Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] House of the Dragon (2022-)

Tarafınız nedir?

• Kullanılan toplam oy
    98
Jaeherys Targaryen döneminin Westeros'un altın çağı olduğundan, Viserys döneminin de birnevi bu altın çağın devamı olduğundan bahsediliyordu Awoiafta. Jaeherys çok iyi, Viserys ise iyi.
Öyle bakarsan Aerys Targaryen de iyi kral olur, Padişah 4. Mehmet de. Ama dönemlerindeki olaylara etkileri çok kısıtlı bu kişilerin. Aerys Targaryen Tywin Lannister'ın iyi Kral Eli olması ile, Padişah 4. Mehmet de Hatice Turhan Sultan'ın saraydaki kadın sultasını bitirip, Köprülüleri mutlak yetki ile donatması sayesinde dönemlerinin iyi olduğu söylenebilir. Viserys Targaryende de aynı hava var maalesef.

Öyle bakarsan Aerys Targaryen de iyi kral olur, Padişah 4. Mehmet de. Ama dönemlerindeki olaylara etkileri çok kısıtlı bu kişilerin. Aerys Targaryen Tywin Lannister'ın iyi Kral Eli olması ile, Padişah 4. Mehmet de Hatice Turhan Sultan'ın saraydaki kadın sultasını bitirip, Köprülüleri mutlak yetki ile donatması sayesinde dönemlerinin iyi olduğu söylenebilir. Viserys Targaryende de aynı hava var maalesef.
Kitaplarda doğrudan Viserys övülüyordu ama. Kendisinin iyi bir kral olduğundan bahsediliyordu. Eğer dediğin gibi bir durum olsaydı kitaplarda bahsedilirdi Aerys'den bahsedildiği gibi.

@Tilqi_Gin

Fire and blood'dan bir kesit

King Viserys's generosity was legendary, and the Red Keep became a place of song and splendor during his reign. He hosted countless balls, feasts and tournoments, and he lavished gold and offices and honors among those he favored. Viserys was well loved by lords and smallfolks alike.

Yani kral hakkında babasının ekmeğini yedi başka da bir şey yapmadı yorumu haksız bir yorumdur.

Son düzenleme:
Bu bölüm Daemon'dan çok, Viserys parladı gözümde. Viserys'in de neden bu halde olduğunu gördük yine rüyalarında bir şeyler görme meselesi zaten bu rüyalar bitirdi bu haneyi, başlattığı gibi o yüzden diyoruz ya.

Stark > Targaryen

Ha Lannister'e kaydığı fırça da çok güzeldi bildiğin it yerine koydu adamı.

Bu bölüm Daemon'dan çok, Viserys parladı gözümde. Viserys'in de neden bu halde olduğunu gördük yine rüyalarında bir şeyler görme meselesi zaten bu rüyalar bitirdi bu haneyi, başlattığı gibi o yüzden diyoruz ya.

Stark > Targaryen

Ha Lannister'e kaydığı fırça da çok güzeldi bildiğin it yerine koydu adamı.
Kral Şaban'ı ilk defa adam yerine koydum bu bölümde. Yine de yetersiz bir tip.

İyi adam iyi, biraz fazla naif o kadar. Yüz verme.... olayını yaşıyor işte fazla yüz vererek :bilmem:

rhaenyra tam bir gerizekalı ama. Bu adam daha ne yapsın istiyorsun, erkek oğlu olmuş hala sana sen kalacaksın diyor bir de üzerine trip yiyor.

İyi adam iyi, biraz fazla naif o kadar. Yüz verme.... olayını yaşıyor işte fazla yüz vererek :bilmem:

rhaenyra tam bir gerizekalı ama. Bu adam daha ne yapsın istiyorsun, erkek oğlu olmuş hala sana sen kalacaksın diyor bir de üzerine trip yiyor.
Ergenliğine ve hoşnutsuzluğuna biraz kılım ama gerçekçi karakter o yüzden seviyorum. Dünyanın ilmini irfanını yutmamış 17 yaşında. Ergenliğini yaşıyor hala

İlk bölümlerdeki varissizliğin de etkili olduğu yetersizliği bu bölüm aştı ya. hakkını teslim etmek lazım.

Reyhancığıma laf mı söylüyorsun sen:of:
@Gutts bu arkadaşı da banlayın bu konudan mümkünse. Kitap spoilerı atmadan duramıyor.

Leanor tavsiyesini veren adamı görünce gözlerim yaşardı, sonunda diyarı düşünen birisi dedim ama çok da güvenemedim. Sonradan bu herifde kendisi için çalışıyor olabilir. Burası westreros burada karşılıksız kimse kimseye öğüt vermez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık