Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Jujutsu Kaisen

Söz konusu Gege'yse dövüşün sonucunu manganın finalinde ancak tam olarak karar verebiliriz. Yani geçen bölümlerde ölen karakterlerin arasına koyulmuş Kugisaki bir anda karşımıza çıkıyor. Bu konuda Gege'nin tutarlılık beklentisi yok. Yeri geldiğin iyi taktik. Ancak çok fazla ve akılsızca kullanıldığında okuyucuya yanlış etki verebilir.

Bunun dışında Gege, Sukuna karakterine çok odaklandı. Gege için; "Evet, Sukuna çok güçlü. Gojo'da çok güçlü. Ancak Sukuna gücünü ispatlaması için; Gojo'yu öldürmeli. Geriye kalanlar Sukuna ile yaşam mücadelesi versin" Sonraları da Gege sırf Sukuna'yı daha da güçlü göstermek için Gojo, daha güçlü diye info veriyor. Doğru bir bakış açısı da. Sen bu konuda tutarlı birisi değilsin. Farklı bir kurgu seçimi de olabilir. Gojo'nun ölmeden aradan çıkan bir versiyonu veya Finale kadar var olması gibi seçenekler de olabilir. Ancak yine de önemli eksikleri unutuyoruz. Bunlardan biri de; seride Sukuna, Uraume ve Kenjaku dışında rival olmaması. Bakın adam akıllı rival olmaması demiyorum. Direkt bu üçü dışında rival yok. Biri Hakari'yle uğraşıyor ama hiç işlenmedi, biri zaten öldü. Bir diğeri de tüm ahaliyle kapışıyor. Zaten Gege'nin en büyük sıkıntısı da bu. Sukuna'yı güçlü olduğunu kanıtlamak için tüm sahirlerle dövüştürüp; dövüşü olabildiğince uzatmak. Adam takılı kaldı Sukuna'ya. Ben Sukuna'yı severim. Benim için sağlam kötü karakterlerin arasına rahatlıkla girer. Tüm bu hatalara rağmen. Ancak bu durum Sukuna'ya çok zarar veriyor. Daha da derinleştirebilirdi. Ancak Gege karakterin gücüne odaklandı. Bu da Gege'nin en büyük hatası.

Şahsen Yuji ve Choso'nun ebeveyni olan; bildiğimiz ismi Kenjaku'yla karşılaşmasını isterdim. Eminim herkes bu buluşmayı çok istiyordu. En önemli andı ana karakterimiz için. Yuji ve Choso kişilik olarak hem gelişmesi hem de buradan gerçek bir abi kardeşliğe evrilebilirdi. Bu sadece koyabileceğimiz bir örnek. Çokça eklenebilecek şeyler vardır.

Sonra geçmişten getirilen çok güçlü kişiler vardı. Rival eksikliği direktmen orada kapanıyordu. Kashimo, Yorozu gibi isimleri getirmişsin. Hani bir çok isim getirerek karakterleri eşleştirebilirdin. Hepsi Sukuna'ya harcandı. Bu akıl karı değil. Yazdıkça sinirlerim depreştirdi. Eleştirilecek çok yönü var. Olay Gojo'nun ölmesi değil ki. Bu çok sığ bir bakış açısı bana göre. Asıl eksiklik seçtiği olay örgüleri ya yarım kalıyor ya da sonuçlandığı kısım tatmin etmiyor. Eğer Gege "hadi arkadaşlar son 5 bölüm sonra seriyi bitiriyoruz" demese bir ümit yine önemli kısımları sonuca bağlar tatmin oluruz kalkarız derdim. Önceki hatalı kurgu seçimlerine rağmen. Ancak... Anlam veremedim. Sadece güzel evreni ve karakterleriyle hatırlayacağım bir seri ama bir o kadar üzen bir seri olarak aklımda kalması beni üzüyor.

Bu Yuji'nin parmakları aylardır süren tüm dövüşlerde tam değil miydi? Pençeydi o parmakları eksikti aslında gibi bir açıklaması mı var? Bir yeri kaçırdım sanırım.

Villain'in kazandığı bir final beklerdim bu denyodan bahsedilen lanetlerin çağına dair time skipli bir de seri patlatır diye düşünmüştüm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık