Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Jujutsu Kaisen (Anime)

animeyi şimdi bitirdim topluca. Anime/manga repertuarım çok geniş değil ama ben mahito gibi saf kötü görmedim. Güzel bir karakter olmuş.

Spoiler olmasın ikinci sezonu izliyorum ama ilk sezondan hatırlayamadım şu robot yapıp 2 vs 1 atan elemanın ilk sezondaki olayı neydi hatırlayamadım var mıydı ilk sezon ? İ

İkinci sezonu izledim fena değildi.Sukuna kısımları iyiydi özellikle.Serinin farklı bir yaklaşımı var her shonenden birşeyleri güzel entegre etmiş ama önemli sorunları da var.O shonenlerdeki açık seçik güç dengesi,güç unsurları,kurgu öğeleri gibi bileşenler bu seride karman çorman.Kim ne amaçlıyor evrende ne konumda belli değil kurguda yada anime tam aktaramıyor.Yetenekler örneğin naruto bleach hunter gibi çakra nen vs belli bir sistem üzerinden basit ve akılda kalıcı biçimde anlatılmış değil.Herkesin bir yeteneği var ama altyapısını açıklamaya çok kasmamış gibi.Bunlar dışında serinin korku öğeleri ve gerçek dünya tasviri başarılı.Bleachi şu iki konuda geçmiş hollowlar belki daha yaratıcıydı ama böyle kan gövdeyi götürür şekilde ölmüyorlardı korku unsuru anlamında.Şehir dizaynları da ikinci sezonda iyiydi Abd dahil bütün dünyanın olağan tepkisi anlatıldı.Bu konuda bleachin aksine olayların tüm japonyaya sirayet ettiğini hissediyorsunuz.Bu ikisi olumlu yanı ama belki de sadece seinen tarzına çok daha fazla kaydığı içindir.Eski shonenlerde bu kadar kan gösterimine animelerde izin verilmiyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık