Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İlk Okuduğunuz Kitap

• Konbuyu başlatan Quantum20
  • Başlangıç tarihi
Binbilgi diye bir set vardı. Yaşlı bi adam Grand Line'de ada gezer gibi farklı farklı köylere gidiyordu. Oradaki sorunları çözüyordu. Üstelik normal kitap gibi değildi. Parşomen gibi kağıtlardan okuyorduk. Sonra quizler falan oluyordu kağıtlardı.

Büyükler OP okurken ben Binbilgi okuyordum.

Ejdarha mızrağı düzgün okuduğum ilk kitaptı ondan sonra her türden fantastik kitap okudum okumaya çalıştım bana kitap okumayı sevdiren seriydi.

Hadi bir kitap okuyayım diye okuduğum ilk kitap Pinokyo'nun epey ince versiyonlarından biriydi, öyle hatırlıyorum.

Valla çocuk kitabından saymak pek mantıklı olmaz. Hatırlamıyorum + Çocukken kitap okumaktan nefret ederdim. İkinci üçüncü ve dördüncü sınıfa gittiğim zamanlarda hocamız her hafta sınıfımızın kütüphanesinden bir kitap verirdi ve bu kitabı okuyup özetini çıkarmamızı isterdi. Ben hep gider anneme veya kuzenime okutur özetini çıkarmam için bana anlatmasını isterdim. :D Vay be günler nasıl da geçmiş.

Asıl konuya gelecek olursak okuduğum ilk kitap Fareler ve İnsanlar'dı sanırım. Beni okumaya teşvik eden ilk kitaptı. 13 yaşında falan okumuştum. O zamandan beri bazen kesilse bile okumayı sürdürdüm. Kitap okumak çok güzel bir uğraşı. Bazıları küçümsüyor falan ama okuyanın ve okumayanın arasında dağlar kadar fark olduğu kanısındayım.

Not:İlk okuduğum kitabı şimdi hatırladım. Tom Sawyer'ın Maceraları.

hatırlamıyorum. muhtemelen ya bir masal kitabı ya da ömer seyfettin öyküsüdür ama çocukken en sevdiğim kitap beyaz diş'ti. kısaltılmış versiyonunu birkaç kez okumuştum.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık