Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido Arıkovanından çıkabilir miydi? (Biraz farklı)

Kaido burada nasıl bir performans gösterir?

• Kaido, gemisi Jack'i alıp gidene kadar rakiplerini oyalar ancak mağlup olur.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    45
Dof bekar ve yakışıklı bir abimizdi. Charlotte Smoothieyi tavlayıp onunla evlenip Big Moma damat olsaydı+ biraz da tayfasına yeni isimler alsaydı alırlardı Kaidoyu. Tam Big Momun aradığı ideal damat.

Cross Guild ile Karasakal korsanlarını mı karşılaştırıyoruz Kuzan olmadan?
Kuma'dan çok fazla bir şey görmedik ama bana göre kendisi baya yakındır. Sağ kollardan, Yamato'dan vesaire çok daha güçlü olduğunu varsaydım ve yanlarına ekstra olarak Jinbei'yi ekledim. Hem sayı olarak Garp'ın karşısındakilerden fazlalar hem de Jinbei gibi aşırı güçlü bir tanka sahipler, üstüne dövüş Arıkovanında geçtiğinden deniz suyuna erişimi de oldukça kolay.

Ayrıca etrafta sayısız Cross Guild üyesi var. Moria müttefiklerinin ve zindanlardaki mahkumların gölgelerini alarak ağır topları güçlendirebilir.
Moria'yı Avalo Pizzaro'nun konumuna koymaya çalıştım bir nevi. Doğrudan dövüşe etki etmektense destek verecek şekilde.
İlla bütün bu Kaido'nun karşısındaki korsanların ona saldırması gerekmiyor. Savaşlordlarının çok fazla stratejik yetenekleri var.
Bence benzer ve dengeli bir karşılaşma oldu.

Shichibukailer birlik olsa en güçlü korsan tayfası olurlar. Net bir yonkou tayfası zaten. Boa ve dofta kral haki var. Mihawk liderliğinde içinden geçerler kaidonun. Zoronun yara bıraktığı adama mihawk ne yapar.

Shichibukailer birlik olsa en güçlü korsan tayfası olurlar. Net bir yonkou tayfası zaten. Boa ve dofta kral haki var. Mihawk liderliğinde içinden geçerler kaidonun. Zoronun yara bıraktığı adama mihawk ne yapar.
En fazla yara bırakır o da. Zoronun bıraktığı yaraya jilet yarası gibi tepki verdi adam.:D

Açıkçası bir yonkonun karşısına çıkabilecek kimse yok adada. Ben jinbe üzerinden düşündüm. Aralarından sıyrılabilecek bir tek olurdu ama yetmez. Moria daha önce tokadı yemişti, dof adamdan ölesiye korkmasa kafayı yemezdi, mihawkın olmaması güzel. Adamı hiç görmediğimiz için ne yapar ne eder bilemiyoruz. Ateş kesebiliyor mu kendini kurtarmak için? Odenin kılıcı dışında hasar almıyor gibi. Şiçiler astlara oynar azıcık yorulurlar sonra hep beraber kaidoya. Kaido jacki kurtardıktan ejder formunda her şekilde rahat alır. Canı aksiyon isterse savaşır az orta hasarla adayı düzler.

Moria her birine 100'er tane gölge verse Kaido falan kalmaz.
Herkes o kadar gölgeyi kaldıramaz. Bizim oğlan meyvesi sonradan tanrı çıktığı için kaldırdı bence. Plot falan diye değil (şimdi bakınca). Sırf luffy kadar güçlüler diye diğerleri o kadar gölgeyi kaldıramaz bence.

Mihawk reisten bahsedenleriniz olmuş ama vs içeriğindeki karakterlere bakınca Mihawk'ı göremiyorum. En güçlü shichibukai olarak Mihawk'ı görüyorum ve olmaması büyük eksi diye düşünüyorum.

İçeriğe gelecek olursak; karakterler bize ilk gösterildikleri hallerinde değiller. Crocodile karakteri Luffy'nin base heline yenildi ve Dofflamingo ise G4 Luffy'e kaybetti. Kaido ise luffy'nin G4 haline tek attı. Kaido eğer Boa Hancock taraından etkilenmez ve taşa dönüşmez ise tek başına hepsini döver diye düşünüyorum ki SuperNova karakterler yanında ittifak olarak duruyor.

Shichibukai sistemi OP evreni özelinde çok güzel kurgulanmış ancak OP'deki güç sistemi bok gibi olduğu için hangi karakter hangi seviyede anlayamıyorum. Luffy'den dayak yiyen Crocodile ile Marineford'daki Crocodile aynı seviyede değil diye düşünüyorum. OP'de üç güç sistemi denge halinde diyorlar ama aynı fikirde değilim. Şahsi fikrim; Denizciler > Herhangi Bir Yonkou > 7 Shichibukai'nin toplamı olarak düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık