Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İlk Okuduğunuz Kitap

• Konbuyu başlatan Quantum20
  • Başlangıç tarihi
İlk okuduğum kitap ansiklopediydi. :D Bizde bayağı ansiklopedi var, babamın gençliğinden kalma. En ince olanıydı okuduğum, Osmanlı ile alakalı bir kitaptı. Birine ödünç verdik ama gelmedi. :/

Ansiklopediler sayılmıyorsa; Ülkücü Hareket olması lazım.

Tam hatırlamıyorum gerçi ama ilk hatırladığım buydu. Sonrasında Ömer Seyfettin'e ait 10 kitap almıştı babam.

İlk okuduğum kitabı hatırlamıyorum tabii de, ilkokulda Macera Tüneli serisiyle(ki emin değilim.) coşarken, lisede bir kez daha okumaya heveslenmeme sebep olan kitap Alamut: Fedailerin Kalesi.

Son düzenleme:
Kitabın ismi Toprak ama yazarını hatırlamıyorum dünya klasiklerinden sanırım. Kitapta, fakir bir insanın toprağı ekip biçerek büyümesi ve ardından çocuklarının o toprakları satarak başka işlere girişmesini konu alıyordu lakin toprağın önemini farkedemeyen çocuklar topraktan kopup başka işlere yönelince serveti batıracaklardı.
Tüm işlerin sahibi amcamız da yeni hatun alıyordu falan çocuklarından birisi üvey annesine sarkıntılık ediyordu falan filan.

Bir de dipnot düşmek istiyorum Dünya klasiklerini ergenlik, olgunluk ve yaşlılık evrelerinden birer defa daha okumanızı tavsiye ediyorum çünkü her yaş aralığında farklı bir şey keşfediyorsunuz. Dünya klasiklerinin olayı bu zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık