Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Jigokuraku (Anime)

Seriyi Beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    13
Genel Bilgiler

İngilizce: Hell's Paradise
Japonca: Jigokuraku
Stüdyo: Mappa
Bölüm Süreleri: 23 Dakika
Uzunluğu: 1 sezon (13 bölüm) + ?
Tür: Aksiyon, Fantezi, Macera

Özet

Iwagakure Köyü'nden kalpsiz ninja İçi Boş Gabimaru, tuzağa düşürülüp idam hücresine atılır. Öldürmekten ve ihanetten bıkan Gabimaru her ne kadar ölmeyi dilese de yaşamak için sebebi olduğundan hiçbir idam yöntemi işe yaramaz. Meşhur Cellat Asaemon, Gabimaru'nun affedilmesi karşılığında Japonya'nın güneyindeki adaya yapılacak ölümsüzlük iksiri arayışına katılmasını ister. Gabimaru cennet olduğuna inanılan bu adaya gitmek zorundadır.

(Alıntıdır)

Mangası, animesi kadar iyi değil; bu biraz üzdü. :(
Animesinde, çizimler arada bozuluyor gibi; bu bana One Piece'i hatırlattı. :D
Karakterler hakkında konuşacak olursam; Asaemon kızın aksine, Gabimaru ve diğer suçlular çok iyiler.
Gabimaru'nun kararsızlığı ve Aza Chobei'nin her duruma adapte olması, seriyi taşıyacak gibi. Ayrıca henüz görmediğim Asaemon Jikka da seriyi eğlenceli hale getirecek gibi duruyor. (Serinin Muzan'ı da ilgi çekici duruyor.)

Mangası, animesi kadar iyi değil; bu biraz üzdü. :(
Animesinde, çizimler arada bozuluyor gibi; bu bana One Piece'i hatırlattı. :D
Karakterler hakkında konuşacak olursam; Asaemon kızın aksine, Gabimaru ve diğer suçlular çok iyiler.
Gabimaru'nun kararsızlığı ve Aza Chobei'nin her duruma adapte olması, seriyi taşıyacak gibi. Ayrıca henüz görmediğim Asaemon Jikka da seriyi eğlenceli hale getirecek gibi duruyor. (Serinin Muzan'ı da ilgi çekici duruyor.)
"Mangası, animesi kadar iyi değil; bu biraz üzdü. :( " he?? Mangası daha güzeldir aslında. Hele ki animeye sansür uyguladıkları düşünülürse.

"Mangası, animesi kadar iyi değil; bu biraz üzdü. :( " he?? Mangası daha güzeldir aslında. Hele ki animeye sansür uyguladıkları düşünülürse.
Çizimleri pek hoşuma gitmiyor.
1.bölümden sonra mangasını okudum ve anlayamadığım çok sahnesi var. (henüz 11.bölümdeyim.)
Animesini izlemek zorunda kaldığım serileri, pek sevemiyorum. Bir aralar Black Clover da böyleydi, belki çizimlere alışmakla alakalıdır.

Mangasının 1. bölümünü okumuştum. İlgimi çekmişti ama ne devamın okumaya ne de animesini izlemeye fırsatım olmadı.

Son bölümde bazı sahneler çok ucuz duruyordu. Özellikle bölümün sonundaki sahne. Bu haftaki bölümü prodüksiyondan dolayı 1 hafta ertelediler. Genel olarak kalitesi kötü demiyorum ama çok daha iyi olabilirdi. Mappa belli ki fazla bütçe ayırmamış.

İlk sezon bitti. Keşke bütçesi biraz daha yüksek olsaydı. Openingdeki kalite keşke bölümlere de yansısaydı. İlk bölümü ayrı tutuyorum. İlk bölümün kalitesi iyiydi ama sonrasında o kaliteyi göremedik. Zaten sezon içinde prodüksiyon sıkıntılarından dolayı boş geçtikleri hafta oldu. Seri 2.sezon onayını aldı. Tarih verilmedi. Umarım 2.sezonda Mappa bütçeyi arttırır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık