Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Yönetmenin tarzını beğendim Vice filminde de Bale ve Amy Adams oynuyormuş sevdiğim oyuncular bu filmi izlerim ama belgeseli izler miyim bilmiyorum.
Finansal terimleri açıklarken margot robbie selena gomez ya da bir aşçı üzerinden falan acıklaması ve karakterlerin kameraya konuşması hoşuma gitti :D
Inside Job'ın da epey açıklayıcı bir dili var ve kurgusu da son derece hızlı akıyor, onu da seversin bence.

Inside Job (2010)

Charles Ferguson’ın 2008'deki ekonomik krize ve finansal erimeye yakın bir bakış attığı belgesel türündeki film politik tavrını da koruyan bir yapıya sahip. Terimlerle çok arası olmayan seyriciye de ekonomik krizi anlaşılır biçimde aktaran filmde Matt Damon da anlatıcı olarak yer alıyor.
@Bavs Sana tavsiye edince aklıma düştü yıllardan sonra tekrar izledim :D Film son derece provokatif bir yapıya sahip, özellikle gelir eşitsizliğinin basit örneklendirmeleri ve herkes için yapıldığı söylenen bazı vergi indirimlerinde zirvedeki yüzde birlik dilimle halkın geri kalanının faydalandığı miktarları göstermeleri epey etki uyandırıyor. En can sıkıcı kısımlardan biri de akademideki yozlaşmanın, danışmanlık hizmeti adı altında yüz binlerce dolar alınan şirketlerin politikalarına göre nasıl makaleler hazırlandığının gözler önüne serildiği sahnelerdi.
Filmin son bölümünde ise bu işleri temizleme iddiasıyla gelen Obama hükümetinin mali politikalarının başına yine bu balonu geliştiren yatırım bankalarının önemli isimlerini getirdiği anlatılıyor. Bugün nasıl bu noktaya geldiğimize şaşırmamak lazım.

Puanım: 10 / 10

aziz nesin'in aynı adlı kitabından uyarlama bir kemal sunal filmi kartal tibet diğer kemal sunal filmlerinde görmediğimiz bir final yapmış bayağı hoşuma gitti bana bizi hatırlattı ve mesajları çok iyiydi

1954 yapımı 16.yy başlarında geçen garip ama hoş 3.5 saatlik bir film (film içinde 5 dk siyah ekran ara verilmesini ilk defa bu filmde gördüm)
ilk 5-10 dakikayı saymazsak filmin ilk yarısı çok iyi diğer yarısıysa filmin finalini merak etmek ve köylülerin mızraklarla atlıları kovalamasını izlemekle geçiyor (köylüler vs atlı görmekten şikâyetçi değilim )

oyunculuklar kötü ama bu filmi eğlenceli yapmış ( bir kız vardı gülüyor mu ağlıyor mu belli değildi + ikisi için de sebebi yoktu korku filminden fırlamış gibiydi )
posterdeki sağdan ikinci abi aynı roronoa zoro film boyu gördüğümüz tek güçlü karakter de o
filmde samuray onurunun pek de güzel görülmediği - köylülerin masum olmadığı - haydutların korkup kaçmadığı onurlu davrandığı anlar oluyor (film siyah beyaz olsa da karakterler öyle değil)
posterde bir samurayın yüzü görünmüyor adama ayıp etmişler filmde 7 samuraydan birisin diye getirip postere koymamışlar

Çevirmen

BM bünyesi altında çevirmenlik hizmeti veren Slivia, her zaman ki gününü Afrikalı bir devlet adamının çevirmenliğini yaparken bu adamın suikaste uğramasından sonra hayatı tamamen değişir. Olayı araştıran FBI ajanı Tobin, yaşanan hadiselerden sonra bu kadını koruma altına alacaktır.
Yani film öyle çok sürükleyici değil.. Nicole abla için izledim.. Başları biraz meraklandırdı ama klasik sonda bitti. Çerezlik bir film yani
Nefesini Tut

Kör bir adamın evine girip, hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen 3 arkadaşın hikayesi. Adamın göründüğü kadar çaresiz olmadığını farkettiklerinde ise korkunç bir hata işlediklerini anlamışlardır fakat; evin içerisindeki ölümcül kovalamaca çoktan başlamıştır bile. Kötü Ruh (Evil Dead-2013) filminin yönetmen koltuğunda oturan Fede Alvarez, gene aynı filmin senaristi Rodo Sayagues Mendez ile yaptığı ikinci çalışmasını seyircinin beğenisine sunuyor.
Gerilim filmi de işte yani kısa ve öz çekseler güzel olabilirdi.. Son sahnede cidden ne gerek var o kadar uzatmaya ama asker abimin yaptığı hapishane müthiş. :D

Çevirmen

BM bünyesi altında çevirmenlik hizmeti veren Slivia, her zaman ki gününü Afrikalı bir devlet adamının çevirmenliğini yaparken bu adamın suikaste uğramasından sonra hayatı tamamen değişir. Olayı araştıran FBI ajanı Tobin, yaşanan hadiselerden sonra bu kadını koruma altına alacaktır.
Yani film öyle çok sürükleyici değil.. Nicole abla için izledim.. Başları biraz meraklandırdı ama klasik sonda bitti. Çerezlik bir film yani
Nefesini Tut

Kör bir adamın evine girip, hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen 3 arkadaşın hikayesi. Adamın göründüğü kadar çaresiz olmadığını farkettiklerinde ise korkunç bir hata işlediklerini anlamışlardır fakat; evin içerisindeki ölümcül kovalamaca çoktan başlamıştır bile. Kötü Ruh (Evil Dead-2013) filminin yönetmen koltuğunda oturan Fede Alvarez, gene aynı filmin senaristi Rodo Sayagues Mendez ile yaptığı ikinci çalışmasını seyircinin beğenisine sunuyor.
Gerilim filmi de işte yani kısa ve öz çekseler güzel olabilirdi.. Son sahnede cidden ne gerek var o kadar uzatmaya ama asker abimin yaptığı hapishane müthiş. :D
A quiet place izledin mi ? Bu filmlere benziyor sanki daha iyi olabilir.Bir bak.

THE BIG SHORT

Sektör dışından dört kişi büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına götürecek. Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanan, Adam Mckay’in yönettiği Büyük Açık filminde başarılı oyuncular Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt rol alıyor. Filmin senarist koltuğunda ise Adam McKay ve Charles Randolph oturuyor.

Filmi beğendim sıkıcı bir konuyu oldukça güzel anlatmış yönetmen. Oyunculuklarda iyiydi. Filmden tam sıkılmaya başlamıştım ki filmin son çeyreğine girince film yine içine çekti. 2008 krizi hakkında hiçbirşey bilmiyordum benim için de öğretici bir film oldu. Imdb 7.8 fazlası var eksiği yok.
Bu film iyiydi.Ortada dönen korkunç dolandırıcılığı güzel özetlemiş.Tamamen Scam ve bundan paçayı sıyırmayı başardılar olan halka oldu.

Son düzenleme:
Uzun zamandır güzel bir bilim kurgu izlememiştim.

Onagh

Tatili fırsat bilip izlediğim 2 farklı filmden bahsetmek isterim.

Caché (2005)

Değişik bir Haneke filmi. Ana karakterimiz Georges televizyonda edebiyat programı yapan evli ve 1 çocuklu entelektüel bir kişilik. Kimden geldiği belli olmayan paketler almaya başladığında hikaye başlıyor.
İlk paketin içinden kendisine ait günlük rutinlerini içeren video kaset çıkıyor. Önce birinin şaka yaptığını düşünerek dikkate almıyor fakat daha sonraki paketlerden çıkan kasetlerde eşi ve oğlunu içeren görüntüler olduğunu gördüğünde polisin yolunu tutuyor. Fiili olarak bir suç teşkil eden görüntüler olmadığından herhangi bir işlem yapılmıyor zira görüntülerin içeriği kendisinin, eşinin ve oğlunun evden çıkışı, eve girişi gibi ayrıntılar. İşin peşine düşmek kendisine kalıyor. Küçük bir ayrıntı; kameranın çekim açısını incelediğinde çekimin yapıldığı yer evinin karşısı olmalı ama orası bomboş bir alan ve oradan görüntü alınması mümkün değil. Başrollerde benim de oyunculuğunu çok beğendiğim Daniel Auteuil ve Juliet Binoche var.

Voıces From A Locked Room (1995)

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan bu filmi izleme sebebim başrol oyuncusu Jeremy Northam. Benim en iyi oyuncu listemin 1 numarası. Filmin konusu ise;

Philip Heseltine çok önemli bir müzik eleştirmeni. Yalnız bir takıntısı var, tüm ülkenin hayran olduğu besteci ve kompozitör Peter Warlock. Bu hoşlanmadığı besteciyle ilgili sürekli eleştirel yazılar ve suçlamalarda bulunarak kariyerini bitirmeyi hedeflemekte.

Bu filmi özel kılan ise; gerçek hayatta Philip Heseltine 1894-1930 yılları arasında yaşamış iskoç kökenli ünlü ingiliz kompozitör. Aslında iki isimle yaşamış denilebilir diğeri Peter Warlock çünkü. Çok kişilik bozukluğundan dolayı her iki kişiliğinin birbirinden haberi yok. Philip Heseltine olarak dönemin en ünlü müzik eleştirmenidir ancak diğer kişiliği olan Peter Warlock olarak ise ünlü bir besteci. Yıllar yılı kendisi de dahil kimse bu durumu öğrenememiştir. Peter Warlock'a en kötü eleştiriyi de çalıntı eserler ürettiğini söyleyerek yıllar yılı Philip Heseltine yapmıştır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık