Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Op daha karanlık ve vahşet dolu bir seri olsaydı etrafta shounen bırakmazdı. Bu tarz şeyler daha çok ilgi çeker, HxH ne shounen ne seinen ikisinin arasında birşey kendine has bir havası var. Çok farklı tatlar yani, Op'tan aldığım zevki almıyorum mesela ben ama merakla takip ediyorum

HunterxHunter kurgu ve dövüşler bakımından One Piece'i ezer.Ama evren,karekterler ve epiklik açısından daha bi OP olamadı bence.Ha ama bu gidişle onlarda olur gibime geliyor :D
HxH nereye kurgu ve dövüşte OP'u eziyor yahu? Kaç tane dövüş var ki zaten adam akıllı. Meruem vs Netero bile dövüş değil benim gözümde, saçmalık. Chrollo vs Zoldyck de yarım kaldı, elde bir Uvogin vs Kurapika var başka dövüş var mı? Yani epik dövüş bazında OP'ta çok fazla sağlam sahne çıkarabilirim, HxH'de hiç hatırlamıyorum ben bu tür şeyleri.

Kurgu konusunda da katılmıyorum. OP kendini sürekli tekrar eden bir seri ama HxH de oradan buradan araklayan bir seri, sadece bağlantıları pürüzsüz yapıyor Togashi. Sınama Kapısı'ndaki antremanı DB'den çarpmış, Tamah Adasını Yugioh'tan çarpmış, Karınca arc'ı olduğu gibi DB'den çarpıp üstünde oynamış adam, dediğim gibi geçişleri çok temiz yaptığı için akıcı duruyor sadece.

Diğer açıdan kurgu olarak çok yavaş ilerliyor HxH evreni. 350 bölümde 5 arc işlendi işte düşün; Avcılık yarışması, Gökdelen dövüşleri, tamah adası, örümcekler, karıncalar, bu kadar. Daha evrene dair pek bir şey anlatılmadı O açıdan evren genişliği ve karakter çeşitliliği bazından geçebilir OP'u.

Reiper bu konuda haklı. Serileri karşılaştırırsak açık ara One Piece önde gelir.

Hunter x Hunter, benim şahsi olarak favori serilerim arasında ilk 5'te bile değil. Fakat ilginç bir şekilde favori mangakam Togashi. Ve benim gibi düşünen, sürüyle okur var.

Biraz iddaalı bir tabir olacak ama size enteresan bir şey söyleyeyim.
Togashi yeni bir seri çıkarsa ve ana karakteri Saiyan ırkından, Uzumaki klanına mensup, adı Monkey D. Kurosaki olan bir Bishokuya bile olsa, o seri yine en iyi satanlarda olur, Türkçe'ye çevrilir, biz de okuruz. Yoshihiro Togashi, shonen olgusuyla oyuncak hamur gibi oynayan dahi bir adam. Bunu size belgelerle de kanıtlarım.

Kurgu konusunda HxH'da arc'ların kendi içindeki işlenişini OP'e göre daha başarılı buluyorum, Reiper'in avatarında güzel bir şekilde tasvir ettiği üzere OP'te arc kurguları pek muazzam değil, tekrar ve klişe epey fazla, HxH ise ne zaman ne olacağını bilememek bir yana mangaka şuana kadar olayları her arc'ta çok güzel toparladı ve birbirine bağladı. Ama iş genel kurguya gelince (one piece, raftel, kitabeler, kayıp yüzyıl, antik krallık vs) OP ile yarışabilecek bir seri yok, HxH'da bu konuda şuan sıfıra yakın, ilerde bizi şaşaırtacak fantastik bir hikaye ve dünya sunabilir belki ama şuan için yok,

Karakter konusunda bence tartışmaya bile gerek yok, OP'ta ki karakter çeşitliliği ve özgünlüğü hiçbir yerde yok,

Savaş sitemi HxH'da daha iyi tasarlanmış, açık nokta bırakmamış mangaka, öte yandan özgün yetenek oluşturma konusunda OP daha iyi,

HxH'da az savaş oldu ama olanlarda epey umut vaad ediciydi, şuan OP diyorum ama ileride değişmesi muhtemel bunun.

HxH'in avantajları daha fazla bana göre, Gon'un ''avcı kral olucam ve two piece'yi ben bulucam'' gibi bir amacı yok bu yüzden nereye çekersen götürürsün olayı, üstüne HxH'indeki bana göre en büyük avantaj konunun hızlı gitmesi hani gittiği yerin yer şekillerine,jeopolitik önemine falan takılıp 20 bölüm oradan 20 bölümde usopp gibi gereksiz karakterlerin bölümlerini gösterip 15 yılda hikayenin ortasına anca gelmeyecek olması.

Yalnız Gon dünyanın en iyi Hunter'ı olmak istiyor.ilk bölümde babamı bulacağım,en iyi hunter olacağım demişti.
Gin'i bulma sevdası 50.000 defa dile getirmiştir ama en iyi hunter olacağım diye konuştuğunu ilk bölüm bir sen aklında tutmuşsun. Şu güne kadar hangi anime/mangada bir hedefi,amacı olan ve o amaca takıntılı olmayan,ağzından düşürmeyen bir ana karakter görülmüş. İlk bölümün gazıyla senaryoya eklenmiştir veyahut ilk başta öyle planlanmış sonra hikaye değiştirilmiştir.

Gin'i bulma sevdası 50.000 defa dile getirmiştir ama en iyi hunter olacağım diye konuştuğunu ilk bölüm bir sen aklında tutmuşsun. Şu güne kadar hangi anime/mangada bir hedefi,amacı olan ve o amaca takıntılı olmayan,ağzından düşürmeyen bir ana karakter görülmüş. İlk bölümün gazıyla senaryoya eklenmiştir veyahut ilk başta öyle planlanmış sonra hikaye değiştirilmiştir.
Goku :at:..

Bence o Gon'un babasını bulduktan sonraki hedefi olacak.Bunun içinse kurguya göre sağlam bir sebep üretebilinir bence.Gon hep küçük olarak kalmayacak,muhtemelen adamın büyüdüğünü de göreceğiz.Kocaman oluncada halen küçük bir çocuk gibi babasını mı arayacak?Hem seri sonuna kadarki amacı babasını aramak gibi bir şey olması çok mantıklı değil gibi.Muhtemelen babasını bulunca ilk bölümde hedeflediği amaca doğru kayacak.
Spoilere girmeden buna cevap veremem. Hani günceldeki manga sayılarına bakıyorsan zaten biliyorsundur.

@Gutts

OP'u günahım kadar sevmem, ilk 10'umda bile değildir, biliyorsunuz zaten. :D Ama HxH'nin OP'tan iyi olduğu yerler dövüşleri ve kurgusu değildir bana göre, karakterleri, karakterlerin alt hikayeleri ve arcların bağlanışıdır. Yani HxH'deki Illumi'nin, Hisoka, Killua, Netero, Leorio, Kurapika ... karakterlerinin OP'ta karşılığı yoktur. OP'ta tüm karakterler 2 kelimeliktir. Misal WB, onurlu, baba bitti. Luffy, saf, salak bitti. Karakterlerin alt metni yok ve her zaman aynı davranışı sergiliyorlar. O açıdan serilerin tamamına baktığım zaman OP'a 10/7, HxH'ye 10/7-8 veririm ben, totalde daha iyi seridir yani. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık