Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    318
Teach dövecek usta Shanks’ı fazla beklentiye girme.
Kaido aşırı dayanıklı , ejderha gibi mistik bir meyveye sahip , 3 hakiyi kullanabilen , 63 bölüm aralıksız dövüşebilen bir karakter olarak zirvede biri .

Ama E.odayı biliyoruz . Adam için Shanks bam başka karakter , 20 km’den haki ile amirali durdurmayı görünce Shanks şu an haki ile denizi ortadan yarsa şaşırmam .

Teach konusu az çok belli ama onunda şu şartlarda hile olmadan Shanksı yenmesi zor görünüyor :d

Kaido aşırı dayanıklı , ejderha gibi mistik bir meyveye sahip , 3 hakiyi kullanabilen , 63 bölüm aralıksız dövüşebilen bir karakter olarak zirvede biri .

Ama E.odayı biliyoruz . Adam için Shanks bam başka karakter , 20 km’den haki ile amirali durdurmayı görünce Shanks şu an haki ile denizi ortadan yarsa şaşırmam .

Teach konusu az çok belli ama onunda şu şartlarda hile olmadan Shanksı yenmesi zor görünüyor :d
Shanks kolay kolay hile yemez, iki saat ötesini görüyor ama bakalım ne olacak. Yazar şov yaptırıp hakkını verdirir zaten yenilse bile.

• Like
Tepkiler: Tyr
63 bölüm aralıksız dövüşebilen bir karakter olarak zirvede biri .
Ark bosları her daim çok detaylı işlenir. Kaido'nun Luffy h.haki basana kadar dövüştüğü hiçbir karakter kendisine tehdit dahi değildi. Roger ve Wb'nin gözüküp gözükeceği bütün anları toplasan yukarıdaki gibi bir şey yazamayacağız misal panel hesabıyla. Bu Kaido'yu daha kudretli yapmıyor

dün akıllıydım, dünyanın en güçlü yaratığı olduğu için kaido'ya oy attım. şimdiyse bilgeyim, kid'e çeyrek attığı için shanks fanı oldum ve fikrimi değiştirdim.

Ark bosları her daim çok detaylı işlenir. Kaido'nun Luffy h.haki basana kadar dövüştüğü hiçbir karakter kendisine tehdit dahi değildi. Roger ve Wb'nin gözüküp gözükeceği bütün anları toplasan yukarıdaki gibi bir şey yazamayacağız misal panel hesabıyla. Bu Kaido'yu daha kudretli yapmıyor
9 kından örnek vermek gerekirse Ashura Doji , İnu, Neko hepsi Jack kulvarı karakterler . Adam 9 unu da karşıladı , üstüne Zoroyu paket etti , Law ve Kidi ara ara yerlerde süründürdü , Yamato ile dövüştü ,üstüne ada taşırken gücünden kaybederek Luffy ile savaştı . Yani baktığımızda Kaido tehdit oluşturacak güçlerle savaştı aslında .

o kadar bölüm bunca karakter ile savaşacak dirayete ve kondisyona sahip demek istedim bir nevi .

Diğer arc bosslarından farklı lanse edildi biraz .

Bu gücü şimdilik bir tek Beyazsakal ve Akainuda gördük marinefordda .

Son düzenleme:
9 kından örnek vermek gerekirse Ashura Doji , İnu, Neko hepsi Jack kulvarı karakterler . Adam 9 unu da karşıladı , üstüne Zoroyu paket etti , Law ve Kidi ara ara yerlerde süründürdü , Yamato ile dövüştü ,üstüne ada taşırken gücünden kaybederek Luffy ile savaştı . Yani baktığımızda Kaido tehdit oluşturacak güçlerle savaştı aslında .

o kadar bölüm bunca karakter ile savaşacak dirayete ve kondisyona sahip demek istedim bir nevi .

Diğer arc bosslarından farklı lanse edildi biraz .

Bu gücü şimdilik bir tek Beyazsakal ve Akainuda gördük marinefordda .
Onlardan da böyle bir performans görmedik aslına bakarsan ama evet Wb de Akainu da Kaido benzeri işler yapardı aynı senaryoda. Luffy h.haki basana kadar oradaki hiçbir karakter bu seviyelerde büyük tehdit oluşturabilecek çapta değil. Matematik hesabı karakter sıralamak aradaki seviye farkı çok fazlaysa pek etkili olmuyor. 10 tane Jack'in 1 tane Akainu kadar etkisi olmaz Kaido gibi biri karşısında.

Şu ana kadar gördüğümüz en güçlü ve en önemli düşmandı Kaido. Diğer arc bosslarından farklı yansıtılması doğal zaten arada uçurum var. Üstüne Luffy çok çok erken karşılaştı bir yonko ile. H.haki basmayı öğrenmiş haliyle Wano'ya gelmiş olsa diğer arc bosslarına benzer bir işleyiş ile konu kapanır giderdi.

Bunun ile ilgili bir yazı görmüştüm . E.oda WB ve Mihawk için ünvan tanıtımında direkt olarak en güçlü ifadesini kullanırken Kaido için “ say “ yani söylenir ifadeleri kullanmış . Yani Kaidonun bire birde herkesi yeneceği , en güçlü canlı olduğu söylenir ifadesi ucu açık ifade .

Kaido çok güçlü bir karakter olsa da artık misyonu bitmişken Shanks gibi serinin başında tasarlanmış ve sonuna doğrudan etki eden bir karakterden güçlü olacağını artık sanmıyorum.
Kaido ki Hasırların karşısına çıkarak kafadan nerf yiyen bir karakter olarak bu kadar iyi performans sergilemişse bu ayıyı doğal ortamında normal şartlarda yenecek adam sayısı 1 elin parmağını geçmez. Adamda olmayan özellik yok.

Seride gösterilenlere , söylenenlere göre Kaido yaşadığı zaman en güçlü korsandı, öyle de hissettirdi kendi arcında ama her seri gibi Kaido’dan da güçlü karakterler çıkar. Shanks’ın bir Amirali hakisiyle etkileyebilmesi şuan serideki en büyük feat. Kaido, BM hatta gençliğindeki WB’nin de bunu yapabileceğini düşünmüyorum.

Shanks çok abartılıyor fanları tarafından ama Oda’nın en favori karakteri. Shanks, Teach gibi karakterler seri sonunda Kaido’dan güçlü gösterilecektir. Her seride powercreep denen şey var. Denizcilerden Akainu’nun da daha güçlü gösterileceğini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık