Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] House of the Dragon (2022-)

Tarafınız nedir?

• Kullanılan toplam oy
    90
Daha önce ben şöyle bir şey okumuştum, dizide ilk sezonda kitaba sadık kalınacağını, ancak sonraki sezonlarda pek sadık kalmayacaklarına dair. Şöyle ki Targaryen tarihinin geçmişinde ve belki geleceğinde yaşanacak bir takım olaylardan esinlenmek suretiyle yeni şeyler ekleyebilirlermiş.

Neler olabilir?

Volantis yeni Valyria kurma girişimi(bu konudan hiç bahsedilmiyor, sadece birkaç cümleyle Targaryenler istemedi denilip geçiliyor, ama Volantis'in fırsatçılık yapıp ejder kapmaya çalışması olabili

Dorne savaşlar(Dorne'dan yeni cephe açılır belki kim bilir)

İnanç ayaklanması(bence bu banko cidden benim anladığımı demek istemişlerse)

Targaryen tarihinin farklı dönemlerindeki olaylaro alıp katarlarsa güzel bir şeyler açığa çıkabilir belki.
Bana en olabilecek şey inanç ayaklanması gibi geldi söylediklerin arasından.Ona benzer bir şey oluyor zaten kitapta.Gelecek sezonlarda kitaptan farklı bir kurgu izliyeceklerini bende düşünüyorum.Diğer diziler kadar olmaz belki ama yinede önemli ayrılıklar olacak bence.Benim tek temennim ejderha savaşlarını iyi yapmaları.Hikayeyi sevmediğim için zaten izlemiyorum diziyi ama ejderha savaşlarını izlemek isterim.

Gugıla baktım çıkmadı diyorum bu kim :D Unuttum bile o dayıyı o da az yavşak değildi hani neyse 🤭
Bu Baratheonların zaten tarihlerindeki pek çok önemli mevzu karı kız meselesi temelli çıkmış 🤭

Öncelikle Baratheonların kadın ataları Durrandonlara gidelim, neden kadın atayı sayıyoruz diyorsan Baratheonlar asıl özelliklerini Durrandonlardan almış gibiler. Zaten amblemi bile direkt geçirmişler.

Durrandon ailesinin kuruluşu, ailenin kurucusunun fırtına tanrısının kızına aşık olup onla evlenmesi, tanrının da ona kızmasına dair bir efsaneye dayanıyor. Tanrı yaptığı her kaleyi yıkmış sonra öyle bir kale yapmış ki yıkamamış vs vs

Fetih döneminden önce Argilac Durrandon tek kızı Argella'yı Aegon'a teklif ediyor demirdoğumlulara karşı ittifak için ve artık demirdoğumlularda olan ve ama Argilac'ın hala benimdir dediği toprakları vaat ederek. Aegon da artık senin olmayan toprakları nasıl vereceksin? Ayrıca 2 eşim var 3.'ye gerek yok. Ama sen sana ait olan bir kısım toprağı bana ver kızın da Orys Baratheon(Aegon'un p*ç kardeşi) ile evlensin diyor. Argilac da kızıp teklifi getiren elçinin ellerini kesip Aegon'a yollayıp o piç anca bunu alır diyor. Sonra da Aegon kendini 7 krallığın kralı ilan ederek karşılık veriyor.(Orys de ilk kral eli oluyor bu arada)

Dans sırasında normalde bunlar siyahlara daha yakınlarken "bizden gız almadınız" tribiyle yeşillere geçip Walder Frey triplerine giriyorlar.

5. Aegon'un varisi Duncan Targaryen Lyonel Baratheon'un kızıyla olan nişanını bozup başka bir kadınla evlenince Lyonel kızım aşağılandı diye kendini Fırtına kralı ilan edip isyan ediyor. Neyse ki sonra teke tek dövüşle isyan bastırılıyor ve Lyonel'in oğlu 5. Aegon'un kızı Rhealla'yla başgöz ediliyor. Ayrıca Robert, Renly ve Stannis doğrudan Rhealla ve ismini hatırlayamadığım o Lyonel'in oğlunun torunları.

Eh Robert isyanınu ve sonrasındaki Cersei mevzularını anlatmaya gerek yok herhalde :D

Doğum sahnesinde ejder gösterildi orada anlatılmak istenen neydi ejder ile aralarında ki bağ mı ? Rhe bağırdıkça ejder de kükredi. Aha cengiz han doğuyor sandım ölü doğum yaptı. @Gutts

Güzel bölümdü bana göre. Son sahnede gerim gerim gerildim valla Vhagar'ın gölgesi görününce, yazık oldu Strong oğlana.
Aemond, dayak yiyeceğin günü sabırsızlıkla bekliyorum. Kim döverse dövsün ama birisi dövsün seni. Yeni sezon için 2024 nedir bu arada ya çok uzun süre ve ejderha savaşı daha çok olur umarım 2. sezonda.

Arrax ve Vhagar dışında kayda değer bir şey yok. Yalnız Aemond un bilerek yapmamış olduğunu öğrendik, aslında duru olan birisi ama Vhagar ı kontrol edemiyor. Arrax ın ateş attığı sahne de bir güldüm :D bir de Aemond yüz ifadesi efsane. barethonlar oldu bitti sevmem de inş ilk giderler de onu bir öldürürler

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık