Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Edward Newgate

Kaido Vs WB

• Kullanılan toplam oy
    377
Orta yolu bulamayacağız gibi Datte. Kaido çok zorlanır demek genç WB'ye karşı ezilir demek gibi bir şey oluyor. Her türlü güçte uzman olan bir adama bu yorumu yapamam.
Zirve haline ezilmez de ölümüne zorlayamaz da. Yaşlı halini ise çok zorlanarak yenebilir keza yaşlılık değil hastalık buradaki problem.

Kaidonun zirve bir karakter olduğundan kendisini teke tekte yenecek kişinin joy boy olacağını düşündüğünü Oda belirtti. Kaidonun ortaya çıkardığı güç konusunda beklentilerin üstüne çıktığını hatta baydığını kabul ediyorum. Yine Roger ve WB kendi dönemlerin zirve karakterler olduklarını detaylı olmayan flashbacklerle Odanın geçiştirdiğini gördük. Kaidonun yaşayan herşeyi üstünde bir yaratık olduğunu anlatırken bunu bir günde almadığını karakterin flashbacklerinde detaya girince göreceğimizi düşünüyorum. Marineford Wb istediğimiz haliyle haki şelaleleri dahi kullansa gücünü daha erken tüketecekti. Wbnin Akainuyu o kadar darbeye yaralanmaya rağmen hızlı bir şekilde aradan çıkardığını gördüğümüzü düşünüyorum ve aynı klasmanda olmadıklarını zaten hissettirdi Oda. Kaidonun ırk üstünlüğünden kaynaklı(oni oluşundan ve enteresan bi melez) seride gördüğümüz en güçlü haki kullanıcısıyla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum. Oda bu karaktere güçlü bir antik zoan meyvesi yedirirken haki konusunda da overpowered yapmış. Şuanda bunun aynısını yaptığı bir başka karaktere(luffye) yeniltiyor. Bunu böyle yapması gerektiğini düşündüğü için yapıyor. Wb nin haki konusunda kendi meyveli saldırılarına da haoshoku ekleyen Kaido kadar efektif olmadığını ve detaylı işlenmediğini biliyoruz. Marineford Wbnin değil Kaido, Shanks, Big Mom, Yami meyvesinde ustalaşmış BB hatta Mihawk'u dahi yenemeyeceğini düşünüyorum.

Prime Wbnin Roger la kapışabildiği için geleceği gördüğünü varsaydığımızda Kaido ile kapışabileceğini biliyoruz. İleri gözlem hakisinin ne kadar büyük bir handikap olduğunu tartışmanın manasız olduğu kanaatindeyim. Prime Wb haki gücü anlamında ırk bazında nicelikten Kaido karşısında geriye düşerken, meyve bazında öne çıkıyor. Oda ise Kaidoya denizlere hükmetmek için güçlü şeytan meyvesi olmasının yetersiz olduğunu şeytan meyvesi yemeyen rogerın haki ile üstün geldiğini söylüyor. Yani bu ne demek dostlar ? Wb kendi saldırısına(kılıç saldırısına-depremli kesiş değil) haoshoku ekleyebilecek seviyede ve deprem meyvesi olmasına rağmen Roger, hakisiyle üstün gelebiliyor yada denk düşüyor. Yani bu noktada Kaido'da bulunan haki gücünün Roger kadar olduğunu hatta bence daha fazla olduğunu(Oni/fakat enteresan bir melez yada tür) bana düşündürtüyor. Gördüğümüz yüksek haki miktarı, yüksek fiziksel güç ve ileri haki kulanma seviyesindeki Kaido, Prime Wb karşısında deprem meyvesi handikapını ekarte edecektir. Ejder meyvesi yiyen kaido melez modunda meyvesinden aldığı güçle üstün gelecektir diye düşünüyorum. Dolayısıyla Prime Kaido vs Prime Wb muazzam bir kapışma olurdu. En güçlü yaratığın mı en güçlü adamın mı yeneceğini görürdük. Oda şimdiye kadar yaptığı, karakterlerin söylediği,söylettirdiği tüm liriklerde Kaidonun en güçlü olduğunu belirtti. Dolayısıyla Prime Wb ve Roger karşısında Kaidonun 1 adım daha önde olduğunu düşünüyorum. Hatta düşünmekten biraz daha hallicesi diyebilirim.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık