Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Her Şey Gözümüzün Önünde!

Tahmini senaryoyu nasıl buldun?

• Mantıklı , olabilir.

Kullanılan: 20 58.8%
  • Eh idare eder.

Kullanılan: 7 20.6%
  • Sanmıyorum tutacağını.

Kullanılan: 7 20.6%

• Kullanılan toplam oy
    34
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba sevgili kfc vatandaşları. Bugün son sayıdan sonra aklıma gelen aslında uzun zamandır alt yapısının hazırlandığını düşündüğüm olası senaryo/teori/inceleme vb. [ adını siz koyun :D ] paylaşacağım.:good: Tabi bunun için baya bi derinlere inmemiz , eskilerden güncele doğru gelmemiz lazım. Sonra her şeyin gün yüzüne çıkacağını düşünüyorum.

Olaya Punk Hazard Arc ile başlayalım.

Punk Hazard adası seriyi güncel takip eden herkesin bildiği üzere Akainu ve Aokijinin Filo Amirali olmak için ölesiye dövüştükleri adadır. Bu düello bittikten sonra adanın bir yarısı buz diğer yarısı magma olmuştur.

Peki Punk Hazard sadece bundan ibaret mi? Hayır değil.

Punk Hazard Caesar Clown ve Vegapunk'un eskiden birlikte çalıştıkları adadır. Caesar Clown bu adada büyük bir patlamaya sebep olmuştur. Patlama olduktan sonra ada insan hayatına el verişli olmadığı için girişi yasaklanmıştır. Aokiji ve Akainu'nun bu adada dövüşmesinin sebebi budur.

Adanın geçmişini özetledik ve şimdi sıra geldi bu arcta dahil bundan sonra neler olduğunu tek tek ele almaya!

Bizim tayfa Punk Hazarda girer ve arc'ın bossu Caesar Clown ile tanışırlar.

Caesar Clown bir bilim adamıdır ve gaz gaz meyvesi yemiştir.

Doflamingo için smile adı verilen yapay şeytan meyvesi üretmiştir.

Momonosuke Vegapunk'un yaptığı yapay şeytan meyvesini yemiştir.

Caesar Clown Luffy tarafından yenilmiştir.

Caesar Luffy tarafından yenilir ve Doflamingo'ya karşı koz olarak rehin alınır.

Tayfa Dressrosaya giriş yapar.

Özet kısmını burada bitiriyorum arkadaşlar. Asıl olay bundan sonra başlıyor fakat yukarıda özet geçtiğim yerleri aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Tayfa Dressrosaya giriş yaptıktan sonra ikiye bölünüyor. Sanji , Nami , Brook , Chopper , Momonosuke ve Caesar Clown tarafı Sunny Go ile Zou'ya gidiyor.

Tayfanın geri kalanı ve Law Dressrosa'da kalıyor ve Donq. ailesi ile savaşıyorlar.

Bizi ilgilendiren kısım Sanji tarafı, oradan devam edelim.

Sanji'ler Zou'ya doğru yola çıktılar ve Zou'ya gittiler. Ardından Sanjiler Zou'da Bege tarafından esir alındılar ve Big Mom'un adasına götürüldüler.

Caesar'ın Big Mom'dan devleştirmeyi bulması karşılığında kaynak olarak para aldığını öğrendik tabi bu parayı karıyla kızla yemiş çakal :ehe:

Ardından Sanjinin soyadının Vinsmoke olduğunu öğrendik , ailesini gördük.

Vinsmoke ve Charlotte ailesinin Sanji ve Puddingin evlenmesiyle birlikte birleşeceğini müttefik olacaklarını öğrendik iyi güzel buraya kadar hoş.

Sanjinin babası Judge'nin Vegapunk ile çalıştığını ve bir bilim adamı olduğunu , evlatlarının üstünde küçükken deney yaptığını ve onları gen takviyesi ile güçlendirdiğini fakat Sanjide bunun işe yaramadığını Sanjinin normal bir insan olduğunu öğrendik.

Bu bilgileri öğrendikten sonra forumun çoğunluğu şunu düşünmüştür ya da manga sayısına yorum olarak atmıştır.

'' Sanji'yi Zeff ile tehdit ediyorlar , duygu patlaması yaşayıp genleri aktif edecek! , Sanjinin genleri aktif olacak ve power up'u bu şekilde alacak. ''

İyi güzel bu söylenenler olabilecek şeyler bende ihtimal veriyorum. Ama duygu patlamasıyla felan olacak iş değil. O anca Ft'de olur o kadar burası One Piece. Duygu patlamasıyla Power up alınsaydı Luffy Ace'in ölümüyle Akainu'nun ağzına ağzına vururdu.

Bu gen takviyesi ile Sanjinin power up alacağına katılıyorum fakat yukarıdaki beklentiler dahilinde değil.

Şimdi arkadaşlar elimizde iki bilimadamı var.

Judge ve Caesar Clown.

İkisininde ortak çalıştığı adam kim? Vegapunk!

Aslında her şey gözümüzün önünde fakat Oda bir çok temayı birden işlediği için dikkat edemiyoruz göremiyoruz.

CC'de Vegapunkla çalışmış , Judge'de.

Ben Sanji'nin genlerini CC'nin aktif edeceğini ve tayfaya katılacağını düşünüyorum arkadaşlar.
Vegapunk ile çalışmış iki bilim adamı ve birisi başarısız olmuş diğerini de aynı arc'a getirmiş sizce bu tesadüf mü? Bence değil.

Son manga sayısının yorumlarında Sanji'nin şeytan meyvesinin insana dönüştürülmüş hali ya da şeytan meyvesi dna'sının genine işlendiği gibi bir takım düşünceler gördüm ve mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Tabi bu yorumlara yapılan bir yorumda da şu yorumu gördüm;

Neden olmasın? Cilt 45'in SBS kısmından;
R : Bütün şeytan meyvelerinin üzerinde kıvrımlar var mı ?
E.Oda : Evet var, bunlar meyveleri ayırt etmekte kullanılıyor, Bazen Sanji de bir şeytan meyvesi mi diye merak ediyorum.

Oda zamanında bu troll cevabı bu günler için vermiştir belki :oleyo2: Vegapunk'un şeytan meyveleriyle ilgili araştırmalar yaptığını biliyoruz, adam cansız nesnelere meyve yedirmiş, Judge'da meyveleri canlandırmak istemiş olabilir.
Bu yorumdan sonra CC'nin şeytan meyveleri üzerindeki hakimiyeti ve yukarıda bahsettiğim fikirin olma olasılığını da katarsak CC bu şekilde de olaya müdahale edebilir diye düşünüyorum.

Caesar ve Sanjinin arasında iyi kötü bir ilişki oluştu artık bunun alt yapısının hazırlandığını düşünüyorum.

Oda'nın bilim adamı gibi vasıflı gaz meyvesi yemiş güçlü bir karakteri 4 arc bizim tayfa ile dolaştırması normal değil arkadaşlar.

Punk Hazard'da rehin aldılar , Dressrosa , Zou ve Whole Cake Island!

Caesar tayfaya gelecek olursa tayfaya şunları katabilir arkadaşlar. ;

- Sunny Go'nun mekanikleri kola ile çalışıyor. Neden yakıt için harika bir kimyasal olan gaz varken kola kullansınlar ki? Üstelik sınırsız :)

- Bilimsel zekası ile tayfadaki şeytan meyvesi kullanıcılarını deniz suyundan ve kairosekiden etkilenmeyecek bir formül bulabilir.

- Kimyasal silahlar ile tayfaya güç katabilir. [ Ölümcül değil etkisiz hale getirecek silahlardan bahsediyorum. ]

Oda'nın sayfa doldurmak için , okurları güldürmek için yeni bir malzemesi olabilir.

vb.

Bakarsınız CC arc sonunda Judge ile kapışır , kim daha iyi bilim adamı kozlarını paylaşırlar.

Tebrik ederim, güzel yazmışsın. Ben de Ceaserin tayfaya katılacağını düşünüyorum. Teorin hem Caeser'la tayfa bağlantısını kuruyor hem de Sanji'nin güçlenme mevzusunu çözüyor. Mantıklı.

@Kensei Ellerine sağlık.
Ama

İyi güzel bu söylenenler olabilecek şeyler bende ihtimal veriyorum. Ama duygu patlamasıyla felan olacak iş değil. O anca Ft'de olur o kadar burası One Piece. Duygu patlamasıyla Power up alınsaydı Luffy Ace'in ölümüyle Akainu'nun ağzına ağzına vururdu.

Buraya hiç katılmıyorum.
Nami'nin sözü tam tersini söylüyor. Robin'nin neden gittiklerini öğrendikleri zaman güçleri sınır tanımayacak dedi. Duygu patlamasına H. hakiyide örnek verebiliriz ve bildiğin acayip güç. Ace bu sayede güçlü adamları bayıltmıştı.

Ceaser'ın katılmasını isterim, Law,Carrot ve Ceaser güçlerine güç katar ama olmayacak gibi geldi bana.
Neden dersen, böyle aktif bir bilim adamı bir gemiyle sınırlandırmak hata olur. Onun hayali Vega'ya gününü göstermek gibi ama teknede ne kadar kendine çalışabilir?

@Kensei Ellerine sağlık.
Ama

Buraya hiç katılmıyorum.
Nami'nin sözü tam tersini söylüyor. Robin'nin neden gittiklerini öğrendikleri zaman güçleri sınır tanımayacak dedi. Duygu patlamasına H. hakiyide örnek verebiliriz ve bildiğin acayip güç. Ace bu sayede güçlü adamları bayıltmıştı.

Ceaser'ın katılmasını isterim, Law,Carrot ve Ceaser güçlerine güç katar ama olmayacak gibi geldi bana.
Neden dersen, böyle aktif bir bilim adamı bir gemiyle sınırlandırmak hata olur. Onun hayali Vega'ya gününü göstermek gibi ama teknede ne kadar kendine çalışabilir?
Bak örnek verdiğin yerler benim o yazıyı yazdığım cevapla tamamen alakasız. Robinin kendi isteğiyle gitmesi onların şevkini kırar ama onu zorla götürdüğünü öğrendiklerinde tam güçleri ile savaşırlar , gaza gelirler Nami bunu vurguluyor. Yoksa Robin'i zorla götürdüler diye ek bir güç kazanmıyorlar. Öyle bir mantık olsaydı en sevdiği kişilerden abisi Ace'i bu mantıkla kurtarırdı. Sanjideki olay ise tamamen power up ile alakalı tam güç savaşması ile alakalı değil.

Teknede Sunny Go'ya kimyasal silahlar üretebilir , kola yerine gaz yakıt olarak kullanılabilir bu sayede Sunny'nin gücü sınırsız olur.

@Kensei Ellerine sağlık.
Ama

Buraya hiç katılmıyorum.

Doğru demiş. Orda kararlılıktan bahsediyor. Hangi amaç için dövüştüğünü bilmeyen ile kafasında ne için dövüştüğünü bilen adamlar farklı dövüş sunar. Senin dediğin olay çok daha farklı bir olay. Öyle olsa dediği gibi Akainu Aokiji, Magellan hepsi komalıktı.

Valla benim gözümde şöyle bir sahne canlanmıyor. ''Ceaser gelip bişi yapar ve Sanji bir anda kopup gider'' falan. Bunu yapıcaksa Sanji kendi başına yapmalı. Zira aksi yeteneğine gölge düşürecektir. Zaten öyle bir gen aktif olma olayına da çok ihtimal verdiğimi söyleyemeceğim.

Ceasar'ın tayfaya gelmesini istemem. Bu ayrı mesele, Ceasar'ın Sanji'nin genlerini aktifleştireceği de ayrı bir mesele ki buna mantıklı bakıyorum. Zaten bu Sezar'ın da işine gelir. Çünkü işin ucunda kendi hayatı var. Eğer olaylar Mom'un ayağını kaydırma tarafına doğru giderse ki Mom bu arc inecek bence.. Sezar da böyle bir girişimde bulunabilir. Zaten daha önceden madik atmış Mom'a. İkincisini neden atmasın :D Zaten madik atmasa ölecek. Daha kötüsü ne olabilir ?

Sezar Sanji'nin özel durumunu bir şekilde duyacaktır. Daha sonra Mom'un isteğini yerine getirmek için çalışmalara başlayacak ancak bu çalışmalar sonuçsuz kalacaktır. Mom'un verdiği sürenin bitmesine ramak kala Sezar baktı ki zaten ölecek Sanji'yle bir anlaşma yapacak.

Sezar: Hakkındaki her şeyi öğrendim. Genlerin hala aktifleşmemiş. Eğer istersen bu konuda sana yardım edebilirim ancak bir şartım var. Beni bu canavar karının elinden kurtaracaksın. Ben de bunun karşılığında seni daha güçlü yapabilirim. Sen de burdan kurtulursun.

Sanji'nin içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde kardeşlerinden kurtulmak, hatta sadece 2 numarayı pataklamak için bile böyle bir teklifi kabul edebilir :D

Biz ortadaki duygusallıktan dolayı bir duygu patlaması yaşanır diyorduk ancak ortamın daha bilimsel bir tema arz etmesi ve yine genlerin bilimle alakalı olmasından dolayı teorin daha sağduyulu ve mantıklı olmuş. Sezar'ın şeytan meyveleri konusunda bilgisi olmasını güzel bağlamışsın zaten. Bu vesileyle Sanji'nin işi oldu diyebiliriz :) Ellerine sağlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık