Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İmparator'un Tanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ne kadın mı dediniz? Hani 2 saattir bakıyorum, kadın yonkou göremedim. Herhelde Koca ana'nın yerine yanlış kişinin resmini yapıştırdın. Kadına benzer bir resim koyda, kadın yonkou varmış diiyelim:hhh:
İstesekte, istemesekte, Bb artık yonkou olmuş. Onunda bu listeye en alttan girmesi lazım.

hayallerinin bittigini sanmıyorum.wb aile istiyordu ama sonradan düsünceleri acei kk yapmaya döndü...yani yeni bir hayali varken gerceklestiremeden öldü.ve bu hayali şimdi luffy tasıyor.

shankse gelince luffy rogerın sözlerinin aynısını söyledikten sonra sapkayı tak diye gecirdi kafasına.yıllar önce söylemiştim yine aynısını söylüyorum.sapkanın rogerın oldugu apacık belliydi ve o an hersey sekillendi.roger arkasından gelip yapamadıklarını yapıcak kişi için korsan cagını baslattı.shankste tüm denizleri,o korsanı bulmak için aradı.yani su an yaptıgı sadece luffyle sözlestikleri günü beklemek ama sonrasında onunda hayali degişebilir.

big mom parayı önemsemedigine ve tek gayesi seker ve tatlı yemek olduguna göre,kimse luffy gibi sekerini yemedigi sürece savastıgı bile mechul ama daha yeni tanıdık ve ne yorum yapsak eksik olur.

kaidou hakkında bilgi yok,teache gelince kk olmak istiyor ama d.lerin arzusunu yerine getirebilecek bir tip deil.

yani özetlersek hayaller önemli ama asıl önemli olan kıstas,yeni dünyada özgürce ve en güclü 4 korsandan biri olarak adını duyurmak ve bir cok adaya hükmederek imparator gibi hüküm sürmek.zaten imparatorlugun anlamı o, bir cok milletten yani yeni dünyadaki gibi bir cok adadan olusan insanı, tek bir kişinin hükmü altında birleştirmek ;)

Zaten Wb birini tayfasına almak istediğinde, "benim adımı taşı ve istediğin kadar özgür ol" buna genzer bir laf ediyordu. Wb zaten adamlarını kendi ismiyle koruyordu. O ismi kullanarak, kişiler kendi hayallerini yine yerine getirebilir. Wb' nin tek amacı, ona baba diye seslenenlerin rahatca yaşamasını sağlamaktı. Herhangi birini kk yapmak gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Anladığım kadarıyla tek düşüncesi, Kendisinin ölmeye yaklaştığını bildiğinden. Kendi yerine bu büyük aileyi yönetebilecek birini koymaktı. Buradan kk yapacak anlamı çıkmaz. Yeni bir aile resi seçmek niyetindeydi. Buna en yakın 2 aday bence marco ve ace' ti.

Lethargica

Ne yani Shanks'le Bigmom gibi iki yiğit adamın:)D) yonkou olma amacı parti yapmak mı? Tabiki adam yonkou diye hayali KK olmak zorunda değil o ayrı konu..

Bence de tam tersi hayalini gerçekleştirmiş bi kişinin yonkou diye anılmasına gerek yok.

NW'de kimin borusu ötüyorsa o yonkou'dur arkadaş ne hayali ne parası saf güç konuşuyor burda :D

Genel düşünce buydu,
ancak ne Wb'nin Ace'i kk yapmak istemesi ile ilgili bir sözünü
yada Ace'in kendisinin kk olmak istemesiyle ilgili bir sözünü hatırlamıyorum.
(Shanks ile mağarada konuştukları filler yer yani aptal animatörlerin uydurması hariç)
Zaten son sözlerinde Ace bunu istemediğini(kk'lık-şöhret) yine söylüyor.
Şayet sırf Wb Ace'i kurtarmaya gitti diye böyle düşünüyorsan,
Squardo gibi birisini artı ihanet etmiş birisini ve tayfası bile olmayan müttefiğine nasıl davrandı gördün.
Ben Wb'nin Ace'i kk yapmak gibi bir hedefinin olduğunu düşünmüyorum.
valla erkan mangada varmı hatırlamıyorumda benim hafızam yanılmaz.sengoku acee wbnin amacının bu oldugunu söyledi.ace yinede inkar etti.aynı wb sonsuza kadar güclü kalamam yarınlar için bir evlat yetiştirmenin nesi kötü dedi.aynı wb eger seni ordan kurtarabilirsem bir emekliligi hakettim dedi.squardo acein rogerın oglu oldugundan ve onu kk yapmak istemenden bize bahsetmedin dedi.bende bunların hepsini üst üste koydum.

ayrıca d. adını tasıyan bir genc için d.nin vasiyetini bilen, dünyanın en güclü adamı bizzat ayagına gitti ve nasıl bir tesadüfse onu kanatları altına aldı.yani ya sengoku ve ben olayları yanlıs yorumladık yada senin dedigin gibi :)bu adam ölmeden tabiki bunu yapmıyacaktı ama ölümdeki vasiyeti acei takip edin olacaktı bunu herkez tahmin etmiştir.üstelik ace yasasaydı marcoda acee biat edicekti:p velhasılkelam acein istemedigini bende biliyorum ama wb bence bunu istedi tabi benim düsüncem ;)

@Dragon
Üsteki mesajım;
Zaten Wb birini tayfasına almak istediğinde, "benim adımı taşı ve istediğin kadar özgür ol" buna genzer bir laf ediyordu. Wb zaten adamlarını kendi ismiyle koruyordu. O ismi kullanarak, kişiler kendi hayallerini yine yerine getirebilir. Wb' nin tek amacı, ona baba diye seslenenlerin rahatca yaşamasını sağlamaktı. Herhangi birini kk yapmak gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Anladığım kadarıyla tek düşüncesi, Kendisinin ölmeye yaklaştığını bildiğinden. Kendi yerine bu büyük aileyi yönetebilecek birini koymaktı. Buradan kk yapacak anlamı çıkmaz. Yeni bir aile resi seçmek niyetindeydi. Buna en yakın 2 aday bence marco ve ace' ti.
Ha Ace başa geçtikten sonraki yapacakları onun bileceği iş. Savaş alanından Ace kurtulduktan sonra, Wb onlara siz gidin dedi ve orada kaldı. Adamın amacı aile bütünlüğünü oluşturmaktı. İster kk olmak için çalışırlar, istersede boş boş yatarlar. Wb için tek amaç birlikte olmaları ve birbirlerini kollamalarıdır.

@Dragon
Üsteki mesajım;
Ha Ace başa geçtikten sonraki yapacakları onun bileceği iş. Savaş alanından Ace kurtulduktan sonra, Wb onlara siz gidin dedi ve orada kaldı. Adamın amacı aile bütünlüğünü oluşturmaktı. İster kk olmak için çalışırlar, istersede boş boş yatarlar. Wb için tek amaç birlikte olmaları ve birbirlerini kollamalarıdır.
tamam işte bende sizin dediginiz gibide olabilir diyorum ama o zaman sengoku yanlıs yorumlamıs.savasta bosuna cıkmıs olur.wb her evladı için savasa giderdi ama,denizciler ace haric hiçbiri için böyle bir gösteriye kalkmazlardı.hadi wb bilmese rogerın oglu oldugunu,d.lerin vasiyetini diyecegim siz haklısınız.

adam acein rogerın oglu oldugunu biliyor,d.lerin vasiyetini ve kk olabilecek tek kişiyi yani one piecei bulacak olması gerekenin d. oldugunu biliyor.sengoku wb seni kk yapmak istedi diyor.wb yarınlar için bir evlat yani kendi yerime acei yetiştirmemin nesi yanlıs diyor.bunlarıda üst üste koyunca kusura bakmayın ama fikrinize katılmıyorum ;) sonucta herkezin fikrinede saygım var.benim fikrimse wb rogerın bekledigi kişiyi ace olarak düsünüp, onu kklik için hazırlamak adına yanına aldı.hızla yükselen bir d. diye gitti üstğne birde rogerın oglu cıktı... ben bile olsam aynısını yapardım ki koltugumu kimseye vermek istemem:flaugh:

Hocam, denizcilerin öyle düşünmesi normal çünkü onlar Wb' nin fb'lerini görmediler. Adamın tam olarak ne istediğini bile bilmiyorlar.
Wb, Ace'i ya da başka birini kk yapmak için yetiştirdiği sanmıyorum. O kendi diğer evlatlarına yol gösterecek bir kişi arıyordu diyebiliriz. Buna en yakın isim de D. iradesini tasıyan birisi olduğu çok açık.
Wb ortanı hazırlayıp kenara çekilmek istedi. O noktadan sonra başa geçen yeni kişinin göztereceği yolda ilerleme olur.
Wb' nin tek amacının ailesini dağılmaması için kendi yerine birini şeçmek olduğu düşüncesindeyim. Senin birini kk yapmak istemenle iş çözülmüyor. O kişinin onu istemesi gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık