Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsanın Doğada Yaşanan Olaylara Müdahalesi Hakkında Bir Soru

Siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız?

• Kullanılan toplam oy
    54
Sincaplar aslanlar tarafından yerken ve bu ana şahit olduğunuzda da bu düşünceniz yine de sabit kalacak mı? Vicdanınız buna evet kurtarmaya gerek yok diyecek mi?

Karşı çıktığımdan değil bu soru yanlış anlamayın. Sadece olası sonuçlarından birini soruyorum.

evet. vicdan sorusu/sorunu oldugunu dusunmuyorum.

Kurtarırsan aslanlar aç kalır.Onlara yazık değil mi ? Otla beslenmiyor bu hayvanlar.O sürüye saldıracak zayıf ve şanssız olanları yakalayacaklar.Döngü böyle ilerliyor yapacak birşey yok.

Silinmiş Üye

Sincaplar aslanlar tarafından yerken ve bu ana şahit olduğunuzda da bu düşünceniz yine de sabit kalacak mı? Mantığınız bunu onaylarken doğru olarak kabul ederken, Vicdanınız buna evet kurtarmaya gerek yok diyecek mi?

Karşı çıktığımdan değil bu soru yanlış anlamayın. Sadece olası sonuçlarından birini soruyorum.
Sincapların böcek yediği zaman vicdanın sızlamıyorsa buna da sızlamamalı bence.

Sincaplar aslanlar tarafından yerken ve bu ana şahit olduğunuzda da bu düşünceniz yine de sabit kalacak mı? Mantığınız bunu onaylarken doğru olarak kabul ederken, Vicdanınız buna evet kurtarmaya gerek yok diyecek mi?

Vicdanım sızlayabilir, bu konuda zayıf ruhlu bir insanım. Ama doğa kendisi işler. Müdahale edersem o aslanlar o gün farklı bir av bulmazlar mı?

Kurtarırsan aslanlar aç kalır.Onlara yazık değil mi ? Otla beslenmiyor bu hayvanlar.O sürüye saldıracak zayıf ve şanssız olanları yakalayacaklar.Döngü böyle ilerliyor yapacak birşey yok.
Araya alınan hayvan sürüsü de ölmüş olur. Onlara da yazık olmaz mı?
Sincapların böcek yediği zaman vicdanın sızlamıyorsa buna da sızlamamalı bence.
Evet doğru ama o olaya şahit olduğun zaman ki durum daha farklı olmaz mı?

Bence yanlış sormuşsun soruyu. Ben olsam daha zor sorardım.
Aklıma bu geldi :d Hatta zor olacağını da düşünmüştüm. Sonuçta o ana tanıklık edilen zaman çok farklı bir durum oluşuyor.

Ne sorardın ?

Mesela sokakta bir köpek grubu, tek başına duran bir kediyi parçalıyor olsa o zaman fikriniz değişir miydi?
Ona müdahale edersin köpekler kediyle beslenmez.
Ama konu için konuşursak tüm sürü tehlike altında falan değil aslında.Hayvanlar insanlar gibi değil o sürüden karınlarını doyuracak kadar av avlayınca daha fazla ilgilenmiyorlar sürü yoluna devam ediyor.İnsan olsaydı açgözlü davranıp hepsini avlamaya kalkışırdı.

Kaçan oradan kaçar zaten bütün bir sürüyü yakalayamazlar. Diğerleri de can derdin zevkine yemek yiyen hayvan yoktur. Ama bir belgesel de bir 2 Aslanın bir çıtayı yakalayıp öldürdüğünü ve yemediğini görmüştüm. Herhalde orada bile zevki bir şey yoktu galiba onların avlanma bölgelerine girmiştiler. Diğer yandan hatırladığım aslında Aslanlar etrafta Çıtaların olmasına izin verirler çünkü onların yakaladıkları avları onlardan alabiliyorlar diye. Herhalde bu Çıta bahsedilen Aslanları çok kızdırmıştı ya da başka bir şey olmuştu. Kısaca hatır kutarmazdım Aslan sürüsünün de yemeğe ihtiyacı var, yavruları felan var.

Ben soruyu mantıklı bulmadım. Tavşan sürüsünü kurtarsam, Aslan sürüsünün bacağına sıkmış olurum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık