Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsan Hakları

İnsan Hakları gerçekten var mıdır, varsa evrensel bir İnsan haklarından söz edilebilir mi?

• Evet, vardır ama evrensel olduğunu söyleyemeyiz.

• Evet, vardır ve evrensel olduğunu söyleyebiliriz.

• Hayır, yoktur.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Ben kendim dışındaki insanların fikirlerini merak ettiğim için açtım konuyu. :D
Merak iste. :D Soyle dusundum aslinda "boyle bir konu aciliyorsa" konuyu acan kisi buyuk ihtimalle elde tutulur veya kanitlamali bir sonuca ulasmistir.

Ikinci ihtimalde "Tam olarak bir sonuca ulasamamis" foruma sorarak ve forumdan elde edilen yorumlardan ortaya cikan problemlerden dogan sonuclara mantiksal cevaplar arayarak gercekci bir yanit aramaya koyulmustur.

Anladim. Konu icin tesekkurler o zaman. Iyi aksamlar dilerim.:sapkali:

Ülken zengin ve güçlü,sende zengin isen her türlü hakkın var.Sen normal ama ülken güçlü ise tek taraflı hakkın var.Ülken fakir sen zengin isen anca başka ülkeye kaçarsın ki orada da paran bitene kadar.Fakir ülkenin fakir vatandaşı isen yaşamak için çabalarsın sonra ölür gidersin hepsi bu.Hak hukuk dünyada güce bakıyor.
Hakkın var ile hakkını kullanabilirsini birbirinden ayrı almamışsın gibi geldi bana. Bir hakkın varlığı ile o hakkı kullanabilmek ayrı şeyler bence.

Hakkı kullanmak güce bakıyor daha doğru gibi geliyor bana ama hak sahibi olmak güce bakıyor biraz sakat gibi.

Hakkın var ile hakkını kullanabilirsini birbirinden ayrı almamışsın gibi geldi bana. Bir hakkın varlığı ile o hakkı kullanabilmek ayrı şeyler bence.

Hakkı kullanmak güce bakıyor daha doğru gibi geliyor bana ama hak sahibi olmak güce bakıyor biraz sakat gibi.
Somali de fakir bir ailenin evladısın ne hakkın var neyin hakkını kullanacaksın ? Ama ingilterenin zengin bir ailesinde evlatsın al sana hak ve kullanacağın bol bol jokerler.Belki böyle daha rahat anlarsın.Hak sahibi olmak için de hakkın olması için de güç lazım bu ezelden beri böyledir.

Olsa da kullanamayanlar var diyorsun yani, öyle mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık