Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Jujutsu Kaisen

Olay, bir tane de sen vur yeğenim diyen dayıların hikayesine döndü. Belli ki bölümün sonunda kullanılan mor teknik dövüşün belirleyicisi olacak. Bakalım nasıl ilerleyecek. Eleştirmek için hala erken olduğunu düşünüyorum. Ancak Gege Akutami, normal bir hikaye örgüsünün çok dışında bir kurgu işliyor. Daha çok ben istedim oldu, diyor. Zaten olması gereken de bu. Ama yeri gelir kurgu tekrarı yaparak çok önemli şeyleri kaçırdı. İşlenmesi gereken konuları eksik bıraktı. Bu da onun akıcılık gerektiren kahramanın düşmanıyla hesaplaşma kurgusunu pek iyi işlemediğini gösteriyor. Önceden bunları çok iyi yapıyordu. O zaman kasten mi yapıyor ? Tabii sıcak sıcağına okumadığım için ilerde tekrardan fikrim değişebilir. Ayrıca dövüş de sonuçlanmadı hala.

Ama şu aklımı sürekli kurcalıyor ve rahatsız ediyor. Gege, Yuta'yı seviyor diye; benimsediğimiz İtadori karakterini en güçlü anında hünkürülmüş, sümüklü mendil misali saf dışı bıraktı. Sonra bir bakmışız aslında Sukuna gücünden hiçbir şey eksilmemiş gibi. Bunu bariz görüyoruz. Yuta yine yeniliyordu; eğer İnumaki'nin ses kaydı olmasaydı. O zaman İtadori'nin art ardına vurduğu black flash'ler ve Sukuna'nın geri iyileşememesi koca bir hiç miydi ? Bundan önce de benzer eleştiriler vardı. Ancak öncekiler sağlıklı bir kurguya aitti. Bunda ise sağlıklı bir kurgu yok. Bu yaptığım beklenti değil. Çünkü eninde sonunda bitmiş bir hikaye okuyacağız. Ancak Gege kasten kurguyu yok ediyor. Okuyucuyla ve yarattığı karakterlerle hesaplaşıyor gibi. Bunu bir çocuk yapar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık