Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karakterlerin Sözleri Güvenilir mi?

Kurulan Cümleler Güvenilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    48
"Güç seviyesi tartışırken karakterin sözü argüman olarak kullanılabilir mi?"

Bu açıdan güvenilmez. Duruma göre değişebilir olması argüman olarak kullanılamayacağı anlamına geliyor zaten.
Demek istediğim, karakter her zaman mı öyle sanıyor yoksa bazı durumlarda söylenebilir mi? Evet ve hayır seçenekleri kesinlik arıyor. Duruma göre değişir seçeneği ise bazı karakterlerin dediği karakterin yorumudur bazıları ise bahsettiği karakteri gerçekten tanıdığı için güvenilirdir.

Ben de duruma göre değişir diyenlerdenim. Hayır deseydim istisnasız yorumdur derdim. Sadece savaşa bakmalıyız diye düşünürdüm.

Çoğu karakter gördüğü şeyler üzerinden diyor bu lafları.Kata'ya yenilmez denmesinin sebebi kimsenin onu deneyip yenemesinden dolayı değil,Kata'nın karşılaştığı kimsenin onu yenememesinden,Oden'in ben Kaido'yu yenemezsem kimse yenemez lafı diğer korsanlar da dahil olmak üzere denen bir laf değil Wano için denen bir laf.Kaido'nun yine 1v1 dövüşte yenildiğini görmedikleri için de Kaido 1v1 de yener diye halk arasında dönen bir tabir var.Herkes aynı ortamda bulunduğu kişiyi en güçlü gören laflar ediyor kısaca.Trebol da Dof için dedi,Dof Vergo için dedi vs..Çoğu güvenilir değil ama.WB dünyanın en güçlü adamı olarak geçiyor.WB'nin Roger'dan net daha güçlü olduğunu düşünen pek yoktur herhalde.Bazıları ise güvenilir mesela Croco ve Marco Marineford'taki WB'nin eskiye göre zayıf olduğunu söyledi.Çünkü adamlar eski WB'yi de görmüş,bizde gördüğümüzden dolayı anlayabiliriz.Bu garanti doğru bir şey.Seride birbiriyle çelişen onca laf var ama.

Son düzenleme:
Ondanmı kaçıyor bm den,Bilmem 20 yılı falan,:)roger 2 kılıç darbesine geberen biri,Kaido tek atmaktan başka ne yapmış
Roger bm'dan falan kaçmadı. Hadi roger bm'la yetişemiyor diyelim. Yanında ray, gaban gibi bir sürü kalburüstü adam var. Bm tarafında ise perospero ve kata harici herkes çocuk. Kadının düzgün tayfası bile yokmuş.

Roger bm'dan falan kaçmadı. Hadi roger bm'la yetişemiyor diyelim. Yanında ray, gaban gibi bir sürü kalburüstü adam var. Bm tarafında ise perospero ve kata harici herkes çocuk. Kadının düzgün tayfası bile yokmuş.
Bm 1 vs all yapmış,luffy gibi taşı kopyalayıp kaçmışlar,:D kata 27yaşında falan peros daha yaşlı cracker biraz daha genç olacak o kadar zayıf değildirler.

Bm 1 vs all yapmış,luffy gibi taşı kopyalayıp kaçmışlar,:D kata 27yaşında falan peros daha yaşlı cracker biraz daha genç olacak o kadar zayıf değildirler.
Roger insaf etmiştir.Ray tek başına Kata ve geriye kalanı alır zaten :D Ha Kata'nın ayyaşı etkilediği kesin.Kaç yıl sonra bile k.hakisini unutamamış Kata'nın xd.Roger da Linlin'i kolay olmasa da döver.

25 yıldan daha önce çalmış. 48-25= 23
Hadi bm vs roger, ray olsa, Kata'yı gaban bile yener.
Kardeş uzatma işte olmuyor jxhsjsjzh Adam, kadın hamile diye çalıp geçmiş.

Güvenilir değil tabi ki. Ace ne dedi. Gittim geleceğim dedi gelmedi.

Güvenilir değildir ama bu her durum için de geçerli değildir. Bunu Mangaka bir şekilde size geçirir bence. Teach güç sarholuğuyla asıp kesiyordu MF'de. Çok bariz bir şekilde Mangaka geçirmişti bize bol keseden sıktığını. Luffy mesela birine güçlü diyorsa o kişiyi über güçlü beklememek lazım. Luffy bu konuda insanları küçük gören biri değil. Sanji'ye de güçlü dedi. Bellamy'e sen de değişmişsin güçlenmişsin dedi. İnu'ya emice sen harbi güçlüsün dedi. Fujitora'ya amca sen kim yav diye söyledi. Fuji bu zamana kadar kime güçlü dediyse hepsini tek başına alacak güçte yav..:D

Yani bunu oradaki atmosferden insan anlayabiliyor. Roger ile WB'nin çarpışmasını çok güzel lanse etti mesela. Herkes la bu adamlar ayrı bir lig dedi. Bir kişi bile aksini düşünmedi. Ama Oden vs Kaido'da oldu. Orada da herkes bazı düşüncelerini savunmak adına karakterlere seviye biçse de oradaki atmosferden seviyeleri ortaya çıkıyordu.

Yani bu durum, duruma göre farkediyor.

Demek istediğim, karakter her zaman mı öyle sanıyor yoksa bazı durumlarda söylenebilir mi? Evet ve hayır seçenekleri kesinlik arıyor. Duruma göre değişir seçeneği ise bazı karakterlerin dediği karakterin yorumudur bazıları ise bahsettiği karakteri gerçekten tanıdığı için güvenilirdir.

Ben de duruma göre değişir diyenlerdenim. Hayır deseydim istisnasız yorumdur derdim. Sadece savaşa bakmalıyız diye düşünürdüm.
OP bu konuda güven vermiyor maalesef. Atıyorum şu an Shanks çıkıp "en güçlü sağ kol benimki" dese. Bunun bir güvenilirliği olur mu olmaz?
Aylarca tartışırız marco sağ kol sayılıyor mu? Geçmiş sağ kollar dahil mi? Shanks Zoro'yu tanımıyor ki vs? Tartışır dururuz. Hem OP bu konuda sabıkalı olduğu için hem de biz forumca bir bilgiyi gönlümüze göre dar veya geniş kalıplara soktuğumuz için güç seviyeleri konusunda önemli bir argüman olmadığını düşünüyorum. Yerine göre doğrudur vs o ayrı mesela ben argüman olarak forumda geçerliliği olmadığını düşünüyorum. Yani konuyu okumadan cevap versem duruma göre değişir derdim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık