Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Unvan konusu yanlış değerlendiriliyor. Unvan tabiki el değiştirebilir. Ancak bu, Kaido'nun şuanda en güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Yani Oda bu unvanı Kaido'ya vererek şunu demek istiyor; "Sayın okurlar, şuanda One Piece evreninde bireysel olarak en güçlü kişi Kaido'dur. Teke tek bir dövüşte kimin kazanacağını size bu şekilde açıklıyorum." Şimdi bu noktadan sonra bazı arkadaşlar şunu söylüyorlar; "Unvan değişebileceğine göre ben Shanks Kaido'dan güçlüdür dersem bu yanlış olmaz." Hayır, olur. Çünkü, bu unvan Oda tarafından değiştirilene kadar sen bu unvana uymak zorundasın. Ne zaman ki unvan mangada el değiştirir, işte ancak o zaman geçerliliğini yitirir. Örnek vererek açıklayayım:

Dünyanın en iyi kılıç ustası kim? Mihawk.
Şimdi, Zoro bir gün Mihawk'ı geçecek ve en iyi olacak. O halde, şuan X kişisi Mihawk'tan iyi olabilir, diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Zoro Mihawk'tan iyidir, diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Ne zamanki Zoro Mihawk'tan unvanı alır, o zaman Zoro'ya daha iyi diyebiliriz.

Eğer Zoro güçlendiği için tahmin yürüterek ben, Zoro daha iyi, dersem bu unvanların hiçbir anlamı kalmaz. Bu durumda, Zoro Mihawk'ı yenip unvanı aldığında X bir kişinin daha iyi olmadığı ne malum?

Luffy mesela dünyanın en güçlü adamı olsa ve ben desem ki, Luffy'nin dövüşmediği, bizim mangada hiç görmediğimiz biri, daha güçlü olabilir. Böyle bir mantık olabilir mi? Serinin yazarı sana bir bilgi veriyorsa onu varsayımlarla geçersiz kılamazsın. Adam boşuna mı veriyor o bilgiyi? Neden Big Mom'a ya da Shanks'a değil de Kaido'ya verdi? Bunları düşünmek lazım.

Sonuç olarak Oda Kaido bire birde kazanır, en güçlü yaratık vs dediyse, senin burada Shanks'ın kazanacağını savunman mangaya aykırıdır ve tamamen hayal ürünüdür. İnsanlar da tepki göstermekte haklıdır. Çünkü bu bir yorum değil, bilgidir. Sizin yaptığınız da bilgi ihlalidir. Aynı, "Luffy Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı değildir. Kaptan bence Zoro'dur," demek gibi. İkisi de bilgi yanlışıdır.
Hocam Bir karakter çıkıp Mihawk diye biri varmış en güçlüymüş sözde dese kelli felli karizma bir kılıç ustası bak nasıl hemen bu bence yener diyenler oluyor. Üstelik yenilmeyeceği anlamına da gelmez. Kaldı ki Shiryuu Mihawk'ı yenecek, Zoro'da onu yenince en olacak diye düşünenler var. Zoro Shiryuu'yu yenince en oluyorsa Shiryuu kılıç ustası demektir. Demekki Mihawk en olmasına rağmen gördüğümüz karakterlerden birinin onu yenebileceğine ihtimal verenler var. Zoro Mihawk'ı geçmiştir diye düşünenlerin de olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca böyle diyemezsin şöyle diyemezsin olarak bakmıyorum ben. Böyle deseniz bile ispatlayamazsınız ta ki Kaido'yu yenene kadar de eyvallah. Ama herkes kendi mantığınca elindeki verilerle karşılaşmaları durumunda yenebileceğini söyler.

"Oda'nın Kaido tanıtımda aktardığı cümleler One Piece evreninin gerçeklerine dair değil, İnsanların gözündeki Kaido'ya dair." bu düşüncenin doğruluğu %0 değil bana göre, cümlelerin kullanılış biçimi de bunu destekliyor. Yani Shanks alır diyenlerin düşüncesi hayal ürünü değil, senin gibi düşünmedikleri verilere dair yaptıkları çıkarım. Yani senin cümleye verdiğin anlamı karşındaki vermeyebilir

Ama yok o cümleler One Piece evrenin gerçeklerine dairse elbette söz konusu değil Mühür Oda'da onun çizdiği sınır neyse o.:sapkali:

@Hakili Yumruk
D: Odacchi!! In the sbs from volume 82 you told us how to escape from Akainu, bears, ghosts and the like. But when I try to do this before my angered mother I'm just beaten up... Is my mother stronger than Akainu? P.N. Star Fairy

O: You better watch out! you're being too brash! A mother is the strongest living being in the world, even stronger than Kaidou!! Don't you dare do it again! But, you know, your mother loves you more than anyone else

Zorlamayın rica ediyorum. :(

Biraz kısa olarak hdbfresh çevirmiş fakat anlamsal olarak gerekli olan yerler buralar zaten.

Soru: Annemden sıkı bir azar yedim. Annem Akainu'dan daha mı güçlü?
Oda: Anneler genel olarak dünyanın en güçlü yaratıkları. O Kaido'dan bile güçlü ve o seni herkesten daha çok seviyor.
@RedTeroR bu mu bahsettiğin cevap?

@amaneden
@RedTeroR

İlk turkcrafta baktım.Sonra yanlıştır diye siteden indirdim çeviri yine aynıydı.Şimdi o kutucuklarda bilinir diye bir şey geçiyor anladığım kadarıyla doğru mu @amaneden ? Değilsede sadece şu kutucukların bir çevirisini yapabilir misin ?

Oda'nın anneler ilgili sözünü biliyorum fakat Luffy'nin adam akıllı kapışacağı ilk yonko Kaido'yken şimdiden Shanks'ı öveceğini düşünüyor musunuz ? Hani adam bizim mantıkla kesin doğruları söylediğini düşünmüyorum.Yanlışsam düzeltin.Oda Sabo'nun öldüğünü ya da ona benzer bir şey söylememiş miydi ? Yani ben Kaido ile dövüşüleceğinden Kaido'yu o kadar övdüğünü düşünüyorum.Shanks'a geldiğinde çok farklı söylemler duyarsak şaşırmam.

Ama attığım sayfaya göre kesin bir şey yok.Var mı sence ? Op halkı Kaido'yu böyle bilir gibi geçiyor.
Kavgaya gidiyorsan Kaido'yu da yanında götür cümlesi net bir şekilde insanlar arasındaki bir söylem.

Lakin Kaido havada, karada, denizde en güçlü canlı olarak bilinir denmesinde bir sıkıntı yok. Neden yok ?

Burası can alıcı nokta. Çünkü zaten ünvanlar halk arasında dolaşan halk arasından çıkan şeyler. Iki örnek var.

Biri Karadakal'ın Marco'larla savaştıktan sonra yonkou olarak anılması. Kim tarafından anılıyor ? Halk tarafından.

Diğeri de Roger'ın korsan kral olarak anılması. Yine halk tarafından anılıyor. Bak koskoca korsan kralın ünvanından bahsediyorum. Bu iki örneğe dayanarak Kaido'nun halk tarafından X ya da Y şeklinde biliniyor oluşu bu ünvanın kesin olmadığını ya da çürük bir temel üzerine inşa edildiğini göstermez.

SBS'de bile anneler için Kaido'dan bile diyor. Buradan @Historia 'nın dediği gibi BM> anlamı çıkmıyor elbette zira tüm annelerden bahsediyor. Orasının amacı kamu spotu zaten.
Onu bende biliyorum :) amaç sadece sözlerden değişik anlamlar çıkarabilmek sonuçta E.oda hiçbirşeyi açık açık söylemez herzaman üstü kapalı söyler kamu spotu olsa bile.

Unvan konusu yanlış değerlendiriliyor. Unvan tabiki el değiştirebilir. Ancak bu, Kaido'nun şuanda en güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Yani Oda bu unvanı Kaido'ya vererek şunu demek istiyor; "Sayın okurlar, şuanda One Piece evreninde bireysel olarak en güçlü kişi Kaido'dur. Teke tek bir dövüşte kimin kazanacağını size bu şekilde açıklıyorum." Şimdi bu noktadan sonra bazı arkadaşlar şunu söylüyorlar; "Unvan değişebileceğine göre ben Shanks Kaido'dan güçlüdür dersem bu yanlış olmaz." Hayır, olur. Çünkü, bu unvan Oda tarafından değiştirilene kadar sen bu unvana uymak zorundasın. Ne zaman ki unvan mangada el değiştirir, işte ancak o zaman geçerliliğini yitirir. Örnek vererek açıklayayım:

Dünyanın en iyi kılıç ustası kim? Mihawk.
Şimdi, Zoro bir gün Mihawk'ı geçecek ve en iyi olacak. O halde, şuan X kişisi Mihawk'tan iyi olabilir, diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Zoro Mihawk'tan iyidir, diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Ne zamanki Zoro Mihawk'tan unvanı alır, o zaman Zoro'ya daha iyi diyebiliriz.

Eğer Zoro güçlendiği için tahmin yürüterek ben, Zoro daha iyi, dersem bu unvanların hiçbir anlamı kalmaz. Bu durumda, Zoro Mihawk'ı yenip unvanı aldığında X bir kişinin daha iyi olmadığı ne malum?

Luffy mesela dünyanın en güçlü adamı olsa ve ben desem ki, Luffy'nin dövüşmediği, bizim mangada hiç görmediğimiz biri, daha güçlü olabilir. Böyle bir mantık olabilir mi? Serinin yazarı sana bir bilgi veriyorsa onu varsayımlarla geçersiz kılamazsın. Adam boşuna mı veriyor o bilgiyi? Neden Big Mom'a ya da Shanks'a değil de Kaido'ya verdi? Bunları düşünmek lazım.

Sonuç olarak Oda Kaido bire birde kazanır, en güçlü yaratık vs dediyse, senin burada Shanks'ın kazanacağını savunman mangaya aykırıdır ve tamamen hayal ürünüdür. İnsanlar da tepki göstermekte haklıdır. Çünkü bu bir yorum değil, bilgidir. Sizin yaptığınız da bilgi ihlalidir. Aynı, "Luffy Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı değildir. Kaptan bence Zoro'dur," demek gibi. İkisi de bilgi yanlışıdır.
:good: Bu adama kulak verin.

SBS'de bile anneler için Kaido'dan bile diyor. Buradan @Historia 'nın dediği gibi BM> anlamı çıkmıyor elbette zira tüm annelerden bahsediyor. Orasının amacı kamu spotu zaten.
Manga sayfası daha sağlam Kaido'nun gücüne dair.
Oda Shanks'dan bile güçlü dese hımm demek Akainu'dan güçlüderiz sadece. Shanks'ın gücünü dair hiç bir bilgimiz yok. Mihawktan güçsüz çıkma ihtimali bile var:p
Ama sadece heybetiyle bile oha dedirten bir karakter var. Bu sebeple Oda'nın Kaido'dan bile dediğini düşünüyorum. Aksi taktirde niye WB'den bile demedi derler adama. O kadar güçlü bir bedenin karşısında narin annelerimize gönderme yapmış o kamu spotunda.

Ayrıca bir kaç kez söyledim yine söyleyeyim. Her ne kadar insanların ağzındaki söylenti de olsa elbette odanın bu araçla Kaido'nun gücüne vurgu yaptığı ve her anlamda en güçlü olma ihtimali daha kuvvetli. Ama o kadar kesin asıp tutmamak lazım. Çünkü Shanks ya Ace gibi ölmek için doğmuş bir karakter. Ya da Oda'nın en vurucu gücü vermek için sakladığı bir karakter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık