Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Sakıncalı Düşünceler, John N. Smith'in yönettiği ve Don Simpson ile Jerry Bruckheimer'ın yapımcılığını üstlendiği 1995 yapımı bir Amerikan drama filmidir. 1989'da California, Belmont'taki Carlmont Lisesi'nde öğretmenlik pozisyonuna başlayan emekli ABD Deniz Piyadesi LouAnne Johnson'ın My Posse Don't Do Homework adlı otobiyografisine dayanmaktadır. Filmin türküsünü de koyalım

@kekomancer Beğenir bu filmi, konu güzel, çekimler amatör. :)

Punishment Park - 1971

1970 yılında ABD Başkanı Nixon, Vietnam işgali sürerken bir de Kamboçya'ya yönelik gizli bir bombardıman planını onaylar. Ancak ülkedeki savaş karşıtı gösteriler iyice yoğunlaşmıştır ve bir gösteride 4 öğrencinin öldürülmesi ile protestolar ülke genelindeki bütün üniversitelere yayılır. Ülkede olağanüstü hal ilan edilir ve eyalet yönetimlerine "iç güvenliği tehdit eden" kişileri tutuklama yetkisi verilir.

Aralarında savaş muhali, vicdani retçi, sivil haklar savunucusu ve Komünist Parti üyelerinin de bulunduğu bir grup muhalif, olağanüstü bir mahkeme tarafından yargılanarak hapis cezasına mahkum edilir. "Suçlu"lara bir de alternatif sunulur; "Ceza Parkı" adı verilen, çölün ortasındaki bir arazide 85 kilometrelik bir yolu aç ve susuz kat ederek, kendilerine önden 2 saat avans veren polislere yakalanmadan ABD bayrağına ulaşırlarsa serbest bırakılacaklardır...

Film; olağanüstü hal ilan edilmiş, yönetim ve kolluk kuvvetlerine olağanüstü yetkiler verilmiş bir polis devletinde işlerin nerelere varabileceğini gösteren bir kurmaca belgesel olarak son derece çarpıcıdır. Peter Watkins'in yönettiği Punishment Park - Ceza Parkı, birkaç festivalde gösterildikten sonra dağıtımı yasaklanmış ve bu yüzden de oldukça az insana ulaşabilmiş bir yapım.
Benim başucu listemde de yer alıyor gerçekten etkili bir film.Birde aynı yıllarda kurmaca olmayan Vietnam belgeseli var Hearts and Minds filmin adı o da çok sert bir film tavsiye ederim.

Sakıncalı Düşünceler, John N. Smith'in yönettiği ve Don Simpson ile Jerry Bruckheimer'ın yapımcılığını üstlendiği 1995 yapımı bir Amerikan drama filmidir. 1989'da California, Belmont'taki Carlmont Lisesi'nde öğretmenlik pozisyonuna başlayan emekli ABD Deniz Piyadesi LouAnne Johnson'ın My Posse Don't Do Homework adlı otobiyografisine dayanmaktadır. Filmin türküsünü de koyalım
Çok şey vadetmeyen ama özel filmlerden biri bende çok severim hatta burada önermiştim bir ara.

Benim başucu listemde de yer alıyor gerçekten etkili bir film.Birde aynı yıllarda kurmaca olmayan Vietnam belgeseli var Hearts and Minds filmin adı o da çok sert bir film tavsiye ederim.

Çok şey vadetmeyen ama özel filmlerden biri bende çok severim hatta burada önermiştim bir ara.
Geçen izlediğim 'Being Me The Head of Alfredo Garcia' bayağı iyiydi.

Tarantino'ya ilham kaynağı olduğu da çok bariz. Aynı hava var. :)

Filmde en karlı çıkan Kong oldu.
Kongun Godzillayı hollow earthe çekmeye çalıştığı kısımda yediği dayak çok komikti. :hhh: Kongunda Saitama gibi köpeği oldu artık.

Die drei Räuber (2007)

16 sene önce küçükken sinemada izlediğim Alman yapımı bir animasyon filmiydi. Şimdi nete düşünce tekrar izleyeyim dedim. Filmin çoğunu hala hatırlıyormuşum.

Neyse... Film yetimhaneye gitmek istemeyen küçük bir kızın 3 tane orman haydutunun yanında kalmasını konu alıyor. Masalsı bir havası var. Fena olmayanda bir komedisi olunca kendini izletiyor. Gerçi bir sahnesinde feci derece belden aşağı bir espri var ama spoiler vermeyelim. İzlenir işte. 1 saatlik falan süresi var.

Dune Part 2'yi izledim.

çocuk galaxy brain modunu açtı ama kızdan hala trip yedi en sonunda, açıklasa evladım kıza ''aşkım vallahi billahi tek çıkar yol bu,canımın içi ben istemez miyim başka türlü olsun'' diye, ver çoşkuyu sonra. inşallah aşk üçgeni tripleri yaşatmazlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık