Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Jujutsu Kaisen (Anime)

Bu aralar, okuyucu ve izleyici sayısı arttığı için manga konusunun bir ayrıma gidilmesinin gerektiğini düşünerek bu konuyu açtım

Genel Bilgiler

İngilizce: Jujutsu Kaisen
Japonca: 呪術廻戦
Stüdyo: Mappa
Bölüm Süresi: 23-24 dakika

İçerik:

Bir çocuk… “doğru ölüm” için savaşır.rnrnZorluklar, pişmanlık, utanç… İnsanların hissettiği olumsuz duygular günlük hayatımızda gizlenen lanetlere dönüşür. Lanetler tüm dünyaya yayılır; insanları korkunç bir talihsizliğe, hatta ölüme götürebilir. Dahası, lanetler yalnızca başka bir lanetle defedilebilir.rnrnItadori Yuji sıradan bir lise hayatı yaşamakla birlikte çok büyük bir fiziksel güce sahiptir. Bir gün, lanetlerce saldırıya uğrayan bir arkadaşını kurtarmak için İki Yüzlü Hayalet’in parmağını yer ve laneti kendi ruhuna alır. Artık İki Yüzlü Hayalet ile aynı bedeni paylaşmaktadır. Büyücülerin en güçlüsü olan Gojo Satoru’nun yönlendirmesiyle, lanetlerle savaşan bir organizasyon olan Tokyo Büyükşehir Teknik Büyücülük Lisesi’ne kabul edilir. Böylece, bir laneti def etmek için lanete dönüşen çocuğun kahramanlık masalı; asla geri dönemeyeceği hayatı başlar.

*Bilgiler Türkanimeden alınmıştır

Yorumum:

Açılış ve Kapanış şarkıları güzel hazırlanmış. Ben beğenmesem dahi uyumlu olmuş serinin atmosferiyle. Seriye gelirsek ise, klasik shounen olarak adlandırabileceğimiz bir seri. Pekte öyle mükemmel bir şey yok ama gayet zevkli. Karakterler, kendini baya bir sevdirebiliyor :S Sevmediğim bir karakter yok. Seriyle alakalı bana göre tek sorum sadece teknikleri anlamak biraz zor, bunun için biraz daha açıklamalar yapılabilirdi.

Son düzenleme:
Eline sağlık hocam. Sana zahmet parantez içine Anime yazsan iyi olur bence. Diğer konuyu girince gazete okur gibi yapıp spoiler yememeye çalışıyorum : )) Tanıtım yazmışsın zaten ama manga konusu ile karıştırıp spoiler konuşan olabilir.

Animesi için yaptığım yorumu buraya alayım.

Animesinde güncele geldim. Güzel izlenir. Anime kalitesi olarak KnY daha iyiydi. Hikaye ve Müzikler açısından da tüm sıkıştırlmışlığına rağmen ToG çok daha iyiydi.
Animenin müzik ve dram yönünden eksiği var bence. KnY'de bu yönden klişeydi ama ilk bölümdeki klişe gelebilecek abi*kardel muhabbeti çok etkileyici gelmişti. Ya da ben o konulardan çabuk etkileniyorum bilemiyorum. JK'de ise dram pek yok olan da etkilemiyor. En azından beni etkilemedi. Hikayeye o yönüyla bakmadan izliyorsun. Hikayede ekstrem bir yön de yok zaten. Ama kardeş okul müsabakasıyla iyice sıradanlaşacak diye korkarken bir tık daha güzelleşmeye başladı. Bu yüzden ilk bölümde edindiğim izlenimden daha iyi bir bakış açısına sahibim. Gürültücü karakterlerin sesini KnY ve BHA'daki gibi abartmamışlar. İzlerken çok fazla rahatsız etmiyor. Mangasına bitmemişse bakmam büyük ihtimalle ama fırsatım oldukça animesini takip ederim.

Cici kurt birleşimine bir de cici kuş eklenir niye düşünüyorum. Nasıl bir görüntüsü olur merak ediyorum.

Bu arada yılanı ölmemiş miydi? Onun günü nereye gitti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık