Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Edward Newgate

Kaido Vs WB

• Kullanılan toplam oy
    377
Şimdi yaşını belli ediyor olabilirsin bunda bir suçlama yok, üste çıkmaya çalışmak senin yorumun bunu derken belki sen üste çıkmaya çalışıyorsun. Burda kimle nasıl tartıştığın beni alakadar etmiyor. Fanboyluk yapıyor demek suçlamak anlamına gelmiyor. Eleştirmek her işin doğasında var ve olmalı. Kendi yaşıtlarımı bulmaya çalışmak gibi bir derdim yok. Yine bir yorum daha :D. Üslupta tuhaflık varsa ve kendine davranılmasını istediğin gibi davranıyorsan senin açından da yazdıklarımda sıkıntı olmamalı. Bu da benim yorumum.

"Sadece şişirilmiş bir tanıtım boş hype hiçbir şey delemiyordu bir üzerinde Johhny, Yosaku'nun çiziği yok" eee o ne demek ya, karakterin özellikleriyle ne alakası var, adamın yazdığı senaryoyla, kompozisyonla, karakter analiziyle gücünün ne olduğu gerçeğiyle ne alakası var. Şişirmek kelimesi senin kendi yorumun. Ben sana özellik kıyaslayarak düşüncelerini paylaşabilirsin dediğimde kasettiğim bu değildi. Güç kıyaslaması meyve kıyaslaması,haki,dayanıklılık,karakteri ve karakterin geçmişten günümüze nası güçlendiği, one piece evrenindeki yeri ve ileride neler yaşanacağı gibi özelliklerdi. Burda ikna yada telkinden ziyade karşılaştırmak ve mukayese etmekten bahsediyorum. Çünkü tartışma bu özellikler üzerinden yürürse daha anlamlı olurdu. Benimle tartışmak isteyip istememeni umursayamadım. O sebepten bakış açında nesnelliğe,üslupta empatiye davet ediyor ve iyi forumlar diliyorum..
Yav o anlatımdan gitmişsin biraz o yüzden boşa şişirme dedim. Şimdi öyle bir yazmışsın ki One Piece okumadığıma ikna edeceksin beni :) ahaha.. kaç tane karakteri feat bazlı ele alabilirsin One Piece'in böyle bir seri mi olduğunu sanıyorsun ? Bir kere Kata'nın özellikleri Marco'dan falan güçlü görünüyor ama aralarında bir klasman farkı yok. Marco'nun über seviyede olduğu tek alan savunma..

Kaido'nun silahlanması mı daha iyi Beyazsakalın mı ? Net bir cevap verebilir misin ? Hayır. Kaido'nun görüş hakisi mi daha iyi Beyazsakalın mı ? Net bir cevap verebilir misin ? Yine hayır.
Peki tek, tek saldırı etkisi üzerinden gidebilir misin yine cık.. eeee ne oldu şimdi ? One Piece'te anlatım üzerinden de yorumlanabilecek tonla karakter var bu kadar kasmaya gerek yok. Beyazsakal konumu itibariyle, Kaido'nun üzerinde.. Yaşlı ve hasta hali dışında Kaido'nun şansı çok daha düşük. Oden, Kaido karşısında ne yapmış belli, Beyazsakalın, denk kapıştığı Roger, Oden'e ne yapmış belli.

Roger, Beyazsakal, diğer İmparatorlar ve Korsanlardan üstte resmedildiği gibi.. Garp'ta diğer amirallerden üste resmedildi. Yok bunun hakisi bundan yüksek gibi tamamen varsayımdan oluşacak yorumlara girmeye gerek yok.

Tüm İmparatorların 3 Elit komutanı bir kaç ortalama üyesi ve bir kaç çar çöpü varken. Roger ve Newgate'in Rayleigh ve Oden'i var ve bu adamlar net olarak yonko sağ kollarından lig olarak daha yüksekte bir de bunlara ek olarak Gaban, Marco gibi üst lig elemanları daha mevcut.. İkisinin ödülü 5 Milyarken, İmparatorlar 4 milyar bandında..

Hani bunlar çok bariz ve sürekli yazılıp çizilen şeyler olduğu için aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Ben detaylı açıklamadan fikrimi yazarsam bu beni fanboy yapmaz, istediğin insana da bu tür etiketler yapamazsın. Ben sinir oldum ki üslubumu bozdum.. ha doğruluğu yanlışlığı tartışılır.. ama ortada durup dururken çirkeflik yapan taraf gibi göstermeye çalışma beni.. herkesin alındığı, gücendiği şey farklıdır. One Piece'te hiçbir karaktere bağlı değilim. Her karakterler tşk geçiyorum umrumda değil aşırı yorumlar olmadığı sürece isteyen istediğini yazsın karakterlere sonuç olarak birer çizim bunlar...

Yav o anlatımdan gitmişsin biraz o yüzden boşa şişirme dedim. Şimdi öyle bir yazmışsın ki One Piece okumadığıma ikna edeceksin beni :) ahaha.. kaç tane karakteri feat bazlı ele alabilirsin One Piece'in böyle bir seri mi olduğunu sanıyorsun ? Bir kere Kata'nın özellikleri Marco'dan falan güçlü görünüyor ama aralarında bir klasman farkı yok. Marco'nun über seviyede olduğu tek alan savunma..

Kaido'nun silahlanması mı daha iyi Beyazsakalın mı ? Net bir cevap verebilir misin ? Hayır. Kaido'nun görüş hakisi mi daha iyi Beyazsakalın mı ? Net bir cevap verebilir misin ? Yine hayır.
Peki tek, tek saldırı etkisi üzerinden gidebilir misin yine cık.. eeee ne oldu şimdi ? One Piece'te anlatım üzerinden de yorumlanabilecek tonla karakter var bu kadar kasmaya gerek yok. Beyazsakal konumu itibariyle, Kaido'nun üzerinde.. Yaşlı ve hasta hali dışında Kaido'nun şansı çok daha düşük. Oden, Kaido karşısında ne yapmış belli, Beyazsakalın, denk kapıştığı Roger, Oden'e ne yapmış belli.

Roger, Beyazsakal, diğer İmparatorlar ve Korsanlardan üstte resmedildiği gibi.. Garp'ta diğer amirallerden üste resmedildi. Yok bunun hakisi bundan yüksek gibi tamamen varsayımdan oluşacak yorumlara girmeye gerek yok.

Tüm İmparatorların 3 Elit komutanı bir kaç ortalama üyesi ve bir kaç çar çöpü varken. Roger ve Newgate'in Rayleigh ve Oden'i var ve bu adamlar net olarak yonko sağ kollarından lig olarak daha yüksekte bir de bunlara ek olarak Gaban, Marco gibi üst lig elemanları daha mevcut.. İkisinin ödülü 5 Milyarken, İmparatorlar 4 milyar bandında..

Hani bunlar çok bariz ve sürekli yazılıp çizilen şeyler olduğu için aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Ben detaylı açıklamadan fikrimi yazarsam bu beni fanboy yapmaz, istediğin insana da bu tür etiketler yapamazsın. Ben sinir oldum ki üslubumu bozdum.. ha doğruluğu yanlışlığı tartışılır.. ama ortada durup dururken çirkeflik yapan taraf gibi göstermeye çalışma beni.. herkesin alındığı, gücendiği şey farklıdır. One Piece'te hiçbir karaktere bağlı değilim. Her karakterler tşk geçiyorum umrumda değil aşırı yorumlar olmadığı sürece isteyen istediğini yazsın karakterlere sonuç olarak birer çizim bunlar...
Silahlanma hakisine yorum yapamazsın ama dayanıklılık konusunda kaidonun derisinden ve meyvesinden kaynaklı olarak wbden daha dayanıklı olduğunu biliyoruz. Kaido hibrit formunda değildi ve 20 sene öncesine göre çok daha güçlü olduğunu animede dahil olmak üzere dile getirildi. Aslında dile getirmesine de gerek yoktu. Ayrıca ilerleyen dövüşte hibrit formdan da fazlasını göreceğiz diye düşünüyorum. "Oden, Kaido karşısında ne yapmış belli, Beyazsakalın, denk kapıştığı Roger, Oden'e ne yapmış belli." şu cümleyi okurken tıksırdım. Ödül mantığı dediğin şey zaten feat bazlı olan bişey. Nası öyle bir seri değil anlamadım. Ödülleri vücutlarını hakiyle kaplayıp kimdaha güçlü yellenir diye mi veriyolar. :) Hangi karakterin ne kadar fanatizmine kapıldığın yada ne kadar kapılmadığın beni alakadar etmez. Kimseyi fanboy diye etiketlemeye çalışmıyorum. Zaten olan birşey bu. Cümlemi alıntılayıp cevap yazarsan banada cevap hakkı doğar. Bu konuda naçizane yorum yapabilirim. Bana ne düşündürttüğünü yazabilirim. Tabiki tartışma etiği ve kuralları çerçevesinde.

devam etmesine bile gerek yoktu zaten kafasının yarısını aldıktan sonra kan kaybından ölücekti öyle bir ölümcül yarayla kimse yaşayamaz.
Manga da görüntü feciydi.Kafasının 3-1 i gitmişti.Animede tabii sadece bıyık gitmesi olarak gösterilmişti : ) Gövdesindeki koskoca deliği saymıyorum bile.

79 yaşında yaşlı ve haki kullanamayacak hasta haline rağmen kafasının yarısı gitmiş ve göğsünde üç tane büyük delik ve bir sürüde ufak delik varken bu adam Akainu'yu bir süre afk bırakabiliyor. Ace döven Teach'i sadece silah becerisi ile yere serebiliyor. Hatta MF gibi ufak da olsa bir adayı yıkabileceğini düşünüyor.

Kaido ölmemek hariç hiç bir konuda WB dengi bir his vermedi bana. MF hali hasta olmasın sadece yaşlı olsun ama 3 haki tipini kullanabilsin gene WhiteBeard derim Prime haline gerek yok fazla gelir zaten.

Biri kafasının yarısı uçarken gık demezken diğerini kiku ve raizo gibileri bağırtabiliyorsa .... Orada bir durmak gerek..

marineford wb ile kaido denk gibiler. iki tarafta alabilir. bana kaido daha güçlü gibi geliyor.
prime wb zaten daha güçlüdür. prime olmadığı zamanların çoğunda da wb daha güçlüdür.

Ee hala iki karakteri karşılaştırmak için birinin 20 yıl önceki halini kullanıyorsun... Yaptığın Ace çocukken Luffy'den güçlüydü, o zaman Doflamingo'dan da güçlüdürle aynı şey.

Prime hallerinde öyleydi. Tanıtım vesaire olarak Kaido'nun hiçbir eksiği de yok MF WB'den.

Konuda MF hali diyor. Ayrıca 2 karakteri karşılaştırıyoruz, tayfaları değil. Rayleigh Oden olmamış örnek olarak. Ödül konusuna gelirsek korsanlık yaptıkları süreye bakmak yeterli. WB 5 milyar ile ölmüşken, Kaido 4,6 milyar. Ki Kaido miço iken WB tayfanın önde gelen üyelerindendi.

WB demek absürt değil bence de aynı ligin adamları ama bence sonuç belli.
(Prime WB olsa düşünmezdim bile.)

Ee hala iki karakteri karşılaştırmak için birinin 20 yıl önceki halini kullanıyorsun... Yaptığın Ace çocukken Luffy'den güçlüydü, o zaman Doflamingo'dan da güçlüdürle aynı şey.

Prime hallerinde öyleydi. Tanıtım vesaire olarak Kaido'nun hiçbir eksiği de yok MF WB'den.

Konuda MF hali diyor. Ayrıca 2 karakteri karşılaştırıyoruz, tayfaları değil. Rayleigh Oden olmamış örnek olarak. Ödül konusuna gelirsek korsanlık yaptıkları süreye bakmak yeterli. WB 5 milyar ile ölmüşken, Kaido 4,6 milyar. Ki Kaido miço iken WB tayfanın önde gelen üyelerindendi.

WB demek absürt değil bence de aynı ligin adamları ama bence sonuç belli.
(Prime WB olsa düşünmezdim bile.)
Dostum tartışmanın nedenine bakmadan konuşmaya atlama bence konunun mf wb olduğunu biliyorum benim yanıt verdiğim adam Wb'nin genç halinden Kaido'nun eksiği yok diyen biriydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık