Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido Arıkovanından çıkabilir miydi? (Biraz farklı)

Kaido burada nasıl bir performans gösterir?

• Kaido, gemisi Jack'i alıp gidene kadar rakiplerini oyalar ancak mağlup olur.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    45
Esenlikler herkese

Tartışma konusu çok basit. Kaido Garp'ın durumunda olsaydı Arıkovanından çıkabilir miydi, ancak bazı kısımları değiştirmek zorunda kaldım. Bunun en büyük sebebi karasakal korsanlarının güç seviyesi hakkında net bir yorum yapamamamız. Bu Garp ile dövüşmüş arkadaşların gördüğümüz başka bir dövüşü olmadığından yerlerine az çok neler yapıp yapamayacağını bildiğimiz, ve bence aşağı yukarı kendilerine yakın seviyedeki kişileri koymaya karar verdim.

Ufak bir hatırlatma adına Garp'ın yanındaki ve karşısındaki büyük isimleri derledim.
Kuzan
Vasco Shot
Avalo Pizzaro
Sanjuan Wolf
Shiryu
+ bir ada dolusu isimsiz karasakal korsanı
Garp
Prince Grus
Kujaku
Helmeppo
Hibari
+ bacağında ağırlıklı ve uzun zamandır hapis hayatı süren Koby

Arıkovanını baskınını hatırladıysak bizim asıl tartışacağımız senaryoya gelebiliriz.
Senaryo

Cross Guild canavar korsanlarından Jack'in gemisini batırır ve kendisini Arıkovanı adasında esir alır. Bunu duyan Kaido deliye döner ve bulduğu ilk gemiye atlayarak Arıkovanına yol alır. Adaya vardığında Jack'in bir şekilde hapishaneden kaçtığını ancak yorgun ve bacağından demir bir ağırlıkla bağlı olduğunu görür.

O sırada adada Kuma, Boa Hancock, Crocodile, Gecko Moria, Doflamingo, Jinbei ve bir ada dolusu isimsiz CrossGuild üyesi vardır.
Kaido'nun yanında ise Apoo, Basil Hawkins, Batman, Alpacaman, Holdem ve yaklaşık 30 isimsiz ve herhangi bir meyvesi olmayan canavar korsanı bulunuyordur.

Kurallar
  • Kaido ejderhaya dönüşüp Jack'i alıp gidemez. Garp'ın senaryosunu revize ediyorsak bunu eklemem gerekiyor.
  • Kaido adanın tepesine bulut gücü ile başka bir ada parçası bırakamaz çünkü Jack'i kurtarmaya gidiyor.
  • Jack güçten düşmüş bir halde. Kendini isimsiz korsanlara karşı az çok savunabilecek kuvvette ancak sağlam adamlara karşı 2 3 hamlede yere yatar. Koby tek bir büyük saldırı yapıp iflas olmuştu, ona yakın olması adına bu şekilde.
  • Kaido'nun yanına verdiğim Apoo ve Hawkins gibi adamlar Garp'ın yanındakilerden daha kuvvetli geldi bana. Çok sonucu etkileyecek karakterler değiller ama Garp'ın yanındakilerin aksine dövüşe gireceklerinden karşıya beş değil altı adam ekledim, ekstra Jinbei olacak şekilde.
  • Kuma Shabondy'de hasır şapkaları kurtardığı halinde yani anıları tamamen gitmiş değil, yarı robotik.
  • Kalan karakterler mangada en son ne zaman göründülerse o anki seviyelerinde katılacaklar.
  • Anket için iki oy hakkı ekledim. Baştaki 4 cevaptan birine ve bonuslardan birine oy atmanızı rica ediyorum.

Wano ve Tümkek bizlere Dofi'nin boşuna korktuğunu gösterdi. Yonkoular tamamıyla kurdukları imparatorluk nedeniyle yonkoular. Linlin'in bölgesinden ana karakter dışında kimse canlı çıkamazdı. Wano'dan da öyle. Bu adamlar elbette akıl almaz güçlülere sahipler ama Dofi'nin düşük zorlukta tokatladığı Trafalgar ile yaralı çocuk bir olup Linlin'i alabildi. Kaidou'nun inmesi daha zor oldu ama acemi olmayan bir Lufi Joyboy'a bile gerek duymazdı.

Netice olarak Kaidou'yu birkaç tane lord indirebilir. Diğer adamlara da diğerleri yeter de artar.

Ama tabi Batman ön hazırlık yapmış ise senaryo komple değişir :)

Cross Guild ile Karasakal korsanlarını mı karşılaştırıyoruz Kuzan olmadan? Soruyorum çünkü Kuzan olursa alttakilerin şansı bile olmaz yani Garp yerine şuan daha güçlü olan Kaido'yu koyuyorsun ama rakipleri küçültüyorsun,Doflamingo var biraz dayanabilecek o da yüksek ihtimal savaştan kaçar ölmemek için.Cross Guild'i eşit veya yüksek yapmak için Mihawk kesinlikle şart.Gelgelelim Mihawk'ı eklesen bile Kaido'nun yanında Hawkins ve Apoo gibi yardımcıları varsa bir şekilde Kaido yener gibi.Mihawk'ın yeteneğine şüphe yok ama Oden'den çok da fazla üstte olduğunu düşünmeye gerek yok,sonuç olarak Kaido ezici olmasa da yener geçer.

Kaidoyu hafife alıyorsunuz. Kaido ve yanındaki 3 lü alayını çizik bile almadan yener çünkü onların rakibi Main Karakterler değil

Kaidoyu alabilecek tek Lord Mihawk. Onunla yapacağı vs geri kalan mücadeleyi belirler. Mihawk bir açık bulup hızıyla alabilir alırsa yoksa işi zor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık