Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

IMDb'de Hak Ettiği Değeri Görmeyen Filmler

Merhabalar.

Bildiğiniz üzere IMDB'de bazı kaliteli filmlere çok düşük puanlar veriliyor. Bende bununla alakalı bazı örnekler vermek istiyorum:

Night At The Museum

Konu: Müzede Bir Gece 2006 yapımı Amerikan komedi filmi. Milan Trenc'in 1993 yılında yazdığı aynı isimli çocuk kitabından sinemaya uyarlanmıştır.

IMDB puanı: 6.4/10

23 Numara

Konu: 23 Numara, 2007 Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Arjantin, Güney Kore, Tayland ortak yapımı bir filmdir.Başrolünde Jim Carrey, Virginia Madsen, ve Danny Huston, yönetmenliğini Joel Schumacher üstlenmiştir.

IMDB Puanı: 6.4/10

The Dictator

Konu: Diktatör, 2012 Amerika Birleşik Devletleri-Birleşik Krallık ortak yapımı komedi filmi. Sacha Baron Cohen'in senaryosuna katkıda bulunduğu ve başrolü oynadığı film New York ile İspanya'da çekildi, 16 Mayıs 2012 tarihinde gösterime girdi.

IMDB Puanı: 6.4/10

Event Horizon

Konu: Ufuk Faciası, 1997 yılı ABD-Birleşik Krallık ortak yapımı bilimkurgu ve korku türündeki film. Yönetmenliğini Paul W. S. Anderson yapmıştır.

IMDB Puanı: 6.6/10

Mank

Konu: Mank, senaryo yazarı Herman J. Mankiewicz ve onun Yurttaş Kane için yazdığı senaryo hakkındaki 2020 ABD yapımı siyah-beyaz biyografik dram filmidir. David Fincher tarafından yönetildi ve babası Jack Fincher'ın senaryosuna dayalıydı.

IMDB Puanı: 6.8/10

Mr. Popper's Penguins

Konu: Mr. Popper's Penguins 2011 yapımı Amerikan komedi filmidir.
Başrolde Jim Carrey'nin oynadığı filmin yönetmenliğini de Mark Waters yapmıştır.

IMDB Puanı: 6.0/10

Howard The Duck

Konu: Howard the Duck, Willard Huyck tarafından yönetilen ve Lea Thompson, Jeffrey Jones ve Tim Robbins'in oynadığı 1986 Amerikan süper kahraman komedi filmidir.

IMDB Puanı: 4.7/10

Mortal Engines

Konu: Ölümcül Makineler, Christian Rivers tarafından yönetilen ve Philip Reeve'in 2001 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan, senaryosunu Fran Walsh, Philippa Boyens ve Peter Jackson'ın yazdığı ve başrollerini Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving'in paylaştığı 2018 yapımı bir steampunk filmidir.

IMDB Puanı: 6.1/10

Popstar: Never Stop Never Stopping

Konu: Popstar: Never Stop Never Stopping, Akiva Schaffer ve Jorma Taccone tarafından yönetilen ve Andy Samberg, Taccone ve Schaffer tarafından yazılan ve başrollerini paylaştığı 2016 Amerikan sahte belgesel müzikal komedi filmidir.

IMDB Puanı: 6.7/10

Fast And Furios

Konu
: Hızlı ve Öfkeli bir Amerikalı yasadışı sokak yarışı ve silahlı soygun merkezli, aksiyon filmleri ve diğer çeşitli medya filmlerinden oluşan bir seridir. Universal Pictures tarafından dağıtılan ve ilk filmi 2001'de çıkan seri dünya çapında büyük hasılat elde etmiş ve izleyicilerin beğenisini toplamıştır.

RRRrrrr!!!

Konu:
RRRrrrr !!! Alain Chabat'ın ortak yazdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı 2004 Fransız komedi filmidir.

IMDB Puanı: 5.9/10

The Human Voice

Konu: İnsan Sesi, Jean Cocteau'nun aynı adlı oyunundan uyarlanan Pedro Almodóvar tarafından yazılıp yönetilen 2020 İspanyol drama kısa filmidir. Başrolünde Tilda Swinton'ın yer aldığı film, Almodóvar'ın İngilizce olarak oynadığı ilk filmidir.

IMDB Puanı: 6.9/10

Athena

Konu: Athena, Gavras, Ladj Ly ve Elias Belkeddar'ın senaryosundan, Romain Gavras'ın yönettiği 2022 Fransız epik aksiyon drama filmi. Filmin başrollerinde Dali Benssalah, Sami Slimane, Anthony Bajon, Ouassini Embarek ve Alexis Manenti yer alıyor.

Bill & Ted's Excellent Adventure

Konu: Bill & Ted's Excellent Adventure, Stephen Herek tarafından yönetilen ve Chris Matheson ve Ed Solomon tarafından yazılan 1989 Amerikan bilim kurgu komedi filmidir.

Bursa Bülbülü

Konu: Bursa Bülbülü, 13 Ocak 2023 tarihinde Disney+'ta yayımlanan, yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği, senaryosunu Ata Demirer'in yazdığı, başrollerinde Ata Demirer, Cem Gelinoğlu ve Özge Özacar'ın yer aldığı Türk komedi filmi.

MORTDECAI

Konu: Mortdecai David Koepp tarafından yönetilen ve Eric Aronson tarafından yazılmış bir 2015 Amerikan aksiyon komedi filmidir. Film Kyril Bonfiglioli tarafından yazılmış kitapların ilki, Mortdecai üçlemesinden uyarlanmıştır.

IMDB: 5.5/10

IMDB'ye bakarak film izleyenler için bu tarz filmlerin aslında güzel olduğunu gösterelim isterim.

Bunun içinse bu duruma düşmüş bildiğiniz filmleri buraya yazarsanız sevinirim.

Not: Başlık içeriği @prokiritya tarafından düzenlenmiştir. Filmlerin tanıtım metinleri için kaynak Vikipedi'dir.

Son düzenleme:
Genel olarak imdb yerine rotten tomatoes'e bakan biriyim. Chris Evans'ın oynadığı Snowpiercer filmi imdb puanı 7.1 ama en az 8-8.5 puan arasını rahat hak ettiğini düşünüyorum. Dünyanın bir buz küresine dönüştükten sonra son kalan insanların bir tren ve vagonlarındaki yaşamı anlatıyor.

Bir aralar IMDB'de rastgele düşük puan alan filmleri izliyordum.Eskiden insanların bu filmleri fazla gömdüklerini düşünürdüm ama izleyince bende hak vermeye başladım.Bu yüzden artık 6.0 altı puan alan film izlemiyorum.

Yapay Zeka (2001)

Konu: 11 yaşında, kendi halinde bir çocuk olan David'in diğerlerinin farklı olmasının bir nedeni vardır. Ancak tıpkı bir insan gibi davrandığı ve kendi de insan olduğuna inandığı için aslında yapay zekaya sahip bir robot olduğu kolayca anlaşılmamaktadır. David, çocuğu olmayan ailelere, canlı ve ciddi bir oyuncak olarak verilen bir araçtan başka hiçbir şey değildir. Bunun farkına varmasıyla birlikte, gerçekliğine kavuşmak isteyecek ve bunun için tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkacaktır.
Spielberg'in, Kubrick'in bitiremediği projesini tamamlamak üzere kotardığı filminin başrollerinden biri Jude Law'a ait.

IMDB Puanı: 7.2

Bu film geç keşfettiğim yapay zeka kurgusunu en iyi işleyen filmlerden birisi bana kalırsa. Puanı en aşağı 8 olmalıydı.

Snowpiercer'ın puanının düşük olmasının sebebi 8 9 luk potansiyelini kullanamamasıdır.

Elindeki malzemeyi iyi işleyememiştir. Iyi oyuncuları var fakat sanki amatör oyuncularla oynuyor havası var. Film her yönüyle eksik. Puanı tam olarak doğru o yüzden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık