Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Japonya'da En Çok Satan Mangalar

Roronoa Zoro

Konusu ;

Kız arkadaşıma tecavüz, seni affetmeyecem Griff

Hadi ordan :D Türk sineması daha iyidir
Ölümle doğan ve sadece öldürmeyi bilen bir çocuğun, aile şevkatini hissederek büyüdüğü bir grubu,sevdiği bir grubu,sevildiği bir grubu, ait hissettiği ve aile bildiği bir grubu, kendi amaçları için katleden, üstüne sevdiği kadına gözleri önünde tecavüz edip çıldırtan Griffith'i affetmiyor. İşlenişin mükemmelliğinden, çizimlerinden, karakterlerin derinliğinden bahsetmeye gerek dahi yok. Evet.

Roronoa Zoro

Ölümle doğan ve sadece öldürmeyi bilen bir çocuğun, aile şevkatini hissederek büyüdüğü bir grubu,sevdiği bir grubu,sevildiği bir grubu, ait hissettiği ve aile bildiği bir grubu, kendi amaçları için katleden, üstüne sevdiği kadına gözleri önünde tecavüz edip çıldırtan Griffith'i affetmiyor. İşlenişin mükemmelliğinden, çizimlerinden, karakterlerin derinliğinden bahsetmeye gerek dahi yok. Evet.
' Vegeta ' gezegeninden kurtulan tek Saiyan, Dünya ya yollanıyor. Çünkü Frieza Goku'nun babası dahil tüm saiyan ırkını yok ediyor, Vegeta ve 2 kardeşinide çırağı ( Kölesi ) olarak yanına alıyor. Goku'nun hiçbirşeyden haberi yok daha bebe. Goku zamanla büyüyor gelişiyor ve dünyalı haline geliyor. Ve sonunda ırkını yok eden adamı öğreniyor bir sürü macera oluyor ve intikamını alıyor. Dediğim gibi kurulan dostluklar, espriler ve efsanevi Süper Saiyajin dönüşümünü tek geçerim. One piece deki Gear Second , Kaioken çalmasıdır. 'Ki' de haki gibi bişeydir.

Berserk'ten çok daha iyi bir konusu var bana göre. Emraha bağlamıyorlar en azından.

Roronoa Zoro

' Vegeta ' gezegeninden kurtulan tek Saiyan, Dünya ya yollanıyor. Çünkü Frieza Goku'nun babası dahil tüm saiyan ırkını yok ediyor, Vegeta ve 2 kardeşinide çırağı ( Kölesi ) olarak yanına alıyor. Goku'nun hiçbirşeyden haberi yok daha bebe. Goku zamanla büyüyor gelişiyor ve dünyalı haline geliyor. Ve sonunda ırkını yok eden adamı öğreniyor bir sürü macera oluyor ve intikamını alıyor. Dediğim gibi kurulan dostluklar, espriler ve efsanevi Süper Saiyajin dönüşümünü tek geçerim. One piece deki Gear Second , Kaioken çalmasıdır. 'Ki' de haki gibi bişeydir.

Berserk'ten çok daha iyi bir konusu var bana göre. Emraha bağlamıyorlar en azından.
Biri Superman mi dedi?

Roronoa Zoro

:a:

Nette serilerin adının çıktığı ilk fotolar bunlar susuyorum. :artiz:
Benim ' Opera ' da öyle çıkmıyor, sende bir sorun var :good:

Demin arkadaşlara göstermiştim bu bilgiyi, burada da göstermekte yarar var.
Japan's Comic Sales Totaled 271.71 Billion Yen in 2011

2011 yılında sadece Japonya'da 3.5 milyar doları aşkın manga satışı yapılmış.

2011 Comic Book Sales Figures
Aynı yıl Amerika'da satılan çizgi romanların toplam cirosu ise yaklaşık 400 milyon dolar.

Yani mangaların çizgi romanlardan fersah fersah daha fazla ciroya ve ekonomik güce ulaştığından, gelecek yıllarda da bu farkı epey artıracağından söz etmek mümkün.

Seinen ile shounen'i karşılaştırmak ile neyi amaçlıyorsunuz anlamadım. Hele bir de geniş çaplı shounen türünün atası sayılabilecek bir seri ile.

Doraemon, Kochikame de çok satmış, onlar da uyduruk.
Doraemon Japonya'nın milli simgelerinden biridir. Bazen Disney Channel'da rast geliyorum. İçinizi ısıtabilecek hoş bir seri.
[YOUTUBE]wBozBh7BR6k[/YOUTUBE]
Kochikame ise 35 yıllık bir manga halen devam ediyor. Pek bir bilgim yok bunun dışında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık