Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido'yu Kim ya da Kimler Canlı Yakalamıştır?

Kaido'yu kim/kimler kafeslemiştir?

• Kullanılan toplam oy
    73
Denizcilere kafa tutup tayfası şimdiki hâline göre güçsüz olduğu için yakalanmış olabilir. Daha sonra Vegapunk onu kobay olarak kullanmıştır ve bir fırsatını bulunca kaçmıştır (Fisher Tiger'in Marejois'ten kaçtığı gibi) diye düşünüyorum. Belki de sırf bu tecrübeden dolayı güçsüz gördüğü için Moria'nın tayfasını katletmiştir.

Tahminime gelince Garp & Sengoku diyorum ama Sengoku, Garp'ın Kaidou'yu öldürmesini engelleyip sağ olarak yakalanmasını sağlamıştır büyük ihtimalle.

Son düzenleme:

Üye silindi 5781

Yakalanıp Wano'yu uzun süre için boş bıraksa Denjiro falan Orochi'yi orada barındırmazdı diye düşünüyorum. Rocks'un dağılması ile Orochi'nin shogun oluşu arasındaki sürede yakalanmıştır. Meyveyi yeni yediği, çaylak ve henüz çok güçlü olmadığı zamanlar. Kong olabilir o yüzden bence.
Olmaz gene. Karakterin o dediğin sürede Wano'da bulunduğunu biliyoruz. Gecko Moria ile kapışmıştı.
O kadar kısa sürede filo amiralliğine oturamaz hatta Filo amiralliğine oturmasının sebebi Kaido olamaz asla. Garp dediğimiz karaktere Amirallik için teklif götürüldü ki kendisinin yaptığı işleri biliyoruz.
Kaido'yu o vakitte ele geçirmesi de kendisini Filo Amiralliğine oturtmaz ki konuda da öyle söylenmiş.
Tutarlı olmaz bence Kong'un bu olayda çaylak olması. Coby gibi bir yükseliş olur onunkisi ki ne kadar mantıklı bu bilemiyorum :D

Olmaz gene. Karakterin o dediğin sürede Wano'da bulunduğunu biliyoruz. Gecko Moria ile kapışmıştı.
O kadar kısa sürede filo amiralliğine oturamaz hatta Filo amiralliğine oturmasının sebebi Kaido olamaz asla. Garp dediğimiz karaktere Amirallik için teklif götürüldü ki kendisinin yaptığı işleri biliyoruz.
Kaido'yu o vakitte ele geçirmesi de kendisini Filo Amiralliğine oturtmaz ki konuda da öyle söylenmiş.
Tutarlı olmaz bence Kong'un bu olayda çaylak olması. Coby gibi bir yükseliş olur onunkisi ki ne kadar mantıklı bu bilemiyorum :D
Kaido pekala Wano'nun başındayken de yakalanmış olabilir. Ace geldiğinde adada yoktular misal. Üstelik ne yıkımcılar ne de Kaido yanlış hatırlamıyorsam:d

Üye silindi 5781

Kaido pekala Wano'nun başındayken de yakalanmış olabilir. Ace geldiğinde adada yoktular misal. Üstelik ne yıkımcılar ne de Kaido yanlış hatırlamıyorsam:d
Evet doğru dedin de o vakitte filo amirali Sengokuydu. Kaido sefere çıkan birisi ama bu Wano'ya ilk ayak bastığında da böyle mi oldu bilmiyorum. Daha doğrusu bilmiyoruz ama ayak bastıktan 2 yıl sonra Wano'da savaştığını biliyoruz.
Ülkesinde Oden gibi birisi varken sefere çıkması doğru mu olur?
Aksine Oden gibi birisi varken ülkesini korumak için savaşıyordu Gecko Moria ile.
Yani ihtimaller üzerine konuşursak dediğiniz gibi sonuçta bu adam 18 defa yakalanmış illa bir tanesi bu aralığa gelmiştir bunu yapan da FİLO AMİRALİ Kong'tur diyebilirsiniz :D
Yani Akaiunu'nun bir plebi alması gibi bir şey bu.
Akaiunu Bonney gibi kilit ve gizemli bir insan için harekete geçen bir karakter mesela ki kendisi bir Filo amirali.

Roronoa Zoro korsan avcılığı yaptığı günlerde Kaido'yu yakalayıp, hükümete teslim etmiştir. Neden Zoro şıkkı yok?

Diğerleri yakalayamaz. Garp+Sengoku gibi geliyor bana.

Bir iletişim kopukluğu oldu sanırım aramızda. :d Çaylak zamanında yakalanmıştır dediğim Kaido'ydu.
Benim demek istediğim şey şu, Kaido Wano'ya geldikten sonra hiç yakalanmadı. Bir şey olduysa öncesinde olmuştur. Kong o sıralar filo amirali olsa bile bir şekilde Kaido ile karşılaşmış ve onu yakalamış olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık