Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İngilizce (Reader At Work) Okuma Kulübü

İngilizceyi kabaca basit, orta ve ileri diye üçe ayırsak Reader At Work'ün aşağı yukarı ilk 100 metni temel seviyede diyebiliriz. Yani gramer yardımlı okumaya başlayan biri gayet öğrenebilir.
Peki hocam gramer nereden halledilir? Eğer ikisini de götürebilirsem ben de başlayabilirim belki

Ben Arapcayı dahi nerdeyse tamamen anlıcak duruma gelmiştim. Ama çok cabuk unutuyorum. Şimdi düz Kuran bile okuyamam artık. Yıllar önce Amerikan dil okulla gidip ilk 3 sınıfı almıştım. Sonra 20'den fazla aktif dizi izlemenin verdiği avantajla birlikte. İngilizce altyazlı şekilde %80 filan anlıyordum. Şimdi altyazlı dahi olsa pek bişey anlamam o kadar unuttum. Aktif kullanabildiğim kişi yoksa yanımda unutmam sadece 5 ay sürüyo.

Ben Arapcayı dahi nerdeyse tamamen anlıcak duruma gelmiştim. Ama çok cabuk unutuyorum. Şimdi düz Kuran bile okuyamam artık. Yıllar önce Amerikan dil okulla gidip ilk 3 sınıfı almıştım. Sonra 20'den fazla aktif dizi izlemenin verdiği avantajla birlikte. İngilizce altyazlı şekilde %80 filan anlıyordum. Şimdi altyazlı dahi olsa pek bişey anlamam o kadar unuttum. Aktif kullanabildiğim kişi yoksa yanımda unutmam sadece 5 ay sürüyo.
Sonuç olarak katılıyor musun katılmıyor musun? :D

Birbirimizle eşit olarak gitmeyeceksek More to Read 2 ve English Grammer in Use ile her akşam 1 saat çalışmalara katılabilirim. :sapkali:
(Bu başlığı görünce serilerin 2. kitaplarını okumadığımı fark ettim. :D)

ODTÜ'de hazırlık okurken en alttan ikinci kurda başlamıştım, İngilizcem epey kötüydü. Yine de bu Reader At Work kitaplarıyla değil More to Read kitaplarıyla başlatmışlardı. Hatta o zamanlar gençken öğrenme eğrim hızlı olduğu için 1-2 ayın ardından o kitapları da kenara atmıştım ben. @Mercury 'nin dediği gibi bunlar fazla basit kaçmaz mı? Reader At Work'te bahsettiğin gibi ögelere ayırarak detaylı bir işleniş mi var, aksi takdirde yine benzer okuma metinleri şeklindeyse More to Read'ler bunun için de daha ideal olabilir belki.

Ben şu an Akın Dil 'in YDS kitabında bulunan 100 paragraf metnini tekrar çözümlüyorum. Bulması da kolay olabilir akademik açıda sınavlara hazırlananlara da destekli. Öneririm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık