Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsan Beyni Daha Çok Gelişirse Ne Olur?

Lucy filmini bayağı önceleri izlemiştim. İlk olarak, o tarz güçler mümkün değil.

İkincisi, beynimizin fiziksel olarak zaten %100ünü kullanıyoruz. %10 olayı yalnızca mit ve gerçek dışı.

İnsan beyninin tamamını yalnız bir işte %100 kullansaydık ne olurdu gibi bir soru olmalıydı aslında konuda. İnsan beyni tamamen kullanılıyor ama farklı farklı işlevlerde, buna dair pek çok kitap var. Genellikle beş farklı duyunun etrafında kullanılıyor tabii, vücudun kendi içindeki işlevini falanda katarsak %100'e yuvarlanıyor. Bütün işlevi sadece düşünme üzerine kursaydık veya görme, acaba nasıl olurdu? Sadece görme duyumuz inanılmaz gelişirdi muhtemelen. Şahin gibi hava canlısı hayvanların gözleri diğer hayvanlara kıyasla çok gelişmiştir mesela, kullanıma göre bu gelişmişlik oranı değişiyor. Sadece kulaklarını kullanan bir insanın ise aynı şekilde kulakları gelişmiş mesela. Aktif olarak kulaklarını kullandığı için kulaklara yoğunlaşıyor beyin, o yüzden kullanım çeşitliliği de artıyor, daha da bir gelişmiş şekliyle kullanıyor. Yani eğer sadece bir duyu organını kullanmaya adasaydık beynimizi, o duyu organını diğer varlıklara kıyasla inanılmaz oranda kullanabilirdik muhtemelen.

İnsan beyninin tamamını yalnız bir işte %100 kullansaydık ne olurdu gibi bir soru olmalıydı aslında konuda. İnsan beyni tamamen kullanılıyor ama farklı farklı işlevlerde, buna dair pek çok kitap var. Genellikle beş farklı duyunun etrafında kullanılıyor tabii, vücudun kendi içindeki işlevini falanda katarsak %100'e yuvarlanıyor. Bütün işlevi sadece düşünme üzerine kursaydık veya görme, acaba nasıl olurdu? Sadece görme duyumuz inanılmaz gelişirdi muhtemelen. Şahin gibi hava canlısı hayvanların gözleri diğer hayvanlara kıyasla çok gelişmiştir mesela, kullanıma göre bu gelişmişlik oranı değişiyor. Sadece kulaklarını kullanan bir insanın ise aynı şekilde kulakları gelişmiş mesela. Aktif olarak kulaklarını kullandığı için kulaklara yoğunlaşıyor beyin, o yüzden kullanım çeşitliliği de artıyor, daha da bir gelişmiş şekliyle kullanıyor. Yani eğer sadece bir duyu organını kullanmaya adasaydık beynimizi, o duyu organını diğer varlıklara kıyasla inanılmaz oranda kullanabilirdik muhtemelen.
Zaten benim duymuşluklarıma göre bir organda engelli isen başka bir organa yoğunlaşıyor.Mesels sağır isen daha iyi görüyorsun tarzı

Zaten benim duymuşluklarıma göre bir organda engelli isen başka bir organa yoğunlaşıyor.Mesels sağır isen daha iyi görüyorsun tarzı
Canlı bedeni adaptasyona uğruyor, çok yakına bakarsan yakını uzaktan daha iyi görürsün, gözün o şekilde geliştirir kendini. Bir organın niteliğini de kullanıma göre geliştirip gelecek nesillere aktarıyor beden.

insanlar, beyninin zaten %100 ünü kullanıyordur diye düşünüyorum. Kapasiteleri farklıdır ama, kimisinin %100'ü 7 birimken kimisinin %100'ü 19 birimdir mesela. Beyni ne kadar geliştirebilirsek geliştirelim ya da ne kadar körelirse körelsin %100 ünü kullanmış olacağız. Ama körele körele kapasitemiz düşmüş olacak. Böyle benim fikrim.

İnsan beyninin tamamını kullansa kişiye göre değişiklikler gösterir
Mesela Sanji: Dünyanın en büyük haremini kurar Zoroyu da oraya harem ağası yapar.
Mesela Zoro: Yön duygusu gelişir. Bu zaten yeterli bir gelişme ve Mihawkı tekler.
Luffy: Sanji gibi aşçılardan oluşan bir grubu olur. KK olması 1 sezonu bulmaz.
Nami:Tamamen cıbıldak olur heralde(En çok bu hoşunuza gitti di mi?)

Başka üyeler belirtmiş bir de ben yazmayayım %10 hikayesini. Fakat senin dediğin olay şu diye biliyorum:
Savant denen insanlar var. Bunların beyinlerinde genelikle doğuştan bazen de sonradan yaşadıkları bir olay sebebiyle anormallikler oluyor. Normal insanın bazı davranışlarını veya yeteneklerini kaybedip başka bazı yetenekler kazanıyorlar. Mesela normal bir insan kafasından matematik hesabı yapacağı zaman atıyorum, beyninin A bölgesi aktif oluyor. Fakat hesaplaması hesap makinası kadar iyi olan bir savant bu hesaplamayı yapacağı zaman beyninin B bölgesi aktif oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık