraz Rocks muhabbetinden.
Tebrik.
Seriye müthiş bir ivme katacak organizasyon. Oda üstün körü geçmezse bir fb arcı bile okuyabiliriz ki on numara beş yıldız olur. Bir de sanırım böyle bir oluşumun kaptanını Garp'ın yenmiş olma ihtimali forumda bazı arkadaşlarla çok garip karşılanıyor. Garp dediğimiz adam Roger ve Wb ile birlikte bu serinin tepesindedir la. En baba dönemlerinde böyle bir şeyi başarması sürpriz değil olası bir sonuç olur zaten. Oluşuma gelince, güce taptıkları için bir araya gelmişlerdir kaptanlarının fişi çekilince kendi yollarına gitmişlerdir işte. Tabi umarım Wb böyle boş beleş tiplerin arasına katılmamıştır. Yakışmaz.
Son kısım hariç tutmuş. Helal.
Kaido ve BM nin bir arada olduğu bir grubun liderinden bugüne kadar bahsedilmemiş olması ve daha önce Roger'ın WB 'nin isminin birçok yerde geçmesine dünyada yankı uyandırmalarına rağmen bu adamın isminin hiç bir yerde geçmemesi soru işareti.Tayfasında 2 belkide 3 yonkou kapasitesinde insan azmanı olan adamın isminin ortada hiç geçmemesi ve bir anda ortaya çıkması bana Oda'nın daha önce planında olmayan çok sonraları senaryoya dahil ettiği biriymiş gibi geliyor.Büyük ihtimalle ilerde ismi de olacak bu adamın ve onla ilgili flashbacklerde olacaktır.
Adamı tarihten silmişler, ondan kimse adını bilmiyor.

Shakuyaku'ya kesin gözüyle bakıyorum. Kaido ve BM da yüksek ihtimalle bu gruba mensuptu. WB ve Bakkin de olabilir ama onlar için öncekiler kadar ihtimal vermiyorum.

@Smoker şu baş harfler teorisi hakkında ne düşünüyorsun?
R
O
Charlotte Linlin
Kaido
Shakuyaku
Rox, Edward Newgate, Charlotte Linlin, Kaidou, Shiki :T O tutmadı gibi, tabi WB'nin bilmediğimiz bi ismi varsa :D

Bu Rocks oluşumu aslında bizim tayfa gibi. Zoro'nun, Sanji'nin veya diğer tayfa üyelerinin bizim tayfaya katılmasını sağlayan şey aslında kendi hayalleri. Bu hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak şey ise Luffy. En başta bir çıkar ilişkisi gibiydi ama Luffy'i daha iyi tanıdıkça; Luffy'nin hayali onlar için daha önemli bir hale geldi(bkz:Zoro, Sanji; Kuma olayı)(Rocks oluşumu ve Kara Sakal tayfası ile fark bu.). 2 yıl önce tayfa dağıtıldığında kimse ben kendi yoluma gideyim demedi, herkes Luffy'nin hayalini gerçekleştirmek için daha fazla çaba gösterdi.

Şimdi asıl soru şu; Luffy'nin anne tarafı Xebec'e dayanıyor mu? Luffy'nin tayfasına değişik ve manyak tipler toplamasının sebebi Xebec dedesi mi? Ve bu Xebec ne kadar salak.:D

Zoro için ''Bu kadar güçlü olmasına rağmen kaptan değil mi?'' gibisinden bir ifade kullanıyorlardı, tam hatırlamıyorum. Sanji için de aynısını söyleyebiliriz. Zoro ve Sanji bugün tayfadan ayrılsa Kaptan olarak hayatlarına devam edebilecek seviyedeler ama onlar Luffy'i takip ediyorlar. Zoro ve Sanji güçlüyse; Luffy daha güçlü. Zoro ve Sanji psikopatsa; Luffy daha da psikopat. Zoro ve Sanji'nin hayali imkansız gibiyse; Luffy'nin ki bambaşka bir alem. Ama hayallerine giden en kestirme yol Luffy'den geçiyor.

Rocks hayatta mı sorusuna gelirsek, Mingo'yu bir hatırlayalım.
-Dünya Hükümeti'nin elindeki gizli bir şeyden bahsettiği bölümde büyük HASIR ŞAPKA'yı görüyoruz.
Bu bahsedilen kaptan dev olabilir belki de. Hem en güçlü (ırk ya da memleket) tam hatırlamıyorum orasını. Hem de Mom'un ve Kaido'nun neden devleştirme deneyi denediklerine mantıklı açıklama olabilir. Malum PH'daki fosillerin boyutu da epey büyük. Ek olarak hep gidilmesinden bahsedilen Elbaf'ın işlenmesi için de ekstra bir amaç olmuş olabilir.
-Güç falan bir şeyler diyor.
-Sonraki bölümde ROCKS olayı ortaya çıkıyor.
-Mingo geçmişte Law'ın meyvesini ele geçirmeye çalıştı. Ölümsüzlük için.
-Im'in bıçak sapladığı görsellerde Kara Sakal'da var.

Sonuç: Rocks ölümsüz bir şekilde Dünya Hükümeti'nin esiri olabilir mi?

Bana hâlâ Brook'un 50 sene önce Roger'dan "çaylak" diye bahsedip de Rocks tayfasından/topluluğundan bahsetmemesi biraz saçma geliyor. Linlin, WB ve Kaido isimleri en azından bir çağrışım yapmalıydı bence.

Bana hâlâ Brook'un 50 sene önce Roger'dan "çaylak" diye bahsedip de Rocks tayfasından/topluluğundan bahsetmemesi biraz saçma geliyor. Linlin, WB ve Kaido isimleri en azından bir çağrışım yapmalıydı bence.
Arada 10 yıl fark var. Kaido 4 yaşında, BM 18 yaşında. Belki Beyaz Sakal'ı hatırlar. 10 yıl uzun bir süre, bizimkiler denize açılalı 3 sene oldu mu ki. Daha tayfayı bile tamamlayamadık.

50 yıl önce tanınmamaları normal olabilir. 38 yıl önce olmuş bir savaş var yani 5 yil önce kurulmuş olsa böyle bir tayfa yine de bilmeyebilir Brook. Sonuçta Roger çok erken yaşta denize açılıyor onu bilmesi gayet normal.

Üye silindi 1004

Rox'un hala hayatta olma ihtimaliyle ilgili fikrimi paylaşmak istiyorum.

Bu adamın hala hayatta olma ihtimali belli başlı sıkıntılara sebebiyet verir.

Eğer hala canlıysa muhtemelen 100 yaşına merdiven dayamıştır. Sonuçta Beyazsakal, Ray ve Garp bile acayip yaşlı. Rox bu adamlardan yaş olarak daha büyüktü. Eğer resmi olarak yaşı açıklanmadıysa 45-50 yaşındadır diye tahmin ediyorum. Çünkü anlatılanlara göre kendisi zirve dönemindeymiş.

Cidden canlı ele geçirilip hapse tıkıldı diyelim. Çok yaşlı bir adam demektir. Yani dövüşecek hali kalmamıştır. Bu sıkıntıları ortadan kaldırır.

Ha diyelim bir meyve, zaman manipülasyonu ya da ne bileyim Elf gibi yaşlanmayan ve gücünü koruyan biriyse sıkıntılar mevcut. Elimizde bulunan kötü karakterlerin değerini acayip düşürecektir. Beyazsakal'ın, Linlin'in ve Kaido'nun abi çektiği birisi sapasağlam geri gelse bu üçünün ne ağırlığı kalacak? Karasakal zaten bu adamın özentisi çıktı. Bu adam eskisi gibi geri dönerse Karasakal bildiğiniz bir bilmem ne israfına dönecek.

Sonuç: bu adam eski formunda çıkıp gelirse Karasakal, Linlin ve Kaido anlamsız kalacak.

Ha yüz yaşına merdiven dayamış yürümeye hali olamayan birisi olarak geri dönerse hikaye çok renkli bir hal alabilir.

Yaşlı bir fikir adamı haline gelmiş Rox var diyelim. Karasakal'a ihtiyacı olan motivasyonu verebilir ve ona nasıl kral olacağını öğretebilir. Karasakal'ın hareketleri bakınca gördüğüm bir endgame planı olmadığı. Yaşlı bir Rox ona bu planı verebilir.

Üye silindi 5781

Rox'un hala hayatta olma ihtimaliyle ilgili fikrimi paylaşmak istiyorum.

Bu adamın hala hayatta olma ihtimali belli başlı sıkıntılara sebebiyet verir.

Eğer hala canlıysa muhtemelen 100 yaşına merdiven dayamıştır. Sonuçta Beyazsakal, Ray ve Garp bile acayip yaşlı. Rox bu adamlardan yaş olarak daha büyüktü. Eğer resmi olarak yaşı açıklanmadıysa 45-50 yaşındadır diye tahmin ediyorum. Çünkü anlatılanlara göre kendisi zirve dönemindeymiş.

Cidden canlı ele geçirilip hapse tıkıldı diyelim. Çok yaşlı bir adam demektir. Yani dövüşecek hali kalmamıştır. Bu sıkıntıları ortadan kaldırır.

Ha diyelim bir meyve, zaman manipülasyonu ya da ne bileyim Elf gibi yaşlanmayan ve gücünü koruyan biriyse sıkıntılar mevcut. Elimizde bulunan kötü karakterlerin değerini acayip düşürecektir. Beyazsakal'ın, Linlin'in ve Kaido'nun abi çektiği birisi sapasağlam geri gelse bu üçünün ne ağırlığı kalacak? Karasakal zaten bu adamın özentisi çıktı. Bu adam eskisi gibi geri dönerse Karasakal bildiğiniz bir bilmem ne israfına dönecek.

Sonuç: bu adam eski formunda çıkıp gelirse Karasakal, Linlin ve Kaido anlamsız kalacak.

Ha yüz yaşına merdiven dayamış yürümeye hali olamayan birisi olarak geri dönerse hikaye çok renkli bir hal alabilir.

Yaşlı bir fikir adamı haline gelmiş Rox var diyelim. Karasakal'a ihtiyacı olan motivasyonu verebilir ve ona nasıl kral olacağını öğretebilir. Karasakal'ın hareketleri bakınca gördüğüm bir endgame planı olmadığı. Yaşlı bir Rox ona bu planı verebilir.
:respect::respect::respect: eline sağlık

Rox, Edward Newgate, Charlotte Linlin, Kaidou, Shiki :T O tutmadı gibi, tabi WB'nin bilmediğimiz bi ismi varsa :D
Aynen, tutmamış :( Ama Shakuyaku'yu merak ediyorum. 40 sene önce korsanlığı bırakmış kendisi. Ve bu tarih Rocks'ın dağılış tarihine denk geliyor, illa ki bir bağlantı vardır diye düşünüyorum. Olmalı :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık