Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Jujutsu Kaisen

Ya şöyle anlatayım; mesela Narutodaki "akatsuki" ya da "kök" gibi unsurlar seriye çok büyük anlam kattı. İlla böyle doğrudan soysuzlar çetesindeki mevzu gibi fare-insan kavgası olacaksa bari araya böyle oluşumlar eklesinler. Mesela bazı ihtirasları yüzünden lanetleri kullanan ama kendine göre farklı amaçları olan daha çok adam konulabilir. Belki vardır da ben daha 21-22 bölüm mü ne izledim. Sadece bu yanının eksik kaldığını hissediyorum.

Bu Gojo Satoru bu arada hikayede bir tepede durup bekleyen güç mü yoksa hikaye ilerledikçe o da gelişiyor yeri gelip zorlanıyor gibi şeyler var mı?
Büyük ihtimalle Naruto'nun yarısı kadar manga bölümü çıkarmadan bitirir bu adam hikayesini. Evreninden beklentin buna göre olsun.

Ya şöyle anlatayım; mesela Narutodaki "akatsuki" ya da "kök" gibi unsurlar seriye çok büyük anlam kattı. İlla böyle doğrudan soysuzlar çetesindeki mevzu gibi fare-insan kavgası olacaksa bari araya böyle oluşumlar eklesinler. Mesela bazı ihtirasları yüzünden lanetleri kullanan ama kendine göre farklı amaçları olan daha çok adam konulabilir. Belki vardır da ben daha 21-22 bölüm mü ne izledim. Sadece bu yanının eksik kaldığını hissediyorum.

Bu Gojo Satoru bu arada hikayede bir tepede durup bekleyen güç mü yoksa hikaye ilerledikçe o da gelişiyor yeri gelip zorlanıyor gibi şeyler var mı?
Datte’nin dediğini ben de diyecektim unutmuşum, 2024’ün başı-ortası gibi seri büyük ihtimalle finali çakacak. Şu an 17 bölüme ulaşan 50 küsürat bölüme kadar sürecek bir arc başladı. Bu arctan sonra bir tane daha büyük bir arc sunup climaxı çakacak. 300’e dayanır yani, gerçi evrenini anlatması için gayet yeterli.

Datte’nin dediğini ben de diyecektim unutmuşum, 2024’ün başı-ortası gibi seri büyük ihtimalle finali çakacak. Şu an 17 bölüme ulaşan 50 küsürat bölüme kadar sürecek bir arc başladı. Bu arctan sonra bir tane daha büyük bir arc sunup climaxı çakacak. 300’e dayanır yani, gerçi evrenini anlatması için gayet yeterli.
Evrenini yemişim bana 200 bölüm Mei çizse de okurum.

Seri bitsin de ne zaman biterse bitsin en sevdiğim iki serinin (HxH ve Berserk'ın) finalini göremedim bu bari final yapsın.

Güncele geldim. Hakikaten güzel seri. Biyolojik olarak tiktok nesline mensup olup kafa olarak bambaşka bir yerde olan sakatat gibi çöpetsu nesline ait saymamak lazım bunu. Çöpetsunun 10/6'yı zor göreceği yerde 10/8'i var helalinden.

Mangakası Naruto + Bleach + HxH fanı. Çok net. Seriyle ilgili yapılabilecek en büyük övgü HxH'nin kendine has atmosferini andırıyor oluşudur. Ama tabi çok da coşmaya gerek yok haftalık ilgiyle takip edeceğim yarıda kalsa kafaya takacağım bir eser değil. Tam tadında çerezlik. 300'ü görmeden biter herhalde bittikten sonra başlarsa insanlar tam tadına varırlar.

Mei Mei gücü, seksliği, saykoluğu ve saç şekliyle beni feci yükseltiyor. Yanındayız canısı.
Sende böyle diyorsan,bir bakayım bende.

Gerçekten inanılmaz bir bölümdü. Seri lanetler üzerine kuruldu ve başından beri lanetler mide bulandırıcı, çirkin tasvirlere sahipti. Araya Higurama vs Itadori, Fushiguro vs Reggie gibi olaylar girdiğinden serinin o karanlık, rahatsız edici atmosferini unutmuştum. Bu bölümdeki lanetlerin çizimi ve Yuta'nın böceği yenme şekli Jujutsu Kaisen'i anlatmaya yeter gibi.

Yuta böyle olursa kalan 2sini yendikten sonra Kenjaku'yu yenemez. Maki gelse de 2v1 atsalar çok güzel olur.

Son düzenleme:
Bu bölümle beraber tekrardan bahsi geçen Tersinim’i tekrar sizin için özetliyeyim.

Tersinim, lanetli enerjinin negatif etkisini pozitife çeviren bir tür teknik. Lanetli enerjinin temelinde negatiflik yattığı için bu teknik, iki negatif kaynaklı lanetli enerjiyi birbiri ile çarparak pozitife dönüştürür, bu sayede yıkıcı olan özelliğini iyileştirme gibi üstün bir özelliğe çevirirsiniz. Ayrıca Tersinim, iyileştirme etkisinin yanında lanetli ruhlara karşı da güçlüdür. Pozitif enerjiyi lanetli ruha geçirirseniz, bu onun için aşırı büyük bir dezavantaja dönüşür çünkü doğasına aykırı bir şey yapmış olursunuz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık